Лудогорец удари руския вицешампион

Лудогорец завърши втория си подготвителен лагер с престижен успех над вицешампиона на Русия и 6-ия във временното класиране на Премиерлигата – Спартак (Москва), с 2:1. Двубоят се проведе на градския стадион в Марбея, Испания. На Иберийския полуостров шампионът на България записа 5 загуби, но в последната си проверка се поздрави с победа, като тя бе подплатена и с добра игра. Головете за родния тим отбелязаха Станислав Генчев и Безяк във всяко едно от полувремената. Точен за Спартак за 1:1 беше Ананидзе точно преди почивката след дискусионно попадение.NOVSPORT.COM

Лудогорец откри резултата още в 5-ата минута. След пробив отляво Иван Стоянов центрира пред вратарското поле, където Ребров излезе да избива, но го направи неубедително и топката попадна в краката на Генчев, който с прецизен удар от чертата на пеналтерията и с помощта на стража, който успя да докосне кълбото, реализира под гредата.
Последваха скучни минути, но Лудогорец играеше като равен с равен срещу имения си опонент. Разградчани се бореха за всяка топка по целия периметър на игралното поле. Двубоят бе двуостър, но положенията липсваха.
В 45-ата минута Спартак изравни резултата с дискусионен гол от свободен удар пред наказателното поле. Голубович още строеше своята стена, докато реферът реши да даде сигнал и находчивият Ананидзе стреля в опразнения от вратаря ъгъл за 1:1.
Три промени извърши Ивайло Петев в своя състав на почивката. На местата на Моци, Милисавлиевич и Ернандес втората част започнаха Гулдан, Марселиньо и Миро Иванов. Иначе в стартовата си единайсеторка младият треньор бе направил седем промени в сравнение със състава, който излезе срещу Локомотив Москва (1:3) преди два дни, като Теро Мантула започна за първи път като титуляр в защитата на шампионите.
В 52-ата минута Марселиньо фалцов удар на Марселиньо от чертата на наказателното поле бе насочен право в ръцете на вратаря.
Спартак отвърна с подобен шут на Пареха, преминал на около педя от сглобката на вратата на Лудогорец.
В 58-ата минута Лудогорец вкара втория си и, както се оказа, победен гол. Напористият Светльо Дяков открадна топката от бранител на Спартак. Последва пас към Безяк, с който вратарят бе елиминиран, и за нападателя остана най-лесното – да вкара в опразнената врата за 2:1.
Спартак осъществи натиск с намерението да изравни, но Гулдан отчая московчани с точно позициониране в защита.
Междувременно влезлият в 63-ата минута като резерва Димо Бакалов трябваше да бъде сменяван 20 минути по-късно поради контузия, като Мишо Александров се появи за заключителните минути, в които Миро Иванов пропусна 100-процентова възможност пред вратата на Спартак.
През нощта Лудогорец се прибира в България, където ще получи няколко дни почивка. Шампионите подновяват тренировки през уикенда.
ЛУДОГОРЕЦ – СПАРТАК (МОСКВА) 2:1
1:0 Генчев (5’)
1:1 Ананидзе (45’)
2:1 Безяк (58’)
Лудогорец: Урош Голубович, Жуниор Кайсара, Козмин Моци (46-Гулдан), Теро Мантула, Йордан Минев, Станислав Генчев, Светослав Дяков (74-Костадинов), Иван Стоянов, Неманя Милисавлиевич (46-Марселиньо), Себастиян Ернандес (46-М.Иванов), Роман Безяк (63-Бакалов; 84-Александров).
Неизползвани резерви: Вл. Стоянов, Барт, Марем, Димитров, Костадинов, Витиня
Старши треньор: Ивайло Петев
Спартак (Москва): Ребров, Бризгалов (46-Пуцко), Пареха, Дзюба, Инсауралде, Билялетдинов, Козлов (66- Макгийди), Макеев, Ананидзе, Фадеев, Зубаров
Резерви: Рафаел, К. Комбаров, Ферейра, Мовсиян, Яковлеев, Паршивлюк, Сухи, Хурадо, Шелстрьом, Д. Комбаров, Уорис, Еменике, Дикан, Бочети
19 февруари, в Испания: ЛУДОГОРЕЦ – Спартак (Москва) 2:1
Очаква се Лудогорец да изиграе още контрола, която ще бъде срещу български съперник, на родна земя преди подновяването на първенството, което за разградчани започва с домакинство на Черно море на 3 март /неделя/ от 18:00 ч.

