ЦСКА не впечатли срещу Черноморец, но спечели с 2:0 (СНИМКИ

Отборът на ЦСКА постигна победа с 2:0 срещу Черноморец в мач от 17-ия кръг на „А” група „News7 футболно първенство”. Двубоят се игра на стадион „Българска армия” в столицата, а и двете попадения за „армейците” бяха дело на Сержиньо. Халфът се разписа в 24-ата и 90-ата минути.NOVSPORT.COM

След този успех ЦСКА вече има актив от 32 точки и заема 4-ото място във временното подреждане. Черноморец остава с 27 точки и се намира на 7-ата позиция.

Домакините имаха възможност да открият резултата още в 4-ата минута, когато Сержиньо центрира кълбото в наказателното поле, където Игнасио Варела засече с глава, но топката премина вляво от вратата. Черноморец отвърна с удар към Томас Черни, който обаче внимаваше и изби. В 12-ата минута Мартин Камбуров изпълни по великолепен начин пряк свободен удар в полза на „армейците”, но Стоян Колев реагира отлично и боксира топката.

Резултатът бе открит в 24-ата минута. ЦСКА поведе с 1:0, след като Сержиньо нанесе страхотен изстрел от далечно разстояние, а кълбото влетя в левия ъгъл на вратата на Стоян Колев, който не реагира по най-добрия начин. В 35-ата минута Игнасио Варела отправи хубав удар към вратата на Черноморец, но вратарят на гостите внимаваше и улови кълбото. До почивката не паднаха нови голове и така след 45 минути игра домакините водеха с 1:0.

”Акулите” можеха да изравнят почти веднага след почивката, след като Тодор Паланков отправи страхотен удар, но Томас Черни спаси. В 54-ата минута Ванчо Траянов стреля опасно към вратата на ЦСКА, но кълбото премина покрай лявата греда.

Малко след като изтече час игра, се стигна до нова възможност за гостите. Станислав Дрянов стреля много хубаво, но Черни внимаваше и с отлична намеса изчисти в корнер. Почти веднага след това последва нов удар на Дрянов, но кълбото не попадна в рамките на вратата.

ЦСКА имаше отличен шанс да отбележи нов гол в 73-ата минута, когато топката бе центрирана в наказателното поле от свободен удар, а Мартин Камбуров засече с глава, но Стоян Колев с блестяща намеса изби.

Малко след това Преслав Йорданов стреля неточно с глава след центриране от корнер, а в 82-ата минута се стигна до най-сериозната възможност за Черноморец в мача. Топката бе центрирана в наказателното поле, където Георги Терзиев бе непокрит и засече с глава, но прати кълбото право в ръцете на Томас Черни. Спас Делев пък стреля добре от малък ъгъл, но Стоян Колев изби в корнер.

ЦСКА достигна до втори гол в 90-ата минута. Ивайло Чочев се откъсна зад отбраната на Черноморец, напредна, след което подаде към Сержиньо, който прати кълбото в мрежата за 2:0. В продължението на мача Сержиньо и Ивайло Чочев направиха пропуски за домакините.

Така ЦСКА спечели с 2:0 срещу Черноморец. В следващия кръг „армейците” гостуват на Локомотив Пловдив, а „акулите” са домакини на Ботев Пловдив.

