Момчетата на Стоичков надхитриха ЦСКА пред 8000 на „Армията”

Отборът на Литекс победи ЦСКА с 2:0 в мач от първия пролетен кръг на „А” група „News7 футболно първенство”,novsport.com

И двете попадения за ловчанлии отбеляза албанецът Армандо Ваюши, който се разписа в 6-ата и 59-ата минута. По този начин той донесе едва третия успех на „оранжевите” в историята на сблъсъците между двата тима на стадион „Българска армия”.

„Армейците” не успяха да зарадват близо 8000 зрители, изпълнили трибуните на стадиона в „Борисовата градина”, на който не бяха играни официални мачове в последните осем месеца.

Възпитаниците на Христо Стоичков надхитриха своя съперник, спазвайки отлична тактическа дисциплина. Домакинте имаха преимущество във владението на топката, но ловчанлии се възползваха максимално от възможностите си за контраатака и дори можеха да стигнат до по-изразителен успех.

Двете попадения на гостите бяха идентични. Ваюши откри резултата в 6-ата минута след прекрасно центриране на Исмаил Иса отдясно. Албанецът изпревари Иван Бандаловски и с превъзходен удар с глава прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата.

В 59-ата минута Ваюши отново се пребори отлично с Бандаловски за позиция и този път след центриране на Страхил Попов отдясно прониза с глава мрежата на ЦСКА за втори път.

От своя страна „армейците” пропуснаха няколко много изгодни положения като на двата пъти Мишел Платини и веднъж резервата Нджонго Присо като по чудо не се разписаха. Основна заслуга за това обаче има стражът на Литекс Илко Пиргов, който със страхотни амеси успя да запазих вратата си суха.

По този начин Христо Стоичков изнесе открит урок на Миодраг Йешич, а ловчанлии изпревариха ЦСКА в класирането, заемайки трета позиция с актив от 32 точки, с три повече от своя съперник.

Христо Стоичков

90′ Край на срещата
90′ Три минути добавено време
89′ Венков проби добре отляво и центрира към Саша, който засече на скорост, но не намери очертанията на вратат
85′ Камбуров стреля с глава след центриране от корнер, но пращата топката в тялото на Пиргов
82′ Заменя го юношата на ЦСКА Томи Костадинов
82′ Принудителна смяна в състава на Литекс. Капитанът Небойша Йеленкович напуска, накуцвайки терена.
79′ Венков засече от близо центриране на Бандаловски отдясно, но топката попадна право в ръцете на Илко Пиргов
77′ Футболистите на ЦСКА нямат идея как да намерят път към вратата на ловчанлии
73′ Жълт картон за Василев за нарушение, извършено срещу Ваюши
72′ С мощен пробив Нджонго Присо премина през трима футболисти на Литекс и нахлу в наказателното поле на гостите, след което си поведе дълго топката и фаулира Илко Пиргов
68′ Заменя го Венци Василев
68′ Игнасио Варела също излиза. Недоволен от решението на Миодраг Йешич, той демонстративно излиза от далечния край на терена
68′ Платини напуска
68′ Двойна смяна в състава на ЦСКА. Кириакидис влиза в игра
67′ Присо отправи удар след корнера, но Пиргов отново лови
66′ Страхотно спасяване на Илко Пиргов! Мишел Платини преодоля Николай Бодуров в наказателното поле, след което стреля с левия крак от десетина метра, но стражът на ловчанлии реагира отлично и извади топката в корнер
64′ Пореден жълт картон в мача. Получава го Апостол Попов от тима на ЦСКА
62′ Абел Анисе получава жълт картон за изършено нарушение срещу Страхил Попов в централната част на терена
60′ Младият Антон Недялков отстъпва мястото си
60′ Нова смяна в състава на Литекс. Васил Божиков влиза в игра
59′ 2:0 за Литекс! Армандо Ваюши бележи втори гол за ловчанлии, след центриране на Страхил Попов отдясно. Албанецът отново се пребори за по-добра позиция с Бандаловски и с глава прати топката в мрежата от близко разстояние
56′ Жуниор го заменя
56′ Първа смяна за Литекс. Исмаил Иса напуска терена
54′ Пропуск на Присо! Варела нахлу отляво в наказателното поле, след което върна топката към дузпата, където Присо стреля силно по земя, но Пиргов лови
53′ Жълт картон за Александър Цветков
52′ Сериозна опасност пред вратата на ЦСКА! След отличен пробив на Страхил Попов по дясното крило, последва остро центриране към точката на дузпата, където Славчев и Ваюши отправиха два последователни удара, но Томас Черни се представи блестящо
50′ Множество трибагреници по трибуните. Феновете на ЦСКА пеят химна на България за втори път от началото на мача
48′ След изпълнението на корнера топката остана във владение на домакините, но опасност не последва
47′ Присо печели ъглов удар в полза на ЦСКА
46′ Серж Нюаджи отстъпва мястото си
46′ Една смяна в състава на ЦСКА. Нджонго Присо се появява на терена
46′ Започнаха вторите 45 минути
45+1′ Край на първото полувреме
45′ Една минута добавено време на първата част
44′ От своя страна футболистите на Литекс не са създали нито една по-сериозна опасност след откриването на резултата.
41′ Сериозен натиск за “червените” в последните минути. До този момент обаче без резултат
40′ Опасно центиране на Михаил Венков отляво бе предназначено за Мишел Платини, но Илко Пиргов излезе навреме и успя да отнеме топката от кратата на бразилеца.
39′ Симеон Славчев влиза с бутоните в краката на Саша, за което получава жълт картон
38′ Греда за ЦСКА! Мощният удар на Камбуров от статичното положение разтресе левия страничен стълб на вратата на Литекс.
37′ Платини печели нарушение на дъгата на наказателното поле. Бодуров получава жълт картон
36′ Серж Нюаджи от състава на ЦСКА получава жълт картон
35′ Нищо интересно след изпълнението на ъгловия удар
34′ Бодуров чисти с глава ново центриране на Бандаловски отдясно. Корнер за ЦСКА
31′ След поредния си пробив по дясното крило Бандаловски намери с центиране Мишел Платини в наказателното поле на Литекс, но Бодуров успя да изчисти топката
29′ Сериозна битка в центъра на терена в последните минути
24′ Капитанът на ловчанлии Небойша Йеленкович получава първия жълт картон в мача, извършвайки нарушение срещу Мишел Платини
21′ След центриране на Саша от статично положение над всички се извиси Пламен Крачунов, който отправи удар с глава, но топката попадна право в ръцете на Илко Пиргов
19′ Мишел Платини като по чудо не изравни резултата, след като засече с глава великолепно центриране отдясно на Варела. Бразилецът обаче прати топката на сантиметри встрани от дясната греда.
16′ След изпълнението на Георги Миланов топката стигна до Цветков, който пробва удар от границата на наказателното поле, но прати топката вдясно от вратата
15′ Александър Цветков печели ългов удар в полза на Литекс
13′ По трибуните има около 7500 зрители, дошли да наблюдават на живо старта на пролетния дял на шампионата
10′ Феновете в сектор “В” демонстрират страхотна хореография, оформяйки българския трибагреник.
6′ Иван Бандаловски не се намеси добре при това положение, след като изпусна по-ниския от него албанец, който прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата
6′ ГОООЛ за Литекс! Ловчанлии повеждат рано рано с попадение на Армандо Ваюши, който засече по отличен начин с глава центриране от дясно на Исмаил Иса.
4′ Динамични първи минути на двубоя. Двата тима се хвърлиха здраво в мача от самото начало.
1′ Начало на срещата