Под яркото слънце в Перник дъжд от голове и картони

Славия на практика се класира на полуфиналите на турнира за Купа „България”, след като победи Миньор с 5:2 като гост в Перник в първа среща от четвъртия кръг на надпреварата. „Белите” поведоха с 5:0 след голове на Петър Димитров (12’ и 18’), Живко Желев (34’), резервата Антонио Ливраменто (48’) и Здравко Лазаров (61’). Но преди петото попадение Гошо Петков беше изгонен за игра с ръка извън наказателното поле при извършени три смени от страна на Вили Вуцов. Тогава ръкавиците взе дебютиралият днес с екипа на Славия нападател Миро Антонов. Той дори асистира за попадението на Електричката с директен пас, но след това получи два гола в своята врата, които бяха дело на Петър Петров (67’) и Димитър Ялъмов (73’). Към края числеността на терена бе изравнена. Втори жълт картон получи защитникът на Миньор Камен Хаджиев. В добавеното време Славия остана с 9 човека, след като Виктор Генев като последен в защитата направи фаул и видя червения цвят,NOVSPORT.COM
Реваншът е на 3 април от 16:00 ч на стадион „Славия”.

Велислав Вуцов

90+5′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!!!
90+4′ Контузия или получаване на медицинска помощ Павле Попара получава медицинска помощ. Той пострада при сблъсък с Окечукво
90+2′ Червен картон Червен картон за Виктор Генев. Защитникът свали на земята Петър Петров, който финтира Генев много добре с тяло и се откъсваше сам
90+1′ Удар Томислав Павлов стреля със задна ножица, Миро Антонов лови
90′ 5 минути добавено време
88′ Удар Атака за Миньор през центъра. Хикмет намери през центъра Томислав Павлов, който от 25 метра стреля, топката рикошира в Генев и накрая Миро Антонов с вещина улови
86′ Удар Петър Петров завъртя топката в горния десен ъгъл след късо изпълнение на корнер, но Миро Антонов боксира
82′ Bнимание Окечукво получи пас отляво от Павлов, навлезе сам в пеналта срещу Миро Антонов, опита се да го излъже, централнията нападател, който е в ролята на вратар, отне с крак, улови и я изрита напред
77′ Втори жълт картон и съответно червен Хаджиев получава втори жълт картон за фаул срещу Петър Димитров в средата на полето на Миньор. Двамата играха рамо в рамо при единоборството, но реферът реши да възстановява численото статукво
76′ Bнимание Томислав Павлов овладя топка близо до центъра, стреля от далеч, топката прелетя над главите на белите защитници, но в наказателното поле Миро Антонов в стил защитник, а не вратар изчисти с крак
74′ Контузия или получаване на медицинска помощ Здравко Лазаров се нуждае от медицинска помощ
73′ Гол ГОЛ за Миньор – 2:5! Павлов центрира прецизно от тъчлинията в лявата зона по нападението на Миньор, топката попадна точно на крака на Ялъмов, който с прецизен удар от 3 метра я забоде в мрежата на Миро Антонов
72′ Жълт картон Ливраменто получава жълт картон за изключително груб фаул срещу Нджой
71′ Това бе 5-ото стопроцентово положение, което Банков спаси, и макар че допусна 5 гола, не бе виновен за нито един от тях
70′ Bнимание Дюлгеров от централната линия намери много точно Лазаров, той премина на скорост покрай Ялъмов, излезе сам срещу напусналия пеналта Банков, стреля, а вратарят с летящ плонж с глава изчисти топката
67′ Гол ГОЛ за Миньор- 1:5! Окечукво открадна топката от Виктор Генев, веднага комбинира с Петър Петров, който навлезе в наказателното поле абсолютно сам и с лекота технично вкара на Миро Антонов, който не можа да помръдне
66′ Жълт картон Камен Хаджиев получава жълт картон за грубо нарушение срещу Петър Димитров
63′ Удар Петров стреля от свободен удар покрай дясната греда в аут
61′ Гол 5:0 за Славия! Миро Антонов улови топката, след което я изрита към Здравко Лазаров, който тръгна от центъра, спринтира отляво, влезе в пеналта сам срещу вратаря и с помощта на лявата греда отбеляза
61′ Удар Удар на Томислав Павлов в стената
60′ 7 футболисти на Славия са на стената, подреждана от Миро Антонов
59′ В крайна сметка Петков сваля фланелката и я дава на Миро Антонов заедно с ръкавиците. Петков дава указания на Миро Антонов