Най-интересното по минути

===КРАЙ НА МАЧА===

88′ Миро Иванов пропуска златна възможност
, след като останал сам във вратарското поле срещу стража на Спартак не успя да насочи топката към мрежата. Иначе Марселиньо му достави чудесен пас по земя отдясно

87′ Хубаво взаимодействие между Иван Стоянов и Марселиньо, но Мишо Александров е в засада и добрата атака на Лудогорец приключва

84′
Контузеният Бакалов е заменен от Мишо Александров

84′ Междувременно Димо Бакалов получава медицинска помощ извън игралното поле

84′ Гулдан на два пъти чисти центрирания в полето на Лудогорец, предотвратявайки потенциални опасности

75′ Гулдан надскача Инсауралде при центриране в наказателното поле на Лудогорец

74′ Св. Дяков отстъпва мястото си на Костадинов

70′ Иван Стоянов има пространство пред себе си и търси свой съотборник през трима бранители на Спартак, но подаването е прекалено слабо и московчани овладяха

67′
Бившият играч на Селтик Ейдън Макгийди се появява на терена за Спартак вместо Козлов

63′ Димо Бакалов влиза на мястото на Роман Безяк за четвъртата смяна в състава на Лудогорец

62′ Ананидзе пробва да отбележи от малък ъгъл, но не намира целта

58′ ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ – 2:1! Безяк реализира, след като напористият Св. Дяков измъкна топката от защитник на Спартак и я достави за Безяк, елиминирайки вратаря. Нападателят на празна врата отбеляза

57′ Пареха стреля фалцово от свободния удар, топката преминава на около педя от сглобката на вратата на Голубович

55′ Дяков извършва грубо нарушение отзад срещу Ананидзе на границата на пеналта, но е пожален от главния рефер

52′ Хубав фалцов шут на Марселиньо от границата на наказателното поле, право в ръцете на вратаря обаче

50‘ Данчо Минев стреля от далечна дистанция, но крайно неточно

46′ Три промени са извършени в състава на Лудогорец на почивката. В съблекалнята останаха: Моци, Милисавлиевич и Ернандес. На техните места на терена са: Гулдан, Марселиньо и М. Иванов

46′ НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′ След протестите от страна на разградчани, породени от решението на рефера, няколко футболисти на Лудогорец бяха предупредени официално, но техните имена не се разбраха

45′ Спартак изравни – 1:1! Ананидзе прати топката в мрежата на Голубович от пряк свободен удар, възползвайки се, че стражът все още подреждаше “стената” пред себе си при сигнала на главния рефер. Футболистът на московчани прати топката в опразнения от Голубович ъгъл, който стоеше на другата греда и насочваше своите съотборници

35‘ Инсауралде също получава жълт картон. Втори футболист на руския тим е предупреден официално само в рамките на 6 минути

29′ Пареха (Спартак) получава жълт картон за грубо нарушение срещу Безяк в централната зона на терена

27′ Иван Стоянов е фаулиран на границата на наказателното поле от Фадеев, но реферът не отсъжда нарушение

25′
Макеев центрира отдясно по земя в пеналтерията на Лудогорец, но всички негови съотборници се разминават с топката и родният тим тръгва в контрадействие, което приключва безславно

16′ Кайсара отнема елегантно топката в наказателното поле на Лудогорец при опасна атака на Спартак

5′ ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ – 1:0! Станислав Генчев открива резултата! След пробив отляво Иван Стоянов центрира пред вратарското поле, вратарят Ребров излезе да избива, но прати топката в краката на Генчев, който с прецизен удар от чертата на пеналтерията и с помощта на стража, който успя да докосне кълбото, реализира под гредата

3′ Пареха стреля от далечен свободен удар, право в ръцете на Голубович