Етър 1924 – Монтана 2:1

Опашкарите Етър и Монтана се срещат в първия пролетен кръг на А група „News7 футболно първенство”. Двубоят започва в 15:30 ч в Сливен, където „виолетовите” ще домакинстват през втория дял на шампионата заради ремонтни дейности на стадион „Ивайло” в Търново. Двата тима заемат последните две места в подреждането, като Етър е 16-ти с 8 точки, докато Монтана е 15-ти с 4 повече,novsport.com
За главен рефер беше назначен Вихрен Манев, с помощници Иван Вълчев и Николай Георгиев.
Novsport.com ще проследи най-интересното от двубоя посредством текстово описание!
Бързи факти:
Етър:
– има стопроцентов актив от точки от досегашните си срещи на свой терен с Монтана, но за първи път ще домакинства извън Велико Търново
– в последните си 5 мача за първенство под ръководството на Сердар Даят виолетовите спечелиха само една точка 1:1 срещу Славия у дома в 13-ия кръг
– вкара най-много голове в един мач именно срещу Монтана при 3:2 в първия кръг на шампионата, но се разписваше неизменно в последните си 4 срещи
Монтана:
– тимът още не е отбелязал гол при гостуванията на великотърновци и е в серия от три поредни поражения при гостуванията си през настоящия сезон
– монтанци взеха само една точка в последните си 6 мача за първенство -при 0:0 с Ботев Bp у дома в 14-ия кръг
– бразилският халф Тиаго Мирасема може да запише дебют за втори български клуб, след като през сезон 2011/12 г. изигра за Литекс 19 мача, в които вкара 3 гола и направи 4 асистенции
БАЛАНС

В А група: 7 мача, 4 победи за Етър, 1 равенство, 2 победи за Монтана, голова разлика 10-8 за Етър

Събития

90+3′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!
90′ 3 минути добавено време
89′ Гол ГОЛ за Етър – 2:1! При корнер защитникът Фиенциала реализира
83′ Центриране Монтана изпълни първия си ъглов удар в мача, но и той бе безрезултатен
82′ Засада Гол на Саидходжа е отменен поради засада
82′ Жълт картон Жълт картон за футболист на Етър, който вече е обезверен
81′ Центриране Втори безрезултатен корнер изпълниха домакините. Ъгловите удари са 2 срещу 0
78′ Саидходжа на три пъти пропускаше преди изравнителното попадение
77′ Точните удари вече са 4 срещу 4
70′ Гол ГОЛ – Монтана изравни – 1:1! Михов е точен, след като засече в мрежата центриране отляво
65′ Bнимание Опасен удар на Саидходжа, топката е избита от защитник
63′ Удар Удар на Саидходжа с глава минава над вратата
60′ Центриране Чак сега бе изпълнен първият ъглов удар в мача. Той бе за Етър, но след неговото изпълнение не се стига до гол
56′ Втори жълт картон и съответно червен Червен картон за футболиста на Монтана Ковачев след второ официално предупреждение
50′ Двубоят продължава да бъде оспорван. Двата отбора играят открито
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45′ Край на мача Край на първото полувреме!
40′ Монтана има предимство в точните удари – 3 срещу 2
38′ Bнимание Златинов стреля много опасно, Филипович изби със сетни сили, а на добавката Младенов стреля над вратата
29′ Жълт картон Жълт картон за Ковачев
27′ Bнимание Даниел Младенов пробва удар, но защитник на Монтана чисти самоотвержено
23′ Засада Флей изскочи сам срещу вратаря, но се е намирал в положение на засада
20′ Динамичен мач в Сливен. Монтана се опитва да върне гола
19′ Удар Личков стреля от фаул, Филипович избива
14′ Гол ГОЛ – 1:0 за Етър! Любенов центрира на главата на Саидходжда, който отблизо с глава открива резултата
8′ Етър натиска в първите минути
5′ Жълт картон Жълт картон за Илмаз
5′ Центриране Любенов центрира от свободен удар, този път защитата на гостите се справя и чисти
3′ Удар Кр. Трифонов проби отляво и стреля, вратарят на Монтана Иванов изби
1′ Начало на мача Начало на мача!