Закъсалият Миньор започна обнадеждаващо пролетния полусезон

Отборът на Миньор постигна изключително ценна победа в борбата си за оцеляване, след като в днешния първи пролетен кръг от “А” група “News 7 футболно първенство” се наложи с 2:0 над новака и приятна изненада от есента Пирин (Гоце Делчев). Двубоят се игра на стадион “Миньор” и бе изгледан на живо от кметът на Перник Росица Янакиева. novsport.com
Срещата започна със силен натиск на домакините, които можеха да излязат напред в резултата още в 6-та минута, когато Петър Петров бе изведен сам срещу вратаря Юсев, но стреля в тялото му. При последвалото меле Фиданин отклони топката на 2 метра от голлинията почти от главата на Окечукво.
Така дойде 11-ата минута, когато “чуковете” все пак стигнаха до минимален аванс, след като Томислав Павлов центрира диагонално от десния фланг, Ивайло Цветков с глава изпревари защитата на Пирин и прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата.
След попадението Миньор продължи да диктува събитията на терена, но положенията пред двете врати рязко намаляха.
В 36-ата минута гостите направиха една от първите си смислени атаки. Веселин Марчев от Пирин нахлу отляво в наказателното поле на Миньор и след стълкновение със защитник на перничани падна на тревата. Гостите поискаха дузпа, но Ставров реши, че няма нарушение.
180 секунди по-късно След диагонален пас след ъглов удар, Борислав Хазуров с глава от точката на дузпата стреля опасно, Пейков обаче изби в напречната греда.
В ответната атака пък, Йордан Йорданов опита късмета си около 25 метра, но за негово нещастие кълбото срещна напречната греда на Юсев.
До края на полувремето натискът на перничани отново се засили и в 43-ата минута те стигнаха до втори гол, дело на Томислав Павлов, но той бе отменен заради засада.
Все пак в 45-ата минута “чуковете” съумяха да удвоят преднината си. Тогава Фиданин се засуети около аутлинията в пеналта си, намиращият се наблизо Окечукво му открадна топката, намери непокрития Томислав Павлов, който от 7-8 метра я заби неспасяемо под гредата за 2:0.
Втората част стартира с много мобилизирана игра на гостите, които още в 47-ата минута можеха да се върнат в мача, ала резервата Одза стреля неточно с глава отблизо.
Натискът на Пирин продължи и в 57-ата минута Веселин Марчев бе изведен сам срещу Пейков, с глава прехвърли стража на Миньор, но от голлинията Камен Хаджиев успя да изчисти топката.
Последва неточен удар на Томислав Павлов от фаул, след което темпото поспадна значително. В 76-ата минута Близнаков и Пейков спринтираха за една топка, вратарят на Миньор изпревари нападателя на Пирин, който падна в пеналта за дузпа, ала такава не бе отсъдена.
До края на мача се запомниха единствено неточен удар на Фиданин в 85-ата минута, предшестван отново от неуважени претенции за дузпа на Близнаков.
Нов гол в мача обаче не падна и така Миньор започна пролетния дял от шампионата в “А” група с чисто 2:0 над Пирин (Гоце Делчев).
След успеха домакините вече имат актив от 15 точки, на 3 от зоната на изпадащите. Гостите от Гоце Делчев пък са с 18.

Миньор (Пк)

МИНЬОР (ПК)

