Добруджа се спря на 4 срещу Провадия

Добруджа победи с 4:0 Провадия в първи мач от пролетния дял на шампионата в Североизточната В Група. Добруджанци не срещнаха проблеми срещу последния в класирането, като четирите гола бяха най-малкото, с които се размина тимът от Провадия. Още в 3-та минута Апостолов удари напречната греда с техничен удар. Въпреки игровото преимущество, „жълто-зелените” стигнаха до гол едва в 31-та минута. Младен Стоев получи фин пас от Николай Вълев и елегантно пусна топката край вратаря на гостите за 1:0. Две минути по-късно Преслав Пасев пропусна да удвои, оставяйки сам срещу стража на Провадия. Четири минути след подновяването на играта добруджанци стигнаха до втори гол, след като Николай Вълев-Гонзо се възползва от грешно изчистване на топката от бранител на гостите. Централният бранител Борислав Илиев направи резултата класически в 67-та минута, след като засече центриране на Стоев от фаул. Само три минути по-късно Апостолов се разписа за 4:0 след като се възползва от добро центриране от фаул. До края на мача с пропуски се отчетоха Андонов, Вълев и Стоев. За целия мач отборът на Провадия не успя да нанесе нито един удар към вратата на капитана на добруджанци Николай Радомиров.
След тази победа Добруджа продължава да е лидер в класирането с 43 токи, една повече от Дунав (Русе). В следващия кръг възпитаниците на Ради Вардаров гостуват на Черноморец (Балчик).