Черноморец допусна Левски да вземе лесен успех в Бургас (СНИМКИ)

Левски спечели важна победа с 2:0 при гостуването си в Бургас на местния Черноморец в първия пролетен кръг на А група “News7 футболно първенство”. Успехът до голяма степен обаче дойде лесно за столичани, защото бургазлии допуснаха фрапиращи грешки и при двата гола в своята врата, автор на които стана Базил де Карвальо. Траян Дянков и Стоян Колев се превърнаха в грешниците за домакините. Първият бе виновен при първия гол в 39-ата минута, а вторият при втория в 45-ата минута. Но не трябва да се пренебрегва агресията, която упражниха софиянци от самото начало на срещата. Преди попаденията си те удариха две греди, а наставникът на „акулите” Димитър Димитров трябваше да извършва ранна принудителна смяна, като Гаел се контузи още в 16-ата минута,NOVSPORT.COM
Днес Левски, който постигна първа победа на “Лазур” от 6 години насам, беше воден от Николай Митов заради наказание за един мач на старши треньора Илиан Илиев.
С днешната победа Левски временно се изкачи на първото място в класирането с актив от 40 точки, с 2 повече от шампиона и есенен първенец Лудогорец, който от 18:00 ч приема Черно море.

Левски пое инициативата от самото начало. Гостите, които днес играха в бели екипи, се опитаха да се настанят трайно в половината на домакините, като атакуваха най-често по крилата.
В 5-ата минута удар на Прохазка по диагонала от наказателното поле бе избит от Стоян Колев с върха на пръстите.
Постепенно играта се накъса заради някои груби влизания, като Гаел от състава на Черноморец получи контузия и трябваше да бъде сменяван принудително. Това със сигурност се е отразило негативно на замисъла на Димитър Димитров-Херо.
Левски удари две поредни греди между 26-ата и 32-ата минута. Първо фалцов шут на Гаджев от далечен свободен удар кацна на напречната греда, а после Гари Родригес бе изведен от Пламен Илиев абсолютно сам срещу вратаря Колев, но силният му шут срещна страничния стълб. При добавката пък Карвальо можеше да реализира, но стреля слабо и бранител изчисти пред голлинията.
Черноморец, който в никакъв случай не стоеше статичен, създаде най-сериозното си положение минута по-късно, когато Балтанов получи топката на точката на дузпата от активния отляво Крум Стоянов, но ниският му удар бе избит с крак от Пламен Илиев.
Веднага в следващата ситуация Левски откри резултата. Карвальо получи топката пред пеналтерията и с едно докосване елиминира Дянков. Нападателят навлезе сам в наказателното поле и с удар под гредата направи 1:0 в 39-ата минута.
Стоян Колев отрази опасен шут на Мулдер от малък ъгъл преди да допусне лековато втори гол в своята врата. Той не успя да се намеси адекватно с изтичането на редовните 45 минути, когато непокритият Карвальо засече с глава центриране отляво на Нуно Пинто в обсега на национала, но Колев не успя да отрази топката и тя влезе за втори път в мрежата му. Това бе 15-ият гол на родения в Сенгал таран с френски паспорт.
До почивката шут на Гари Родригес след самостоятелна акция мина покрай същия този ляв ъгъл в аут.

Черноморец започна по-активно второто полувреме. Балтанов обаче засече крайно неточно центриране отдясно на Филипов. На другия фронт Рамос също стреля неточно. В 62-ата минута Терзиев засече центриране от корнер към обратния ъгъл. Няколко сантиметра обаче лишиха бранителя от по-голяма точност.

Постепенно темпото спадна. Играта загрубя, бяха раздадени три жълти картони, а Милиев и Мулдер трябваше да получават медицинска помощ.
Венелин Филипов се освободи добре 10 минути преди края, но стреля право в ръцете на вратаря Илиев. В следващата минута Стоян Колев изби удар на Гаджев отблизо, а в добавеното време трети гол на Карвальо не бе признат поради засада.

В следващия кръг Левски гостува на Ботев (Пд) в събота от 15 ч, а Черноморец има визита на ЦСКА в неделя от 15:45.

11 Черно Море 15 4 4 7 12:21 -9 16
12 Миньор Пк 16 4 3 9 11:26 -15 15

44. Филипов Жълт картон
92. Гаел Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
9. Пр. Йорданов
1. Дашев
7. Балджийски Смяна за състезател влизащ в игра Смяна за състезател излизащ от игра
Николай Митов

