Ботев (Вр) – Берое 0:0

Отборите на Ботев (Враца) и Берое излизат днес един срещу друг в първия си мач от пролетния дял на шампионата в “А” група “News 7 футболно първенство”. Срещата започва в 15:30 часа и ще се играе на стадион “Христо Ботев”.
Двубоят между врачани и заралии обещава да бъде много емоционален, а читателите на Novsport.com ще могат да го проследят на живо чрез чат-описание.
Любопитни факти
Ботев все още запазва 13-ата си позиция вьв вечната ранглиста на А група с една точка преднина пред Литекс, но през есенния дял ловчанлии стопиха 14 пунк­та от пасива си спрямо врачани
Домакините използват най-много футболис­ти през есенния полусезон – цели 35, да­леч пред следващия Етър (28)
Врачани за пьрви път през сезона са в серия от три поредни шаипионатни ма­ча без загуба, като в периода не допус­наха нито един гол във вратата си
Двата тима ще изиграят юбилеен 50-и шампионатен двубой помежду им, като старозагорци имат предимство един­ствено в головата разлика – плюс 13

Заралии са в серия от три поредни загуби в първенството, при които успяха да вкарат само един гол

Срещу врачани беройци записаха най-изразителния си успех от началото на сезона – 4:0, останалите три победи в първенството бяха все с по един гол раз­лика

Петър Хубчев

90+3′ Край на мача Край на мача! Ботев (Враца) и Берое (Стара Загора) не си вкараха голове и завършиха наравно 0:0.
90+3′ Смяна за състезател влизащ в игра Игор Джоман се появява на терена.
90+3′ Смяна за състезател излизащ от игра Георги Андонов напуска.
90+1′ Смяна за състезател влизащ в игра Иван Горанов влиза на терена.
90+1′ Смяна за състезател излизащ от игра Дончо Атанасон е заменен от Иван Горанов.
90′ Три минути добавено време на мача.
87′ Удар Хубав удар на Педро Еуженио, Здравко Чавдаров спасява.
85′ Венци Христов бе изведен на чиста позиция, но Здравко Чавдаров излезе предвидливо и изчисти.
82′ Центриране Топката бе центрирана в наказателното поле от корнер, Дарко Савич засече с глава, след което никой от играчите на Ботев не успя да отиграе кълбото и опасността отмина.
79′ Удар Удар на Павел Петков, Иван Караджов спасява без проблеми.
77′ Жълт картон Жълт картон за Павел Петков.
74′ Жълт картон Жълт картон за Георги Андонов.
73′ Смяна за състезател влизащ в игра Николай Маринов влиза на терена.
73′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Ботев. Тихомир Найденов излиза от игра.
66′ Смяна за състезател влизащ в игра Павел Петков влиза на терена.
66′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за Ботев. Иван Коконов напуска.
65′ 65 минути игра от началото на мача. Резултатът все още е 0:0.
62′ Жълт картон Жълт картон за Румен Рангелов за симулация.
57′ Смяна за състезател влизащ в игра Бруно Висенте се появява на терена.
57′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в мача. Васил Велев напуска.
56′ Удар Удар на Георги Андонов от малък ъгъл, Здравко Чавдаров лови.
53′ Равностойни начални минути на второто полувреме.
49′ Жълт картон Жълт картон за Педро Еуженио за реплики към съдията.
46′ Начало на второто полувреме.
45′ Край на първото полувреме. След 45 минути игра резултатът между отборите на Ботев (Враца) и Берое (Стара Загора) е 0:0.
44′ Жълт картон Жълт картон за Тихомир Найденов за нарушение срещу Венци Христов.
41′ Жълт картон Жълт картон за Здравко Илиев за нарушение срещу играч на домакините.
40′ Удар Удар на Венци Христов от далечна дистанция, кълбото попада право в ръцете на Здравко Чавдаров.
38′ Удар Удар на Дончо Атанасов към вратата на Здравко Чавдаров, кълбото не попада в очертанията на вратата.
35′ Берое играе по-добре в последните минути, резултатът обаче все още е 0:0.
33′ Bнимание Пропуск за Берое! Страхотен удар на Дончо Атанасов след центриране в наказателното поле на Ботев, Жаиро обаче изчисти от голлинията.
30′ Половин час игра от началото на мача, резултатът все още е 0:0.
27′ Нищо по-интересно пред двамата вратари през последните няколко минути.
22′ Bнимание Отменен гол на Берое! Топката бе центрирана в наказателното поле, където играч на Ботев игра с нея и в крайна сметка тя се озова във вратата. Реферът обаче отсъди засада, вероятно заради това, че играч на Берое е пречил на видимостта на Чавдаров.
21′ Жълт картон Жълт картон за Васил Велев.
20′ 20 минути изтекоха от началото на мача, резултатът все още е 0:0. В последните минути няма нищо по-интересно пред двете врати.
15′ Центриране Центриране на Дончо Атанасов в наказателното поле, Здравко Чавдаров отново улавя кълбото.
10′ Bнимание Добра възможност за Ботев Враца! Иван Караджов не изчисти добре кълбото и то отиде право в Румен Рангелов, който се опита да прехвърли вратаря на Берое, но прати топката вдясно от вратата.
8′ Центриране Хубаво центриране на Венци Христов в наказателното поле на домакините, Здравко Чавдаров обаче лови кълбото без проблеми.
4′ Удар Шут на Венци Христов от воле към вратата на домакините, вратарят Здравко Чавдаров спасява.
3′ Удар Тихомир Найденов засече с глава центриране в наказателното поле на Берое, но кълбото преминава над вратата.
1′ Начало на мача Начало на мача!