Етър изненада Черно море на “Тича

Отборът на Етър (Велико Търново) се наложи с минималното 1:0 като гост на Черно море в среща от 17-ия кръг на „А” група „News7 футболно първенство”. Срещата се игра на стадион „Тича” във Варна.

”Моряците” създадоха куп възможности за отбелязване на гол, но с основна заслуга за това „болярите” да не допуснат попадение бе техният вратар – Ненад Филипович, който на няколко пъти се намеси решаващо след удари на играчите на домакините. Етър пък нямаше почти никакви възможности пред Георги Китанов, но гостите се възползваха от една ситуация в 77-ата минута, когато влезлият като резерва Мехмед Мехмед стреля от доста далечна дистанция, а кълбото влетя в мрежата на домакините.

След този успех Етър вече е с актив от 14 точки и се изкачи на 14-ото място във временното подреждане. Черно море остава с 16 точки на 11-ата позиция.

Още в 3-ата минута Черно море имаше добра възможност да открие резултата, след като Георги Илиев стреля към вратата на Етър, но топката премина много близко до вратата и излезе в аут. Черно море бе по-активният тим в началните минути, а в 17-ата Симеон Райков стреля силно към Филипович, но кълбото не попадна в рамките на вратата, преминавайки над напречната греда.

В 25-ата минута се стигна до най-доброто положение за Черно море до този момент от срещата. Георги Илиев отправи страхотен изстрел към вратата на Етър, Филипович обаче изби топката, след което тя срещна гредата. Идалго нанесе нов изстрел, но вратарят на Етър отново реагира отлично и изби в ъглов удар.

До почивката Росен Колев се отчете с пропуск за домакините, а в 43-ата минута Протасевич стреля много неточно за гостите. Така на почивката на мача резултатът бе 0:0.

Още в началните минути на второто полувреме, Черно море имаше две добри възможности да излезе с гол напред. Първо, Манолов пусна добре топката покрай вратаря, но играч на Етър успя да изчисти, а малко след това Идалго отправи изстрел, но Филипович реагира страхотно и спаси.

Симеон Райков пък можеше да се разпише в 53-ата минута, но силният му изстрел не попадна в целта. Божилов също отправи удар, но вратарят на Етър отново се справи. Добрата игра на Черно море продължи и Идалго също стреля към вратата на Етър, но Филипович изби. Симеон Райков имаше нов шанс да отбележи в 60-ата минута, но вратарят на гостите улови кълбото след удара на играча на Черно море. Георги Илиев също направи пропуск за домакините, а Георги Божилов стреля неточно с глава, след като засече кълбото след центриране от корнер.

Така се стигна до 77-ата минута, когато домакините бяха наказани за пропуските си и Етър излиза с гол напред в резултата. Мехмед Мехмед отправи страхотен удар от около 35-40 метра, а кълбото влетя неспасяемо в мрежата на Китанов. По този начин „болярите” поведоха с 1:0.

Черно море така и не успя да достигне до попадение до края на мача, а Етър също не реализира нов гол и така „болярите” надвиха „моряците” с 1:0.

Това бе второ поражение за Черно море от началото на пролетния полусезон, след като в 16-ия кръг тимът на Георги Иванов загуби с 0:2 от шампиона Лудогорец. Етър пък постигна втора победа през пролетта. В миналия кръг “болярите” надвиха с 2:1 като домакин Монтана.

Сердар Даят

90+4′ Край на мача Край на мача! Етър печели срещу Черно море с 1:0!
90′ Четири минути добавено време.
85′ Авансът на Етър от един гол се запазва, Черно море се опитва да достигне до изравнителен гол.
82′ Етър продължава да води с 1:0.
78′ Смяна за състезател влизащ в игра Колев влиза в игра.
78′ Смяна за състезател излизащ от игра Божилов е заменен за Черно море.
77′ Гол ГОООЛ! Етър повежда с 1:0! Гостите откриват резултата, след като Мехмед Мехмед отправи удар от около 35-40 метра, а кълбото влетя неспасяемо в мрежата на Китанов.
74′ Удар Божилов отправи удар с глава след центриране от корнер, но кълбото не попадна в очертанията на вратата.
71′ Смяна за състезател влизащ в игра Мехмед влиза на терена.
71′ Смяна за състезател излизащ от игра Трета смяна за Етър. Илмаз напуска терена.
69′ Удар Удар на Георги Илиев, Филипович отново спасява.
65′ Смяна за състезател влизащ в игра Шайстех се появява в игра за Етър.
65′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна и за Етър. Фей напуска терена.
65′ Смяна за състезател влизащ в игра Паломино влиза в игра за домакините.
65′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за Черно море. Бергонси излиза.
62′ Жълт картон Жълт картон за Кастелана, който фаулира Райков.
60′ Удар Изстрел на Симеон Райков от свободен удар, кълбото попада в ръцете на вратаря на гостите.
56′ Удар Великолепен удар на Идалго, Филипович отново е на мястото си и избива.
54′ Центриране Идалго центрира топката, а Божилов стреля, но Филипович спаси.
53′ Удар Симеон Райков нанесе силен удар към вратата на Етър, кълбото обаче не попадна в очертанията на вратата.
51′ Смяна за състезател влизащ в игра Ришолт се появява в игра за Етър.
51′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в мача. Хримович е заменен.
48′ Удар Удар на Идалго, Филипович обаче реагира отлична и спасява изстрела.
46′ Удар Манолов пусна добре кълбото покрай вратаря, но играч на Етър успя да изчисти.
46′ Начало на втората част!
45+2′ Край на първото полувреме. След 45 минути игра Черно море и Етър се оттеглят на почивка при нулево равенство.
45′ Две минути добавено време на първото полувреме.
43′ Първи изстрел към вратата на Черно море, нанася го Протасевич, но ударът е прекалено неточен.
40′ Продължава резултатът между отборите на Черно море и Етър да бъде 0:0.
37′ Жълт картон Жълт картон за Илмаз.
35′ Удар Р. Колев стреля от близко разстояние, но кълбото не попада в рамките на вратата.
34′ Жълт картон Жълт картон за Фей.
25′ Bнимание Страхотно изпълнение на Георги Илиев от свободен удар, Филипович обаче изби топката, след което тя срещна гредата. Идалго нанесе нов изстрел, но вратарят на Етър отново реагира отлично и изби в ъглов удар.
22′ Малко по-добре играят домакините от началото на двубоя, резултатът обаче продължава да бъде 0:0.
17′ Удар Силен изстрел на Симеон Райков към вратата на Етър, кълбото обаче преминава над напречната греда.
15′ Симеон Райков е намерен добре в наказателното поле на съперника, но топката му бе отнета точно преди да нанесе удар към вратата на Етър.
8′ По-добре играе отборът на Черно море в началните минути. Резултатът обаче продължава да бъде 0:0, като няма и други по-интересни ситуации, освен пропуска на Георги Илиев в 3-ата минута.
3′ Удар Първо по-интересно положение в мача. Георги Божилов подаде към Георги Илиев, който стреля към вратата на Етър, но топката премина много близко до вратата и излезе в аут.
1′ Начало на мача Начало на мача!