Лудогорец помрачи празника на Черно море и дебюта на Гонзо

Отборът на Лудогорец победи Черно море с 2:0 в мач от първия пролетен кръг от „А” група „News7 футболно първенство”. Головете на „Лудогорец Арена” отбелязаха Марселиньо в 48-ата и Димо Бакалов в 86-ата минута.NOVSPORT.COM

Така възпитаниците на Георги Иванов, който ги изведе за първи път в официален двубой, не успяха да зарадват феновете си по случай 100-годишнината на клуба.

Разградчани имаха смазващо игрово преимущество през първата част и като по чудо не поведоха в резултата още преди почивката.

Основна заслуга за нулевото равенство през първите 45 минути има стражът на „моряците” Георги Китанов, който бе на път да отчая нападателите на Лудогорец със страхотните си спасявания.

Йордан Минев, Иван Стоянов и Роман Безяк на няколко пъти имаха възможност да се разпишат, но шансът не бе на тяхна страна. Марселиньо пък дори уцели греда в продължението на първата част, като преди това Китанов бе успял да отклони със сетни сили топката.
Единственият шанс за варненци пък се откри пред Георги Илиев, който бе изведен на чиста позиция от Миро Манолов, но стражът на разградчани излезе предвидливо и отне топката.

След почивката късметът най-после се усмихна на Лудогорец. В 48-ата минута Мирослав Иванов разтресе напречната греда на вратата на Черно море след отлично изпълнение на пряк свободен удар. В създалата се суматоха най-съобразителен бе Марселиньо, който нямаше проблем да отбележи от няколко метра на празна врата.

Главният рефер Георги Йорданов обаче подмина явно нарушение в нападение на Станислав Генчев срещу Александър Александров при гола.

След попадението разградчани продължиха да владеят инициативата, но дадоха възможност и на своя съперник да покаже зъби. Така се стигна до 58-ата минута, когато след отличен пробив на Георги Божилов, Георги Илиев стреля силно от близко разстояние, но Владо Стоянов отрази удара.

Домакините все пак подпечатаха своя успех със стил, след като в 86-ата минута резервета Димо Бакалов отбеляза изключително красиво попадение с първото си докосване в мача, след като с летящ плонж засече перфектно центриране на Кайсара отдясно.

По този начин Лудогорец се завръша на върха в класирането с актив от 41 точки, докато варненци са 11-и с 16 точки.

