Славия си тръгна с трите точки от “Огоста”

Славия постигна първата си победа от шестия кръг на „А” група, след като спечели с минималното 1:0 гостуването си на Монтана от 17-ия и така се утвърди в средата на таблицата.

Срещата стартира добре за домакините и те можеха да открият резултата още във втората минута, когато Брахими получи дълъг пас зад гърба на отбраната и остана сам срещу Петков, но стражът на Славия излезе и изби топката.

При положението останаха съмнения, че вратарят е играл с ръка извън наказателното си поле, но Стефан Спасов остана безмълвен.

Впоследствие Славия успя да овладее инициативата и да открие резултата.

Това стана в 28-ата минута, когато Грешка на Пашов доведе до корнер, от който Попара центрира към Радослав Василев, а той от воле вкара топката в увисналия при ситуацията Христо Иванов и даде преднина на „белите”.

Въпреки попадението си, те останаха по-дейни до почивката и можеха да удвоят своя аванс, но шут на Лазаров срещна гредата, ала Електричката бе в положение на засада и така двата състава се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на Славия.

След паузата наставникът на домакините Атанас Джамбазки се опита да промени развоя на мача с две бързи смени, като в игра се появиха първо Мичев, а после и Чепилов.

Ходът на специалиста даде частичен резултат, тъй като Монтана съумя да поизравни играта и имаше шанс да възстанови статуквото, но удари на Личков от фаул и на Брахими отблизо бяха отразени с вещина от Гошо Петков.

Наставникът на столичани Вили Вуцов също отговори, осъществявайки двойна смяна.

Така в игра се появиха Янко Сандански и Петър Димитров, а последният можеше да се разпише секунди след влизането си, но ударът му от ъгъла на вратарското поле спря в страничната греда, вместо в опразнената врата.

о края на мача двубоят се накъса и реферът Стефан Спасов показа набързо няколко жълти картона, но усилията на Славия да бъде спрян финалния щурм на домакините дадоха резултат и така „белите” си тръгнаха от „Огоста” с трите точки.

С тях те събраха общо 20 и изпревариха с цели 8 намиращия се в зоната на изпадащите тим на Монтана.

11 Черно Море 17 4 4 9 12:24 -12 16
12 Миньор Пк 16 4 3 9 11:26 -15 15

Велислав Вуцов

90+3′ Край на мача Край на срещата! Монтана загуби у дома от Славия с 0:1 в мач от 17-ия кръг на “А” група.
90+2′ Центриране Ъглов удар в полза на Славия, защитникът на домакините обаче изчисти кълбото в тъч.
90′ Три миунти добавено време.
87′ Удар Ливраменто опитва удар от далеч, но неточно.
85′ Удар Шестият корнер в срещата също е в полза на Славия, но води само до удар извън рамките на вратата.
82′ Жълт картон Голмайсторът Радослав Василев също е декориран в жълто, тъй като се опита да бави играта.
79′ Жълт картон Официално предупреждение и за Златков от състава на Славия.
77′ Жълт картон Третият жълт картон в срещата е за Фарес Брахими.
75′ Корнер в полза на Славия, който обаче не води до опасност пред Христо Иванов.
72′ Греда Фрапантен пропуск на Славия. Ливраменто центрира отляво и току-що влезлият като резерва Петър Димитров стреля от малкото наказателно поле, но вместо да улучи празната врата, нацели лявата странична греда.
70′ Смяна за състезател влизащ в игра На мястото на Електричката се появява Янко Сандански.
70′ Смяна за състезател излизащ от игра Здравко Лазаров също напуска терена.
70′ Смяна за състезател влизащ в игра Петър Димитров заменя Галин Иванов.
70′ Смяна за състезател излизащ от игра Двойна смяна в редиците на Славия.
68′ Центриране Отбраната на Славия се справя с центрирането и чисти топката в тъч.
67′ Bнимание Брахими се вряза в наказателното поле на Славия и стреля силно, но Георги Петков избива в корнер.
60′ Монтана се опитва да изравни играта, а с това и резултата, но засега опитите на домакините не се увенчават с успех.
54′ Смяна за състезател влизащ в игра Атанас Чепилов заема мястото на Илиян Илиев.
54′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в тима на Монтана.
52′ Удар Пряк свободен удар пред вратата на Славия. Топката е поставена на около 2 метра пред пеналта. Личков стреля опасно, но Гошо Петков избива.
49′ Жълт картон Жълт картон и за Иван Михов, така вече официалните предупреждения са едно на едно, но Славия все още води с 1:0.
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Неубедителният Даниел Младенов е заменен от Владимир Мичев.
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Една смяна в редиците на домакините.
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+2′ Край на мача Край на първото полувреме. Славия бе по-настоятелният отбор преди почивката и заслужено се оттегля с минимална преднина.
42′ Контузия или получаване на медицинска помощ Сега Михов има нужда и получава лекарска помощ.
40′ Засада Центриране на Василев води до удар в напречната греда на Здравко Лазаров, но Електричката се е намирал в положение на засада и атаката е спряна.
38′ По един свободен удар в полза и на двата отбора. Нито един от тях обаче не успя да се възползва от своя шанс.
31′ Жълт картон Жълт картон за Илиян Илиев, първи в срещата.
30′ Центриране Нов корнер в полза на Славия, този път нищо опасно.
28′ Гол Гоооол! Славия открива резултата на стадион „Огоста”. Грешка на Пашов води до корнер в полза на „белите”. Попара центрира отлично към Радослав Василев, който от воле пронизва мрежата на увисналия Иванов за 1:0 в полза на Славия.
24′ Bнимание Страхотен шанс за Монтана. Петков излиза неразчетено, за да избие опит за дълъг пас, но топката попада у Даниел Младенов, който финтира футболист на „белите” и стреля, ала в шутът му няма нито сила, нито точност.
16′ Удар Сега защитата на Монтана сбърка, но ударът на Радослав Василев е слаб и топката е изчистена от Михов в близост до голлинията.
15′ Гостите от София успяха да овладеят инициативата и играят повече с топката, но засега това не води до сериозни опасности пред стража на Монтана.
12′ Центриране Корнер в полза на Славия. Първи в срещата, но той не води до нищо опасно, защото отбраната на Монтана се справя.
10′ Ливраменто навлезе в наказателното поле на Монтана и падна, претендирайки за дузпа, но такава не е отсъдена.
5′ Славия се опитва да отговори на предизвикателството и да овладее топката, засега безуспешно.
2′ Bнимание Брахими бе изведен очи в очи с Георги Петков, но капитанът на Славия излезе до границата на наказателното си поле и избива топката. Останаха съмнения, че стражът е играл с ръка извън границата на пеналта, но нарушение не е отсъдено.
1′ Начало на мача Начало на срещата!