90+4′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!
90+3′ Несериозен опит за извеждащо подаване на Жоао Силва при опасна контраатака на гостите. Португалецът бе изведен сам, но първо се забави, а после сбърка и при паса
90+2′ Смяна за състезател влизащ в игра Жоао Силва влиза
90+2′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в състава на Левски. Карвальо напуска
90′ 3 минути добавено време
90′ Удар Цонков засича центриране от корнер, но стреля слабо и Илиев лови без проблеми
87′ Засада Левски вкара трети гол, но той не е признат поради засада на Де Карвальо
86′ Смяна за състезател влизащ в игра Стефан Велев влиза
86′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в състава на Левски. Гаджев излиза
83′ Смяна за състезател влизащ в игра Илиян Йорданов влиза
83′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на Левски. Родригес излиза
81′ Bнимание Гаджев спечели лесно една топка в наказателното поле, освободи се на чиста позиция и стреля, Колев изби в ъглов удар
80′ Bнимание Внимание: Венелин Филипов беше изведен пред наказателното поле, финтира върналия се Родригес и стреля фалцово, но право в ръцете на Пламен Илиев
78′ Удар Везалов засича центриране от корнер на Гаджев, но стреля високо и встрани от вратата
76′ Смяна за състезател влизащ в игра Юсеф влиза на неготово място
76′ Смяна за състезател излизащ от игра Балджийски, който по-рано влезе като резерва, е заменен
74′ Контузия или получаване на медицинска помощ Дъстли Мулдер е изнесен на носилка извън игралното поле
73′ Удар Терзиев засича поредно центриране от свободен удар, но отново стреля неточно, пращайки топката над напречната греда
73′ Жълт картон Крум Стоянов получава жълт картон за грубо нарушение
67′ Милиев се връща на терена и играта е подновена
66′ Контузия или получаване на медицинска помощ Милиев за втори път лежи на тревата. Изглежда е получил удар в главата
64′ Жълт картон Жълт картон и за Филипов
64′ Жълт картон Гари Родригес изпусна нервите си при нарушение срещу него, за което получава жълт картон
62′ Bнимание Цонков засече центриране от корнер към обратния ъгъл, ала около половин метър го разделиха от точност
62′ Контузия или получаване на медицинска помощ Левски временно е с човек по-малко, защото Милиев се нуждае от медицинска помощ
60′ Центриране Терзиев опитва да засече центриране от корнер, но го прави лошо и Пл. Илиев изпълнява удар от вратата
58′ Точните удари са 3 за Черноморец срещу 6 за Левски; ударите извън вратата са 2 срещу 5, ъгловите удари са 4 срещу 4
54′ Удар Гари Родригес навлезе отляво в наказателното поле и пусна топката на дъгата пред наказателното поле, откъдето Рамос стреля, но високо над вратата
49′ Удар Балтанов засича центриране отдясно, но праща топката високо над напречната греда
47′ Терзиев извършва нарушение в нападение срещу Пламен Илиев при изпълнение на ъглов удар за Черноморец
46′ Начало на мача НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!
45+2′ Край на мача КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!
45+1′ Bнимание Гари Родригес финтира Траян Дянков по лявото крило и стреля от малък ъгъл покрай далечната греда в аут
45′ 2 минути добавено време
45′ Гол ГОЛ – 2:0 за Левски! Нуно Пинто центрира на точката на дузпата, откъдето Де Карвальо, който бе оставен непокрит, засече с глава в десния ъгъл на Стоян Колев, който не се намеси убедително и за втори път извади топката от собствената си мрежа
43′ Bнимание Внимание: Удар на Мулдер от малък ъгъл под гредата, Стоян Колев със сетни усилия избива в ъглов удар
39′ Гол ГОЛ – 1:0 за Левски! Карвальо открива резултата. Той получи топката пред пеналтерията и с едно докосване елиминира Дянков, нападателят навлезе сам в наказателното поле и с удар под гредата реализира
38′ Bнимание Първо голово положение за Черноморец. Крум Стоянов центрира ниско към непокрития Балтанов на точката на дузпата, последва нисък удар, Пламен Илиев спасява с крак
33′ Удар Силен шут на Прохазка от дистанция е крайно неточен
32′ Греда Страхотен пропуск на Гари Родригес. Пламен Илиев намери холандеца абсолютно сам срещу вратаря Колев, Родригес стреля мощно, но ударът му срещна страничната греда. При добавката Карвальо пропусна, като бранител изчисти от голлинията
26′ Греда Удар на Гаджев от далечен свободен удар по посока горния ъгъл на вратата на Черноморец, топката отскача от напречната греда и излиза в аут
24′ Центриране Неточно центриране на Гари Родригес, който е особено активен по левия фланг. Гостите се опитват да се настанят трайно в половината на Черноморец от началото на мача
22′ Смяна за състезател влизащ в игра Бившият футболист на Левски Борислав Балджийски влиза в игра
22′ Смяна за състезател излизащ от игра Принудителна смяна в отбора на Черноморец. Гаел излиза
22′ Цонков получава устно предупреждение от главния съдия
21′ Балджийски се готви да влезе в игра за Черноморец
19′ Удар Траянов центрира от свободен удар дълбоко в наказателното поле, Трифонов стреля с глава, но неточно
19′ Жълт картон Милиев получава жълт картон за нарушение срещу Гаел
18′ Милиев увисна, Балтанов се озова на чиста позиция, но не успя да играе с топката
17′ Гаел все пак влиза на терена
17′ Гаел напусна игралното поле, за да получи медицинска помощ. Временно домакините са с човек по-малко. Готви се принудителна смяна
16′ Контузия или получаване на медицинска помощ Гаел изпитва проблеми, седейки на терена. Влиза медицински екип. Играта временно е спряна
11′ Левски изпълни втори ъглов удар от началото на мача. Гаджев центрира на първата греда, където Дянков чисти с глава. Корнерите са 2 срещу 0 за столичани
9′ Центриране Преслав Йорданов получи в наказателното поле отляво, опита да извади топката, но защитник на Левски блокира опита на нападателя
5′ Bнимание Прохазка получи много добро подаване на границата на наказателното поле и шутира ниско по диагонала право към долния ляв ъгъл, но Стоян Колев с върха на пръсите си отклони в ъглов удар
1′ Засада Извеждащ пас към Гаел, но той се е намирал в положение на засада
1′ Начало на мача НАЧАЛО НА МАЧА!
0′ Траянов влезе с бутоните напред на противников състезател, но не получи жълт картон
0′ Левски ще играе в резервните си бели екипи, докато Черноморец е в традиционните си синьо-бели с преобладаващо синьо
0′ Двата отбора вече са на терена и строени под звуците на националния химн по случай Националния празник