“Черно-белите” схруска “червено-черните” на Кокала в железничарското дерби

Локомотив (Пд) спечели железничарското дерби срещу Локомотив (Сф) с 2:0 и усложни незавидното положение на столичани. С по-добра игра на своя стадион в парк „Лаута” и голове на Кавдански през първото и Георги Стефанов през второто тимът на Стефан Генов постигна 5-ата си поредна победа в „А” група “News7 футболно първенство”.novsport.com
Благодарение на успеха Локо (Пд) се изкачи на 6-ото място в класирането с 27 точки, като 5 ги делят от зона Европа и 3-ата позиция. Локо (Сф) остана в зоната на изпадащите с 12 точки, на 3 от Миньор и спасителния бряг.

Гостите от София бяха водени от помощник-треньора Любомир Симов поради наказание на Емил Велев, който преди това водеше Локо (Пд).

Първото полувреме премина с по-добра игра за домакините. Те откриха резултата в 18-ата минута, когато Валери Георгиев свали топката за Кавдански при ъглов удар. Последният с параболичен удар над вратаря Митрев направи 1:0.
Две минути по-късно активният Валери Георгиев стреля над вратата с глава.
Постепенно и Локо (Сф) започна да поглежда към вратата на домакините, но играта се накъса заради честите спирания на играта от страна на рефера от Варна Радан Мирянов. Между 28-ата и 30-ата минута трима футболисти бяха предупредени официално – Том и Бибишков от състава на столичани и В. Георгиев от този на пловдивчани.
Най-чистото положение за гостите дойде точно преди почивката, когато защитник на Локо Пд изби от голлинията, топката достигна до Телкийски, чийто изстрел обаче беше отразен от вратаря Господинов.
След подновяването на играта Николов от състава на Локо (Сф) игра с ръка в наказателното поле, но реферът реши, че няма основания да се отсъди дузпа.
Кавдански беше близо до втория си гол в мача в 53-ата минута, когато беше оставен непокрит, но милиметри го разделиха от попадение в горния ъгъл.
По-голямото желание и по-добрата игра на „смърфовете” обаче бе възнаградено в 65-ата минута, когато падна и вторият гол. Стефанов покачи аванса на своите след самостоятелна акция и параболичен удар в обратния ъгъл за попадение, което може да спори за №1 на кръга.
До края темпото спадна чувствително и логично нови голове не паднаха.

Любомир Симов

90+3′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!
90′ 3 минути добавено време
89′ Контузия или получаване на медицинска помощ Йордан Господинов лежи на тревата
88′ Шут на 30 метра на Дани Георгиев, вратарят имаше колебание, но успя да избие
86′ Удар Удар на Кавдански от големия пеналт, вратарят лови
83′ Смяна за състезател излизащ от игра Стефанов излиза
83′ Смяна за състезател влизащ в игра Мирчев влиза
76′ Bнимание Павлов пусна към Трифонов, който беше сам в наказателното поле, но реши да връща топката към точката за изпълнение на дузпа и сгреши, като домакините овладяха
73′ Смяна за състезател влизащ в игра Димитър Илиев влиза
73′ Смяна за състезател излизащ от игра Бибишков излиза
72′ Удар Удар на Бибишков право в ръцете на вратаря
68′ Смяна за състезател влизащ в игра Садула влиза
68′ Смяна за състезател излизащ от игра Юруков излиза
65′ Гол ГОЛ – 2:0 за Локо Пд! Стефанов получи топката, напредна по фланга, влезе в пеналта, измами един защитник и с параболичен удар в обратния ъгъл на вратаря вкара гол, който ще спори за попадение на кръга
57′ Смяна за състезател излизащ от игра Костадинов излиза
57′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна в състава на Локо (Сф). Антонио Павлов влиза
53′ Bнимание След центриране отдясно Кавдански беше оставен непокрит, стреля с глава, но топката премина на милиметри от горния ъгъл
51′ Bнимание Топката срещна ръката на Николай Николов от състава на гостите, но реферът не дава дузпа
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Маламов влиза
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Локо Пд. Диего излиза
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+3′ Край на мача Край на първото полувреме!
45+2′ Удар След заучена комбинация Дани Пеев стреля, но над вратата
45+1′ Bнимание Центриране отляво, защитник на Локо Пд избива от голлинията, топката попадна в Мечо Телкийски, който стреля, но вратарят с плонж изби
45+1′ Йордан Юруков центрира от корнер, получи се карамбол, в крайна сметка е отсъдено нарушение срещу вратаря
45′ 2 минути добавено време
41′ Удар Юруков стреля с глава над вратата
40′ Центриране Георги Стефанов се размина с топката след центриране от корнер
37′ Йордан Господинов излиза извън наказателното поле и чисти в тъч преди играч на гостите да играе с топката
36′ Контузия или получаване на медицинска помощ Юруков накуцва, но ще продължи играта
36′ Смяна за състезател влизащ в игра Писаров влиза
36′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Локо Сф. Борносузов излиза
35′ Играта се накъса, защото реферът не подминава грубостите
35′ Г. Стефанов премина през двама играчи на Локо Сф, но се замота. Топката стигна до Юруков, но той не намери добре топката и тя бе изчистена
32′ Удар Юруков стреля непохватно и праща топката на 2 метра над вратата
30′ Жълт картон Валери Георгиев също получава жълт картон за нарушение срещу Борносузов
28′ Жълт картон Бибишков също получава жълт картон за реплика
28′ Жълт картон Жълт картон за Том за груб фаул срещу Маламов
26′ Локо Пд е по-активен, но Локо (Сф) по-често започна да поглежда към вратата на своите домакини
25′ Контузия или получаване на медицинска помощ Временно е спряна играта, за да се окаже мед. помощ на Атанасов. Той обаче ще продъжли
20′ Bнимание След центриране от свободен удар В. Георгиев стреля с глава, но встрани от вратата
18′ Гол ГОЛ – 1:0 за Локо (Пд)! След изпълнение на ъглов удар В. Георгиев свали за Кавдански, който с параболичен удар над вратаря откри резултата. Митрев увисна при ситуацията
15′ Игра в центъра на терена. Локо Пд задържа повече топката, докато Локо Сф играе с постепенни атаки
10′ Центриране Юруков центрира от корнер, защитниците на Локо (Сф) избиха топката
10′ Контузия или получаване на медицинска помощ Диего получи контузия при сблъсък с противников футболист, но лекарите го изправиха на крака
1′ Божидар Митрев дава сигнал на главния рефер, че негов съотборник е ударен. Все пак мачът ще продължи без намесата на лекарски екип
1′ Начало на мача Начало на мача!
0′ Зрителите на “Лаута” иначе са около 2500. Собственикът на Локо (Пд) Веселин Марешки е заел своето място в ложата на стадиона
0′ Локо (Сф) ще има подкрепата на агитка, наброяваща около 50 човека