„Смърфовете” подхлъзнаха децата на Стоичков в Ловеч

Отборите на Литекс и пловдивският Локомотив завършиха наравно 2:2 в мач от 17-ия кръг на „А” група „News 7 футболно първенство”,novsport.com

Ловчанлии откриха резултата чрез Исмаил Иса още в 9-ата минута, преди Рангел Абушев да изравни в 29-ата. Георги Миланов обаче отново даде преднина на „оранжевите” в 38-ата минута. В крайна сметка резервата на пловдивчани Диего Фераресо оформи крайното 2:2 в 76-ата минута след груба грешка на младия Симеон Славчев, който се подхлъзна на мокрия терен.

Възпитаниците на Христо Стоичков имаха игрово преимущество през по-голямата част от двубоя и могат да съжаляват, че не стигнаха до трите точки.

От своя страна „железничарите” разчитаха главно на контраатаки и добра организация в отбрана.

Домакините стигнаха до попадение още в 9-ата минута след като Георги Миланов изведе Исмаил Иса очи в очи с Йордан Господинов и нападателят на ловчанлии не сбърка.

Тимът на Литекс продължи да доминира след попадението, но така и не стигна до нова сериозна опасност пред стража на гостите.

С течение на времето „черно-белите” придобиваха увереност в разиграванията и при едно центриране отдясно в 29-ата минута успяха да успят отбраната на ловчанлии, след като Рангел Абушев засече с глава подаването на Атанас Атанасов.

Радостта на гостите трая само девет минути след като в 38-ата минута страхотен изстрел на дебютанта Ванжер от границата на наказателното поле разтресе дясната греда на вратата, след което топката се върна в Георги Миланов, който с безпощаден удар с левия крак от 18 метра не остави шансове на Господинов. И при изстрела на Миланов топката срещна гредата, но този път страничният стълб не помогна на стража на гостите.

Домакините започнаха по-активно и втората част, но не съумя да се възползва от игровото си преимущество.

Отлична възможност за трети гол се откри пред Исмаил Иса, който стреля от малък ъгъл, но благодарение на Йордан Господинов резултатът се запази.

Така, когато по всичко изглеждаше, че ловчанлии ще запишат нов успех и ще се доближат само на 5 точки от втория в класирането Левски, дойде злощастната за Симеон Славчев 76-а минута. Младият бранител на ловчанлии си изпати от хлъзгавия терен в Ловеч и поднесе на тепсия топакта на Диего Фераресо в наказателното си поле, а за резервата на гостите не бе трудно да изравни резултата от близко разстояние.

Малко по-късно „оранжевите” като по чудо не излязоха отново напред в резултата, но фрапантен пропуск на Стеньо Жуниор от непосредствена близост запази равенството.

В заключителните минути домакините имаха претенции за грешно отсъдена засада срещу Исмаил Иса, след като последен с топката бе играл футболист на Локомотив.

С това равенство Литекс си върна третата позиция в класирането с актив от 33 точки, но пропусна да се доближи до „сините”. За Локо Пловдив пък точката е добре дошла. „Смърфовете” са шести с 28 точки.