59′ Петков отказва да напусне и влиза в разправия със съдията
58′ Червен картон Хикмет овладя топка в центъра, тръгна и изскочи сам срещу Петков, който излезе да му скъсява ъгъла. Вратарят игра с ръка в дъгата и получава червен картон при извършени три смени
57′ Центриране Лазаров центрира остро към влизащия на скорост Ливраменто, но там Ялъмов успява да изчисти
55′ Смяна за състезател влизащ в игра Хикмет влиза
55′ Смяна за състезател излизащ от игра Софрониев излиза
55′ Смяна за състезател влизащ в игра Окечукво влиза
55′ Смяна за състезател излизащ от игра Йорданов излиза
54′ Смяна за състезател влизащ в игра Ивайло Стоянов влиза
54′ Смяна за състезател излизащ от игра Тройна смяна и в Миньор. Стефанов излиза
54′ Удар Дюлгеров отправи кандилка под гредата, Банков отново успява да улови
53′ Хаджиев чисти с глава последвалото центриране
52′ Bнимание Ливраменто извежда сам Антонов срещу Банков, но младият вратар на Миньор изби в корнер
51′ Bнимание Димо Атанасов проби отляво, центрира в пеналта, Миро Антонов с летящ плонж засече топката, но този път Банков спаси на самата голлиния. Нападателят бе оставен непокрит
48′ Гол ГОЛ – 4:0 за Славия! Миро Антонов премина през трима защитници, намери в коридор нахлуващия отдясно Ливраменто, който с отмерен удар, останал сам срещу Банков, вкара четвърти гол за белите
47′ Хаджиев чисти центриране на Лазаров в наказателното поле
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Дюлгеров е на терена
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Янчев е напуснал също
46′ Начало на мача НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Сандански влиза
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Желев е останал в съблекалнята
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Радослав Василев излиза
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Три смени в състава на Славия. Ливраменто влиза
45+1′ Край на мача КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!
45+1′ Засада Засада на Томислав Павлов при извеждащо подаване на Петър Петров
45′ 1 минута добавено време
45′ Миро Антонов, който беше натирен от Ивайло Петев, демонстрира голям хъс и играе със завидно желание. Покрива много голям периметър в нападение
45′ Бялата публика вече скандира “Искаме купата”
44′ В тези минути много ярко личи разликата в класите между Миньор и Славия. Белите са много по-добре физически подготвени, играят с по-високо самочувствие, като единици разполагат с много по-именити състезатели, които оправдават доверието
41′ Лазаров проби отляво, преминава през Давид Стоянов, намира Петър Димитров, който с глава потърси Миро Антонов, но там Камен Хаджиев изчисти
40′ Bнимание След корнера избитата топка попадна в Петър Петров, който много добре изведе отляво Нджой. Последният спринтира в пеналтерията, излизайки сам срещу Петков, но стреля много неточно и слабо над напречната греда. Не си повярва, че можеше да вкара гол
40′ От 5 минути насам Славия е натикала Миньор наказателното им поле
39′ Центриране Центриране в наказателното поле на Миньор от свободен удар, Софрониев скача и чисти в корнер
38′ Играта е спряна. Томислав Павлов и Петър Димитров се сдърпаха вътре във вратата, съдията ги предупреди устно
37′ Bнимание Янчев пусна чудесен пас вдясно към Филипов, последният центрира остро, стигна почти до аутлинията, центрира във вратарското поле, където Антонов и Василев се разминаха с топката сами пред Банков, който успя да извади топката в корнер
35′ Нулев е синхронът между централните защитници на Миньор Ялъмов и Софрониев, които на два пъти оставиха непокрити футболисти на Славия в наказателното поле при головете с глава на “белите”
34′ Гол 3:0 за Славия! Попара центрира отляво към непокрития Желев и снажният бранител се извиси над всички и с глава забоде топката за 3:0
32′ Устно предупреждение получава Йорданов от Миньор за фаул в центъра на терена
30′ Bнимание Лазаров проби отляво, комбинира с Попара, който комбинира с Петър Димитров, последният подава към Филипов, който на около 3 метра пред вратата не успя да стреля