2 : 0

90′

Тенчо Тенев

90+3′ Край на мача Край на мача, Миньор започна пролетния дял от шампионата в “А” група с чисто 2:0 над Пирин (Гоце Делчев)
90+2′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Марио Димитров
90+2′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в мача, излиза Йорданов
90′ 3 минути продължение на мача
89′ Жълт картон И Давид Стоянов е декориран в жълто
87′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Стоян Стефанов
87′ Смяна за състезател излизащ от игра Нова смяна в Миньор, напуска Павлов
85′ Удар Хубав шут на Фиданин от около 25 метра, който преминава на сантиметри над напречната греда на Пейков
84′ Отново претенции за дузпа на Близнаков, такава пак не е отсъдена срещу нападателя на гостите
76′ Близнаков и Пейков спринтираха за една топка, вратарят на Миньор изпревари нападателя на Пирин, който падна в пеналта за дузпа. С претенциите си наставникът на гостите раздразни публиката, която го освирква
72′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място влиза Виктор Райчев
72′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна за Миньор, напуска Окечукво
69′ На трибуните на стадион “Миньор” е кметът на Перник – Росица Янакиева. Преди срещата тя заяви, че когато е гледала мач на Миньор, “чуковете” винаги са побеждавали освен един път
68′ Смяна за състезател влизащ в игра В игра се появява Свилен Щерев
68′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Пирин, излиза Панайотов
58′ Жълт картон Жълт картон за Любомир Гуцев
58′ Удар Томислав Павлов стреля добре от фаул, но кълбото преминава на сантиметри от дясната странична греда
57′ Bнимание Веселин Марчев бе изведен сам срещу Пейков, с глава прехвърли стража на Миньор, но от голлинията Камен Хаджиев успя да изчисти топката
53′ Спокойно начало на второто полувреме, нищо интересно, освен пропуска на Одза
47′ Удар Влезлият преди броени минути Одза засече отблизо с глава, но ударът му премина покрай лявата странична греда на Пейков
46′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Марио Близнаков
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Вторият излязъл е Лапантов
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Той е заменен от Албин Одза
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Две смени на почивката в Пирин, единият напускащ е Драги Коцев
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме
45+1′ Край на мача Край на полувремето. Миньор води на Пирин (Гоце Делчев) с 2:0
45′ Гол Гол за Миньор! Фиданин се засуети около аутлинията в пеналта си, намиращият се наблизо Окечукво му открадна топката, намери непокрития Томислав Павлов, който от 7-8 метра я заби неспасяемо под гредата за 2:0
43′ Засада Отменен гол за Миньор. Томислав Павлов вкара кълбото в мрежата на Юсев, но асистент-съдията вдигна флага за засада
40′ Греда Силен удар на Йордан Йорданов от около 25 метра, кълбото срещна напречната греда на Юсев
39′ Греда След диагонален пас след ъглов удар, Борислав Хазуров с глава от точката на дузпата стреля опасно, Пейков обаче изби в напречната греда
36′ Жълт картон Жълт картон за Фиданин за оспорване на съдийско решение
36′ Веселин Марчев от Пирин нахлу отляво в наказателното поле на Миньор и след стълкновение със защитник на перничани падна на тревата. Гостите поискаха дузпа, но Ставров реши, че няма нарушение
31′ Гостите постепенно изравниха играта и действията се пренесоха в центъра на терена, все още обаче няма положения пред Пейков
23′ Жълт картон И Драги Коцев получава жълт картон от Ставров
22′ Жълт картон Жълт картон за Виктор Софрониев от Миньор
21′ Удар Поредица от ъглови удари за Миньор. При последния от тях Томислав Павлов завъртя топката директно към горния ляв ъгъл на вратата на Юсев, ала стражът с мъка изби
15′ Силно начало на перничани, гостите до момента са минали едва веднъж централната линия на терена
11′ Гол Гооол за Миньор! Томислав Павлов центрира диагонално от десния фланг, Ивайло Цветков с глава изпревари защитата на Пирин и прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата
10′ Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Дреновички
4′ Удар Домакините започват устремно мача и Петър Петров бе изведен сам срещу вратаря Юсев, но стреля в тялото му. При последвалото меле Фиданин отклони топката на 2 метра от голлинията почти от главата на Окечукво
4′ Миньор излиза за този мач в нетрадиционен светло-зелен екип
3′ Само с двама титуляри от миналия полусезон започват мача “чуковете” – това са Боян Пейков и черната перла Обаси Окечукво
2′ В състава на Миньор като резерви в отделни мачове през есента са играли Хаджиев, Павлов, Давид Стоянов и Ивайло Цветков
1′ Начало на мача Начало на мача