Тотнъм разгроми с 3:0 гостуващия Интер

Тотнъм разгроми с 3:0 гостуващия Интер в първия мач от осминафиналите на турнира Лига Европа.

На “Уайт Харт Лейн” вездесъщият Гарет Бейл вкара 11-я си гол в последните 9 мача. Уелсецът оползотвори хубав пас на Гулфи Сигурдсон и откри резултата за “шпорите” още в шестата минута.SPORT.BNT.BG

Исландският халф удвои резултата в 18-та минута. Стражът на италианците Ханданович изби силен шут на Джърмейн Дефо, топката попадна у Сигурдсон и той нямаше проблеми да я добута във вратата за 2:0!

Крайното 3:0 фиксира бранителят Ян Фертонген с глава в 53-та минута след ъглов удар. Гарет Бейл предвидливо си изкара жълт картон и ще пропусне протоколния реванш в Италия.

“Това бе добър мач и страхотна вечер в Европа за нас. Създадохме доста голови положения и заслужавахме победата”, сподели щастливият Андре Вияш-Бояш.

Текст:Петър Манолов