29′ Удар Шут на Желев от свободен удар на около 35 метра фронтално, високо над вратата
29′ След втория гол мачът се отвори, Миньор започна да натиска и мачът стана много интересен
28′ Центриране Нджой надскочи два пъти по-високия Д. Атанасов, свали за Павлов, който разигра много добре отдясно към Стефанов. Той центрира в пеналтерията към Нджой, но Живко Желев беше пласиран по-добре и изчисти
28′ Центриране Всички футболисти на Миньор са в наказателното поле на Славия. След центрирането Янчев чисти в тъч
27′ След пас на Йорданов, отляво много добре проби Софрониев, но беше фаулиран от Филипов, свободен удар за Миньор почти до ъгловото флагче
26′ Bнимание Янчев много рисковано върна към Петков, Томислав Павлов спринтира след топката, стреля, но Петков изчисти в тъч
25′ Центриране Попара чисти с глава центриране от свободен удар за Миньор
24′ Bнимание Йорданов открадна топката от Живко Желев, напредна мощно, стреля към горния ъгъл, Гошо Петков спаси, на добавката Павлов шутира силно, но Живко Желев блокира удара с глава и е повален от тежкия удар
23′ Центриране Петров центрира към Томислав Павлов в пеналтерията, Гошо Петков обаче лови
22′ Центриране Лазаров центрира от корнер, Хаджиев чисти с глава
22′ Bнимание Желев изведе много хитро Миро Антонов, който елиминира Софрониев и Ялъмов, излезе сам срещу вратаря, но Банков спаси
20′ Славия води с 2:0 и категорично превъзходство на 50-членната агитка от София над фенове на Миньор. Вече 1500 са зрителите
19′ Центриране Атака за Миньор. Йорданов получи топката отляво, центрира в наказателното поле към Нджой, но последният не успя да достигне до топката и Петков лови
18′ Гол ГОЛ – 2:0 за Славия! Попара пое топка в центъра, напредна, преодоля двама, изведе чудесно Лазаров отляво, последният напредна, центрира прецизно във вратарсткото поле, където непокритият Петър Димитров с глава отбеляза второ попадение за гостите
17′ Тошко Янчев чисти последвалото центриране пред наказателното поле
16′ Жълт картон Мощен пробив на Йорданов през центъра, беше свален от Димо Атанасов с ръце и жълт картон за футболиста на Славия
14′ Мощен пробив на Димо Атанасов отляво по атаката на Славия, успя да елиминира Хаджиев, стигна до ъгловото флагче, но там изгуби равновесие, падна на земята и топката излезе в тъч
12′ Банков не можа да мръдне при изстрела
12′ Гол ГОЛ за Славия! Лазаров прескочи топката от свободния удар, Петър Димитров веднага след него стреля технично над стената в долния десен ъгъл на вратата
10′ Попара центрира много технично към влизащия на скорост П. Димитров. В стремежа си да пресече топката Виктор Софрониев игра неволно с ръка и е отсъден свободен удар в дъгата пред наказателното поле
10′ Леко предимство и по-голямо желание от страна на Славия. Повече търсят атаката, докато Миньор залага на по-сигурно. Доста хора са в центъра на терена и разчитат на по-бързи контри
8′ Удар Мощен пробив на Петър Димитров отдясно, премина двама “жълто-черни”, навлезе в наказателното поле, но ударът му бе неточен и излезе в аут
8′ Центриране Центриране на Лазаров от свободен удар пред вратаря Банков, там добре игра Стоян Стефанов, който изчисти
7′ Атака за Славия отляво. Много добре разиграха Лазаров и Атанасов на двойно. В момента, в който Лазаров центрираше, загуби равновесие и топката излезе в аут
5′ Атака за Миньор отдясно. Петър Петров проби мощно, но беше пресрещнат от Виктор Генев и го фаулира. Фаул за Славия
4′ Атака за Славия през центъра. Петър Димитров проби, но игра непозволено в нападение срещу Софрониев и фаул за Миньор пред пеналта
2′ Центриране Попара направи двойно подаване с Димо Атанасов, който центрира, но Банков скочи и улови
2′ Две поредни атаки на Миньор в първите минути, защитата на Славия в лицето на Живко Желев се справя с набезите на “чуковете”
1′ Начало на мача НАЧАЛО НА МАЧА!
0′ 1000 са зрителите по трибуните. Около 50 човека наброява агитката от София. Досега не се е случвало фенове на “белите” да ходят в Перник. Времето е прекрасно. Има съгледвачи на Левски и други отбори