Димитър Димитров

90+3′ Край на мача Край на мача! ЦСКА печели срещу Черноморец с 2:0.
90+3′ Удар Присо намери Ивайло Чочев, който стреля от няколко метра, но играч на Черноморец изчисти от голлинията.
90+3′ Жълт картон Жълт картон за Яни Пехливанов.
90+2′ Удар Сержиньо се озова на чиста позиция и стреля силно, но Стоян Колев отрази изстрела на полузащитника на ЦСКА.
90′ Три минути добавено време.
90′ Гол ГООООООЛ! ЦСКА повежда с 2:0. Ивайло Чочев се откъсна зад отбраната на Черноморец, напредна, след което подаде към Сержиньо, който прати кълбото в мрежата за 2:0.
88′ Наближава краят на редовното време. ЦСКА продължава да води срещу Черноморец с 1:0.
85′ Смяна за състезател влизащ в игра Нджонго Присо се появава в игра.
85′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за ЦСКА. Спас Делев напуска.
84′ Удар Спас Делев стреля хубаво от малък ъгъл, Стоян Колев спаси и топката излиза в корнер.
82′ Bнимание Невероятен пропуск за Черноморец. Топката бе центрирана в наказателното поле, където Георги Терзиев бе непокрит и засече с глава, но прати топката право в ръцете на Томас Черни.
81′ Удар Станислав Дрянов стреля към вратата на ЦСКА, последва рикошет и кълбото излезе в корнер.
78′ Без интересни ситуации в последните няколко минути, ЦСКА все още води с 1:0.
74′ Удар Преслав Йорданов засече с глава след центриране от корнер, но прати топката над вратата.
73′ Bнимание Страхотна възможност за ЦСКА. Топката бе центрирана в наказателното поле от свободен удар, а Мартин Камбуров засече с глава, но Стоян Колев с блестяща намеса изби.
72′ Смяна за състезател влизащ в игра Янис Юсуф влиза.
72′ Смяна за състезател излизащ от игра Трета смяна за Черноморец. Крум Стоянов излиза.
69′ Жълт картон Жълт картон за Лукас Саша.
68′ Удар Неточен удар на Ангел Грънчов от воле.
68′ Центриране Центриране от свободен удар на Лукас Саша, играч на домакините изчиства в корнер.
64′ Смяна за състезател влизащ в игра Преслав Йорданов се появява на терена.
64′ Смяна за състезател излизащ от игра Милчо Ангелов излиза от игра от игра.
64′ Удар Нов удар на Станислав Дрянов от далечна дистанция, кълбото преминава покрай дясната греда.
63′ Удар Страхотен удар на Станислав Дрянов, Черни обаче внимаваше и с отлична намеса изчисти в корнер.
61′ Жълт картон Жълт картон за Милчо Ангелов.
60′ Изтече час игра от началото на срещата. ЦСКА води срещу Черноморец с 1:0.
58′ Смяна за състезател влизащ в игра Ивайло Чочев се появява на терена.
58′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за ЦСКА. Игнасио Варела напуска.
54′ Удар Хубав удар на Траянов към вратата на ЦСКА, топката преминава покрай лявата греда.
50′ Центриране Слабо центриране на Варела от корнер.
47′ Удар Удар на Тодор Паланков от границата на наказателното поле, топката попада право в ръцете на Томас Черни.
46′ Начало на втората част!
45+2′ Край на първото полувреме. След 45 минути игра ЦСКА води на Черноморец с 1:0.
45+1′ Контузия или получаване на медицинска помощ Играта е временно спряна, за да бъде оказана медицинска помощ на Георги Терзиев.
45′ Две минути добавено време на първото полувреме.
44′ Центриране Михаил Венков се озова на чиста позиция, но центрира много неточно и опасността пред вратата на Черноморец премина.
44′ Наближава краят на първото полувреме. ЦСКА продължава да води с 1:0, няма интересни ситуации пред двамата вратари в последните минути.
40′ Смяна за състезател влизащ в игра Васил Попов влиза в игра.
40′ Смяна за състезател излизащ от игра Пламен Крачунов напуска.
40′ Пламен Крачунов е получил контузия и ще бъде заменен.
38′ Смяна за състезател влизащ в игра Станислав Дрянов се появява на терена.
38′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна за Черноморец. Лорис Арно напуска терена.
35′ Удар Хубав удар на Варела към вратата на Черноморец, но Стоян Колев внимаваше и улови кълбото.
33′ Скучни са последните няколко минути на стадион “Българска армия”.
30′ Няма интересни моменти пред двете врати в последните минути, ЦСКА продължава да води на Черноморец с 1:0.
25′ Центриране Центриране в наказателното поле на ЦСКА от свободен удар, Терзиев игра с топката, но тя излезе в аут.
24′ Гол ГОООООЛ! ЦСКА открива резултата! Сержиньо нанесе страхотен изстрел от далечно разстояние, а кълбото влетя в левия ъгъл на вратата на Стоян Колев, който не реагира по най-добрия начин.
22′ Центриране Добро центриране на Варела в наказателното поле, Стоян Колев лови.
21′ Лошо изпълнение от страна на играчите на Черноморец, футболистите на гостите не се разбраха добре и домакините отнеха кълбото.
20′ Bнимание Двоен удар в полза на Черноморец, след като Пламен Крачунов върна към Томас Черни, а вратарят улови кълбото.
17′ Успокои се играта в последните 2-3 минути, няма по-вълнуващи ситуации пред двамата вратари.
14′ Центриране Центриране на Лукас Саша от свободен удар в наказателното поле, Пламен Крачунов засече с глава, но прати кълбото над вратата.
12′ Удар Мартин Камбуров изпълни по великолепен начин прекия свободен удар, Стоян Колев обаче внимаваше и боксира топката.
11′ Нарушение на Траян Дянков срещу Спас Делев, пряк свободен удар за ЦСКА.
10′ Черноморец поизравни играта в последните минути.
9′ Жълт картон Първи жълт картон в срещата. Той е за Цветомир Цонков за нарушение срещу играч на домакините.
8′ Удар Страхотен удар от страна на футболист на гостите към вратата на ЦСКА, Томас Черни реагира отлично и избива.
6′ Отборът на ЦСКА е по-настоятелен в началните минути.
4′ Удар Първа по-интересна ситуация. Сержиньо центрира кълбото в наказателното поле, където Игнасио Варела засече с глава, но топката премина вляво от вратата.
1′ На стадион “Българска армия” има около 3000 зрители!
1′ Начало на мача Начало на мача!