Левски приключи втория лагер в Кипър с трето равенство 2:2

Левски завърши подготвителния си лагер в Кипър, който протече на два етапа, с равенство 2:2 срещу руския елитен Ростов. Двата гола за „сините” вкара Базил де Карвальо, докато за 11-ия в Премиер лигата попаденията бяха дело на бившия нападател на Ливърпул и Атлетико (Мадрид) Флоран Синама Понгол,NOVSPORT.COM
Утре отборът на Илиан Илиев се завръща в България, където ще изиграе контрола срещу Видима другата събота преди гостуването на Черноморец от първия пролетен кръг на първенството, насрочено за 3 март.

Това е трето равенство 2:2 на Левски по време на втория лагер в Кипър. Този резултат се получи и при проверките с Шльонск и Дукла. Иначе “сините” имат само една победа досега през зимата – 2:0 срещу руския Локомотив (Москва). Балансът в 7-те контроли е: 1 победа, 5 равенства и 1 загуба.

Смята се, че съставът, който започна днес, е със статут на титулярен, въпреки че Илиан Илиев побърза да се застрахова още след мача с Импулс. На вратата започна Пламен Илиев, а пред него защитници бяха Дъстли Мулдер, Йордан Милиев, Димитър Везалов и Нуно Пинто. Като опорни халфове действаха Станислав Ангелов и Роман Прохазка. По крилата бяха Кристовао Рамос и новото попълнение Гари Родригес, нападател беше Базил де Карвальо, а зад него оперираше Владо Гаджев.

В 3-ата минута удар на Гаджев от свободен удар премина застрашително покрай вратата на Ростов. 7 минути по-късно Ангелов и Пинто действаха добре в защита при опасен удар към вратата на Пламен Илиев.
Гари Родригес, който започна за втори пореден път като титуляр, показа голямо желание, но играта не му спореше. Той често бъркаше при опити да пробива по левия фланг.
В 19-ата минута Левски откри резултата. След няколко бързи паса с участието на Везалов и Гаджев, Де Карвальо изскочи сам срещу вратаря и с удар покрай него вкара за 1:0.
Ростов обаче бързо изравни. В 22-ата минута Понгол се озова на чиста позиция в близост до вратата и прати топката в левия ъгъл на вратата на Пламен Илиев.
Стражът на „сините” се прояви блестящо минута по-късно, когато парира удар с глава на противников нападател от непосредствена близост.
Второто полувреме започна с опасен шут на Рамос отблизо, който обаче бе неточен. Гари Родригес се прояви с мощен шут отляво, който огъна пръстите на вратаря. Де Карвальо пък на два пъти с глава не намери целта.
Руснаците също имаха своите опасни положения. Но неточността ги лиши от попадение във вратата на Илиев.
В 64-ата минута обаче Синама Понгол изпълни точно свободен удар пред погледа на Пацо Тигъра и направи 2:1 за Ростов.
Три минути по-късно Милиев изби прехвърлящ удар от голлинията преди Левски да получи право на дузпа в 73-ата минута, отсъдена за нарушение срещу Владо Гаджев в наказателното поле. Де Карвальо бе точен за 2:2 с нисък шут.
Мачът се изнерви, след като Левски отвърна на грубостите на руския тим, започнали от самото начало на двубоя. Главният рефер си послужи с жълти картони, за да укроти разгневените футболисти, въпреки че сред декорираните беше Рамос, който бе хванат за гушата.
В 80-ата минута Илиян Йорданов пробва атрактивно изпълнение с прехвърлящ удар, който за негово нещастие кацна от външната страна на мрежата.

В края Ростов можеше да вземе победата, но спасявания на Пламен Илиев го предотвратиха, а веднъж и напречната греда беше негов верен помощник.

ЛЕВСКИ – РОСТОВ 2:2
1:0 Де Карвальо (19′)
1:1 Понгол (22′)
1:2 Понгол (64′)
2:2 Де Карвальо (73′ д.)

Левски: Пламен Илиев, Дъстли Мулдер, Йордан Милиев, Димитър Везалов (84′ Даниел Димов), Нуно Пинто, Станислав Ангелов (84′ Стефан Велев), Роман Прохазка, Кристовао Рамос (74′ Илиян Йорданов), Владимир Гаджев, Гари Родригес, Базил де Карвальо
 Неизползвани резерви: Рене Михелич, Христо Йовов, Ромен Ели, Милен Василев, Орлин Старокин, Михаил Иванов
Ростов: Заболотний, Калачов (80-Полос), Кисенков (80-Кулишев), Ксулу, Салата, Гетигежев, Гацкан, Шешуков (39-Моргасов), Понгол (66-Лазович), Холенда (82-Чериченко), Чеснаускис
Жълти картони: Мулдер, Рамос (Левски), Кишенков, Понгол (Ростов)

23 февруари, в София: ЛЕВСКИ – Видима-Раковски

Novsport.com проследи на живо срещата с чат-описание на най-интересните моменти!
 КРАЙ НА МАЧА!!!