11 Черно Море 16 4 4 8 12:23 -11 16
12 Миньор Пк 16 4 3 9 11:26 -15 15

80. Кайсара
25. Минев
Георги Иванов

90+3′ Край на срещата
90′ Три минути добавено време
86′ 2:0 за Лудогорец! Току що влезлият Димо Бакалов бележи изключително красиво попадение с първото си докосване в мача, след като с летящ плонж засече перфектно центриране на Кайсара отдясно
84′ Иван Стоянов отстъпва мястото си
84′ Димо Бакалов влиза в игра за Лудогорец
83′ Живко Атанасов засече с глава центриране на Георги Илиев от фаул, но прати топката над вратата
81′ Удар на Генчев с глава след центриране от корнер преминава встрани от вратата на гостите
80′ Георги Китанов за пореден път показва рефлекс, отразявайки удар на Иван Стоянов
79′ След продължителна атака на Лудогорец топката попадна в Емил Гъргоров на границата на наказателното поле. Бадема отправи красив фалцов удар, но не намери целта
74′ Ново страхотно спасяване на Китанов. Марселиньо нахлу отляво в наказателното поле, след което стреля силно от малък ъгъл, но вратарят на гостите спаси
70′ Силен диагонален удар на Иван Стоянов е отразен от стража на гостите
69′ Симеон Райков го заменя
69′ Кристиян Идалго също излиза
69′ Напуска Мирослав Манолов
69′ Двойна смяна в тима на Черно море. Паломино влиза на терена
66′ Иван Стоянов получава жълт картон за симулация
63′ Роман Безяк отстъпва мястото си на терена
63′ Първа смяна в отбора на Лудогорец. Емил Гъргоров влиза в игра
58′ Страхотна възможност за Черно море. Георги Божилов проби много добре отляво в наказателното поле, след което върната топката за Георги Илиев. Капитанът на варненци нанесе силен удар, но Владо Стоявно отрази опасността
58′ Миро Иванов изпълнява нов пряк свободен удар в полза на разградчани. Този път изпълнението му е доста по-неточно
56′ Играта се изнерви в последните няколко минути. Комел от тима на Черно море получава жълт картон за грубо нарушение срещу Кайсара
54′ Козмин Моци също е официално предупреден
54′ Разправия в центъра на терена довежда до два жълти картона. Росен Колев е декориран в жълто
53′ Кристиян Идалго от състава на Черно море получава жълт картон за нарушение срещу Иван Стоянов в централната част на терена
53′ “Моряците” спечелиха корнер, но изпълнението му не доведе до нищо опасно
49′ При отбелязването на гола главният рефер подмина явно нарушение на Станислав Генчев срещу Александър Александров
48′ ГОООООЛ за Лудогорец! Мирослав Иванов разтресе напречната греда след страхотно изпълнение на фаула, след което в суматохата Марселиньо нямаше проблеми да се разпише на празна врата
47′ Пряк свободен удар в полза на домакините на 24-25 метра фронтално срещу вратата на Черно море
46′ Започнаха вторите 45 минути
45+3′ Край на първата част, в която Лудогорец определено бе доминиращият тим
45+3′ Играта е временно спряна, за да може Йордан Минев да получи лекарска помощ
45+1′ Греда за Лудогорец! Разградчани нямат късмет днес. След силен диагонален удар на Марселиньо от близко разстояние, Китанов успя да отклони със сетни сили топката, след което тя срещна дясната греда
45′ Три минути добавено време
44′ Нов фрапантен порпуск пред вратата на Черно море. След центриране на Дяков отдясно, Мирослав Иванов продължи с глава топката към абсолютно непокрития на точката на дузпата Безяк, който обаче прати топката високо над вратата
41′ Шанс за Черно море. Георги Илиев бе изведен зад гърбата на отбраната от Манолов и се озова очи в очи със Стоянов, но стражът на домакините излезе предвидливо и изчисти топката
39′ Играта бе временно спряна, тъй като вратарят на Черно море получаваше медицинска помощ, след което се завърна на терена
37′ Страхотен пробив на Мирослав Иванов по левия фланг. Футболистът на Лудогорец преодоля трима бранители на “моряците”, след което центрира към Иван Стоянов, но Китанов внимаваше и улови топката
33′ Домакините имат много сериозно игрово преимущество до този момент в срещата. От своя страна гостите много рядко организират атаки
30′ Иван Стоянов беше изведен абсолютно сам срещу Китанов след изключително подаване на Марселиньо, но стреля право в тялото на вратаря на варненци
27′ Ново чисто положение за домакините. Станислав Генчев засече с глава центриране на Иван Стоянов от корнер, но топката премина на метър встрани от вратата
23′ Иван Стоянов пробва да намери Безяк с опасно центриране отдясно в наказателното поле, но Георги Китанов бе по-бърз и улови топката
19′ Първи точен удар в очертанията на вратата на Лудогорец. Отправя го Мирослав Манолов от воле от 20-ина метра, но изстрелът му е твърде слаб и не затруднява Владо Стоянов
18′ Нова уникална възможност за разградчани. Този път Иван Стоянов стреля от десетина метра, но топката премина на сантиметри встрани от дясната греда
16′ Гостите не могат да си поемат дъх. Атаките се редят една след друга пред вратата на Черно море
13′ Сериозна опасност пред вратата на Черно море! Дяков изведе по отличен начин Минев сам срещу вратаря на гостите. Той обаче се засуети и ударът му рикошира в тялото на Александър Александров, след което Китанов с решителна намеса изби топката
11′ Кайсара опита да намери свой съотборник в наказателното поле на гостите с центриране отдясно, но топката става лесна плячка за стража на варненци.
9′ Натискът на разградчани става все по-осезаем. Марселиньо нахлу отляво в наказателното поле, след което веднага намери Станислав Генчев, който стреля, но право в ръцете на Георги Китанов
6′ Миро Иванов проби по лявото крило, след което върна топката към Безяк на границата на наказателното поле. Последва удар от движение, но доста неточен
2′ Остро центриране на Иван Стоянов отдясно не довежда до нищо опасно в наказателното поле на “моряците”
2′ Домакините започват по-активно срещата
1′ Начало на срещата