Пирин (ГД) – Ботев (Вр) 2:1

Пирин (Гоце Делчев) приема Ботев (Враца) след 4 поредни загуби в „А” група. Двубоят от 17-ия кръг на “News7 футболно първенство” започва в 15:30 ч на градския стадион в югозападния град. За главен рефер беше назначен Радослав Станев от Варна,NOVSPORT.COM
Двата отбора са съседи в класирането. Пирин е 9-ти с 18 точки, докато Ботев е с 2 по-малко на 10-ата позиция.
Двубоят може да проследите на живо в Novsport.com с чат-описание на най-интересните моменти!
Бързи факти:
Пирин (ГД):
– в 4 поредни срещи за пьрвенство не взе нито една точка и не вкара нито един гол, а допусна 13 попадения във вратата си
– Ангел Юсев, който бе резерва на титулярния страж през есента Абди Абдиков, в миналия кръг направи дебют в А група
– новото зимно попълнение, 30-годишният офанзивен халф Марио Близнаков, записа срещу Миньор преди седмица първия си мач в А група от пролетта на 2008 г., когато изигра 5 двубоя за изпадащия Видима-Раковски
Ботев (Вр):
– в миналия кръг вратарят Здравко Чавдаров изигра първия си мач в А група от 2,5 години насам. За последно бе на терена при загубата на ЦСКА с 0:1 от Славия на 19 септември 2010 г.
– врачани са единственият отбор през настоящия сезон, който не е вкарал повече от един гол в своите 16 срещи, но със 7 отбелязани попадения взе цели 16 точки
– тимът не е допуснал нито един гол в своята врата в последните си 4 шампионатни срещи, три от които завършиха 0:0

Антони Здравков

90+4′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!
90+4′ Втори жълт картон и съответно червен Втори жълт картон за Любо Витанов. И Пирин остава с 10 души
90+2′ Засада Витанов открадна една топка, но се засуети. Все пак пусна към Хазуров, който е в засада
90′ 4 минути добавено време
72′ Смяна за състезател влизащ в игра Рангелов влиза
72′ Смяна за състезател излизащ от игра Тихомир Ангелов излиза
70′ Жълт картон Жълт картон за Куанг
70′ Смяна за състезател влизащ в игра Петров влиза
70′ Смяна за състезател излизащ от игра Коконов излиза
69′ Жълт картон Тихомир Ангелов получава жълт картон
69′ Червен картон Червен картон за футболист на Ботев Враца! Toва е Жайро. Той удари без топка Близнаков и бе изгонен
64′ Гол ГОЛ за Пирин (ГД) – 2:1! Хазуров, който е влязъл като резерва, е голмайстор. Той засече с глава центриране на Близнаков и реализира отблизо
60′ Смяна за състезател излизащ от игра Панайотов излиза
60′ Смяна за състезател излизащ от игра Одза излиза
60′ Смяна за състезател влизащ в игра Лапантов влиза
60′ Смяна за състезател влизащ в игра Хазуров влиза
56′ Жълт картон Близнаков получава жълт картон
55′ Смяна за състезател излизащ от игра Капитанът Илиев излиза
55′ Смяна за състезател влизащ в игра Първа смяна в състава на Ботев (Вр). Св. Ангелов влиза
55′ Центриране Близнаков центрира, Чавдаров увисна, но бранител на Ботев чисти напред
54′ Жълт картон Жълт картон за Илия Илиев
54′ Рикошет в ръката на футболист на Ботев (Вр) на около метър от линията на пеналтерията. Свободен удар за Пирин
53′ Засада Коконов преодоля Юсев и стреля към вратата, но има засада
52′ Ботев е приел играта в своята половина, но Пирин не достига до положения след подновяването на играта
46′ Начало на мача НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!
45+3′ Край на мача КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!
45+3′ Греда Шут на Витанов от свободен удар среща напречната греда
45′ Bнимание Панайотов стреля, Чавдаров изпита колебания като изпусна топката, но все пак успя да я закове на голлинията
44′ Bнимание Внимание: Близнаков от Пирин шутира силно, но точно над напречната гредата
40′ Гол Ботев изравни – 1:1! Отбита топка при центриране попадна на десния крак на Якимов и той от около 17-18 метра я прати неспасяемо в горния ъгъл на Юсев
34′ Жълт картон Витанов получава жълт картон
33′ Гол ГОЛ за Пирин (ГД) – 1:0! Одза бележи! Близнаков центрира на първа греда от свободен удар и Алба простреля Чавдаров
32′ Bнимание Претенции на домакините за игра с ръка на футболист на Ботев в наказателното поле, но реферът не посочва бялата точка
29′ Удар Якимов е изведен на изгодна позиция, но нападателят на Ботев стреля крайно неточно
22′ Удар Панайотов отправя удар от 25 метра, Чавдаров лови
17′ Агитката на гостите от Враца дойде със закъснение заради протестите на главен път Е79
16′ Bнимание Много добра възможност за домакините, след като Фиданин изведе Лазаров на чиста позиция, но последният стреля право в ръцете на вратаря Чавдаров
14′ Удар Илия Илиев стреля от фаул, но право в стената
9′ Удар Николай Христов стреля при центриране на Якимов, но право в ръцете на вратаря на Пирин Юсев
3′ Bнимание Одза се беше откъснал очи в очи с вратаря, но Чавдаров излезе предвидливо и изчисти в предни позиции
2′ Много хубаво време и отлично подготвен терен в Гоце Делчев. 1500 са зрителите
1′ Начало на мача НАЧАЛО НА МАЧА!