90′ Удар на Мулдер извън наказателното поле минава високо над вратата

90′ Удар от воле извън наказателното поле среща напречната греда на вратата на Левски

90′ Пламен Илиев се разтяга и лови удар с глава на противников нападател

90′ Пламен Илиев лови слаб шут отблизо

83′ Двойна смяна в състава на ЛевскиДимов и Велев влизат на местата на Ангелов и Везалов

80′ Атрактивно изпълнение от страна на “сините”. Мулдер прехвърли наляво към свободния Йорданов, който пробва да прехвърли вратаря, но прехвърли и вратата

78′ Мулдер показва, че има добър поглед върху играта, след като много съобразително покрива своите съотборници в защита и избива центриране, целящо непокрит нападател на Ростов

75′ Отново двата отбора се разправят. Левски започна да отвръща на грубостите на руснаците, което води до прехвърчане на искри

74′ Първа смяна в състава на Левски. Йорданов заменя Рамос

73′ Де Карвальо е точен за 2:2! Нападателят вкара от бялата точка с нисък удар в обратния на вратаря ъгъл

73′ Дузпа за Левски! Гаджев е фаулиран в наказателното поле на Ростов

70′ Шешалски хвана за гушата Кристовао Рамос. Португалецът му отвърна като махна ръката му, но именно футболистът на “сините” получава жълт картон

67′ Пламен Илиев се хвърля през глава, за да избие центриране в своето поле. Топката обаче стига до нападател на гостите, който с прехвърлящ удар пробва да отбележи, но Милиев избива от голлинията

64′ Гол за Ростов – 2:1! Футболистът на руснаците Синама Понгол изпълни точно свободен удар, като прехвърли стената и реализира пред погледа на Пламен Илиев

62′ Везалов изпусна футболист, който пробиваше в наказателното поле, позволявайки му да центрира. Топката засече непокрит нападател, който за свое нещастие не намери опразнената от Пламен Илиев врата

56′ Де Карвальо засича с глава центриране отдясно на Гаджев, но праща топката над напречната греда от вратарското поле

52′ Де Карвальо стреля с глава отблизо, но праща топката в аут

51′ Силен шут по диагонала от страна на Гари Родригес е избит със сетни усилия от вратаря на Ростов

50′ Мулдер е разминат между краката, но Милиев поправя грешката му

49′ Диагонален шут на противников футболист преминава покрай вратата на Пламен Илиев

48‘ Гари Родригес центрира отляво, играчи се разминаха с топката във вратарското поле, тя стигна до Рамос, който стреля силно отблизо, но встрани от вратата

46′ НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45’+4 КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! ЛЕВСКИ 1:1 РОСТОВ

45’+3 Кишенков получава жълт картон за грубо нарушение срещу Ангелов. Твърдата игра на руснаците съпътстваше цялата първа част

Гари Родригес играе с голямо желание, тича много, но има много брак в действията му

45′ Пламен Илиев се разтяга и боксира центриране от корнер с една ръка

42′ Страхотен удар на Де Карвальо, който надбяга защитник, от малък ъгъл вътре, в наказателното поле. Вратарят боксира, след което Мулдер се опита да вкарва на добавка, но се сблъска с противников бранител и атаката приключи

40′ Везалов на два пъти действа сигурно в защита

38′ Далечен шут на Прохазка е блокиран от защитник

36′ Грешка на Везалов позволява на Холенда от Ростов да напредне опасно, но е спрян от Нуно Пинто, който покри зоната на сбъркалия Везалов. Холенда извърши грубо нарушение срещу португалеца, но не получи жълт картон

33′ Опасен удар към вратата на Пламен Илиев за негово щастие не намира целта

31‘ Гари Родригес е в засада при извеждащ пас към него, който иначе бе изчистен от вратаря на Ростов

29′ Включилият се Везалов засече центриране от свободен удар с глава, но стреля право във вратаря, който парира

26‘ Футболист на Ростов фаулира грубо Мулдер и затова получава жълт картон

24′ Блестяща проява на Пламен Илиев, който успя да парира удар с глава на противников нападател от непосредствена близост, а после изкара топката в корнер!

22′ Ростов изравни бързо – 1:1! Понгол се озова на чиста позиция в близост до вратата и прати топката в левия ъгъл на вратата на Пламен Илиев

19′ 1:0 за Левски! №19 Карвальо открива резултата в 19-ата минута! След няколко бързи подавания, които си размениха последователно Везалов и Гаджев, топката стигна до нападателя, който с удар покрай вратаря реализира

18‘ Гари Родригес за втори път не успява да се справи с десния бек на Ростов. Новото попълнение на “сините” действа лековато срещу здравия физически защитник

18′ Де Карвальо се изправи и продължи мача

17′ Базил де Карвальо се нуждае от медицинска помощ. Той лежи на тревата, видимо чувствайки болки

16′ Станислав Ангелов извършва нарушение в централната зона във въздушен двубой, като успя да се пребори за топка, с която Гари Родригес можеше да напредне сам срещу вратаря.

12‘ Центриране на Гари Родригес от левия фланг на средна височина става лесна плячка за вратаря на Ростов

10′ Чудесна намеса на Станислав Ангелов и Нуно Пинто в защита. Двамата отклониха опасен удар на футболист на Ростов от точката за изпълнение на дузпа. След последвалия корнер топка в аут, след като Пламен Илиев прецени, че фалцовото центриране е извън обсега на вратата

7′ Гаджев опита да извежда Рамос на десния фланг на чиста позиция, но пасът на опорния халф бе прекалено дълъг и вратарят на Ростов овладя

3′ Гаджев стреля от свободен удар с левия крак, но покрай левия страничен стълб на вратата на Ростов