Стефан Генов

90+5′ Край на срещата
90′ Пет минути добавено време
88′ Ловчанлии правят всичко възможно да се доберат до трите точки, но добре организираната отбрана на Локомотив не им позволява
86′ Исмаил Иса получава пас зад гърба на отбраната, но има маркирана засада. Бурни протести от страна на домакините, тъй като топката е достигнала до нападателя, след като последен с нея е играл играч на гостите
82′ Георги Стефанов напуска
82′ Четин Садула влиза в игра за Локо Пловдив
79′ Литекс като по чудо не повежда отново! Удар на Исмаил Иса с глава бе отразен от Господинов, а от добавката влезлият преди секунди Жуниор не успя да се разпише от непосредствена близост
78′ Жълт картон за Валери Георгиев от състава на Локомотив
77′ Жуниор го заменя
77′ Симеон Славчев напуска игра
76′ ГООООЛ! 2:2! Диего Фераресо наказва грешка на Симеон Славчев, който се подхлъзна и му поднесе топката на тепсия.
74′ Ударът на Коце Марков от фаул попада право в ръцете на Пиргов
73′ Отлична възможност за Локомотив. Гостите получават правото да изпълнят нарушение на границата на наказателното поле
72′ Страхотна намеса на Георги Господинов предотврати сигурен гол на Исмаил Иса
71′ Христо Златински опита удар от много далечна дистанция, но доста неточно, над вратата на Литекс
70′ Вместо него – Станислав Маламов
70′ Нова смяна в тим на Локомотив. Влади Мирчев напуска терена
67′ Жълт картон за Атанас Атанасов, който спря непозволено Момчил Цветанов по десния фланг на атаката на ловчанлии
64′ Не последва опасност от ъгловия удар
63′ Отлична атака на ловчанлии завърши с остро ниско центриране на Цветанов отдясно, след което топката бе изчистена в корнер
60′ Вместо него – Момчил Цветанов
60′ Първа смяна за Литекс. Дебютантът Ванжер напуска терена
58′ Добър изстрел от воле на Фераресо от малък ъгъл профучава на два метра над напречната греда
55′ Жълт картон за Исмаил Иса, който задържа за фланелката Христо Златински
53′ Далечен удар на Фераресо не застраши с нищо Илко Пиргов
52′ Иса копна топката технично за Георги Миланов, който излезе на чиста позиция, но Йордан Господинов излезе навреме и отне топката от краката му
50′ Армандо Ваюши напредна по дясното крило, след което нахлу към дъгата на наказтелното поле и отправи силен, но неточен изстрел над вратата на Локомотив
48′ Нищо опасно след изпълнението на ъгловия удар
48′ Корнер за ловчанлии
47′ Играта бе временно спряна заради хвърлена на терена димка от гостуващите фенове
46′ Даниел Георгиев отстъпи мястото си на терена
46′ Една смяна в състава на Локомотив на почивката. Диего Фераресо влезе в игра
46′ Започнаха вторите 45 минути
45+1′ Край на първото полувреме
45+1′ Първи жълт картон в срещата. Получава го Костадин Марков от състава на Локомотив
45′ Една минута добавено време на първата част
44′ Хубав пробив на Ванжер по дясното крило завърши с центриране към Ваюши, но топката бе твърде висока за младия албанец
38′ И при изстрела на Миланов топката срещна гредата, но този път страничният стълб не помогна на стража на гостите
38′ ГОООЛ! 2:1 за Литекс! Страхотен изстрел на Ванжер от границата на наказателното поле разтресе дясната греда на вратата, след което топката се върна в Георги Миланов, който с безпощаден удар с левия крак от 18 метра не остави шансове на Господинов
37′ Гостите поизравниха играта в послдените минути
33′ Исмаил Иса отправи опасен удар след центрирането на Ваюши от фаул, но топката премина покрай дясната греда
33′ Ваюши печели нарушение по десния фланг в близост до наказателното поле
29′ ГООООЛ за Локо Пловдив! Абушев изравнява резултата след като засече с глава перфектно центриране отляво на Атанасов
27′ Нищо интересно в Ловеч в последните десетина минути. Домакините имат преимущество във владението на топката
19′ Отлична акция на Георги Миланов по десния фланг завърши с фалцов удар към далечния ъгъл от около 20 метра. Топката профучава на метър-два встрани от вратата
18′ Армандо Ваюши открадна топката от Марков, след което нахлу отляво в наказателното поле и отправи силен удар към близкия ъгъл, но топката облиза външната част на мрежата
15′ Валери Георгиев бе изведен в наказателното поле на Литекс, но Васил Божиков гардира много добре топката и не позволи на съперника си да играе с нея
14′ Удар на Стефанов от границата на пеналтерията е блокиран от бранител на Литекс
13′ Ловчанлии продължават да бъдат по-активният отбор и след попадението. Гостите очевидно ще разчитат на контраатаки
9′ ГОООЛ за Литекс! Исмаил Иса открива резултата, след като получи отлично подаване от Георги Миланов и останал очи в очи с Господинов, нямаше проблеми да го преодолее
9′ Божиков печели ъглов удар в полза на Литекс
7′ Ваюши пробва да изведе Исмаил Иса в наказателното поле на Локомотив, но Господинов бе по-бърз и улови топкат
3′ Играта е временно спряна докато медицинският екип оказва помощ на Георги Миланов
2′ Ситен дъждец се изсипва над Градския стадион в Ловеч. Теренът обаче изглежда в добро състояние
1′ Начало на срещата