Гол-шедьовър осигури крехка преднина на Берое преди реванша

Отборът на Берое победи Пирин (Гоце Делчев) с 1:0 у дома в първи четвъртфинал от турнира за Купата на България.

Единственото попадение отбеляза Елио Мартинс в 26-ата минута.

Заралии бяха по-активният отбор през целия мач и имаха сериозно игрово преимущество, докато неврокопчани много рядко поглеждаха към вратата, пазена от Иван Караджов.

Масираният натиск на беройци даде резултат в 26-ата минута, когато Мартинс се реваншира за пропускът, който бе направил малко по-рано и с топовен изстрел от около 25-26 метра не остави никакви шансове на Ангел Юсев, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата.

Авторът на попадението можеше да удвои головата си сметка само няколко минути по-късно, но ударът му премина на метър покрай вратата на гостите.

Венци Христов също можеше да се разпише в заключителните минути на първата част, но неговият изстрел от непосредствена близост попадна право в тялото на стража на Пирин.

След почивката домакините продължиха да стоят по-добре на терена.

Георги Андонов бе близо до удояване на резултата в 63-ата минута, но след далечния му удар, топката профуча опасно близо до напречната греда.

Най-чистото положение през второто полувреме обаче отново се откри пред голмайстора Мартинс, чийто удар от около 15 метра рикошира в тялото на бранител и премина на сантиметри от вратата на гостите.

В заключителните минути домакините намалиха оборотите и позволиха на своя съперник да разиграва повече топката, но в крайна сметка резултатът остана непроменен.

По този начин тимът на Берое постигна минимален успех и ще брани крехката си преднина от един гол в реванша на 3 април.

Тенчо Тенев

90+6′ Край на срещата
90+5′ Много неточен удар на Петър Лазарев преминава високо над вратата на Берое
90+4′ Жълт картон за Иван Горанов от тима на Берое
90′ Шест минути добавено време на срещата
87′ Заменя го Атанас Зехиров
87′ Голмайсторът на домакините Елио Мартинс е последната смяна на Петър Хубчев
83′ Берое намали темпотото в последните минути. Домакините все пак продължават да владеят инициативата
76′ Елио Мартинс можеше да отбележи втория си гол в мача, но ударът му от около 15 метра рикошира в тялото на бранител и премина на сантиметри встрани от вратата
75′ Георги Андонов отстъпва мястото си
75′ Смяна в състава на Берое. Иван Горанов влиза в игра
71′ Албин Одза напуска
71′ Последна смяна в отбора на Пирин. Виктор Шишков влиза в игра
70′ Суматоха в наказателното поле на домакините, Караджов обаче лови и внася спокойствие в редиците на беройци
70′ Първи корнер в мача за Пирин
70′ Жълт картон за Пламен Крумов от тима на Берое
69′ Жълт картон за Албин Одза за бавене на играта
66′ Жълт картон за Петър Лазарев от състава на Пирин за реплика към съдията
63′ Хубав удар на Андонов от около 18 метра профуча опасно близо до напречната греда на вратата на гостите
60′ Венци Христов засича центриране от корнер с глава, но стреля много неточно, високо над вратата на Пирин
59′ Амир Саюд го заменя
59′ Смяна в състава на домакините. Капитанът Дончо Атанасов отстъпва мястото си
59′ Жълт картон за Антон Киров от тима на Пирин
57′ Жълт картон за Елиаш да Силва от състава на Берое
53′ Берое продължава да диктува събитията на терена и през втората част. Домакините обаче все още не могат да стигнат до второ попадение
48′ След много добра атака на Берое по левия фланг, топката стигна до Дончо Атанасов и стреля много силно от десетина метра, но Юсев реагира блестящо и спаси
46′ Любомир Гуцев напуска
46′ Антон Киров също влиза в игра
46′ Лазарев влиза в игра
46′ Две смени в състава на неврокопчани. Свилен Щерев напуска терена
46′ Започнаха вторите 45 минути
45+1′ Край на първото полувреме
45′ Първи жълт картон в срещата. Получава го Свилен Щерев от състава на Пирин (Гоце Делчев)
42′ Сериозна опасност пред вратата на Пирин! Дончо Атанасов изведе Венци Христов в пеналтерията на гостите, последва удар от непосредствена близост, но право в тялото на Юсев
40′ Затишие в последните няколко минути. Без положения пред двете врати
35′ Продължава сериозният натиск на беройци. Футболистите на Пирин все още не са погледнали към противниковата врата
34′ Страхотен удар на Венци Христов отдясно за малко не се превърна във втори гол за домакините. Топката профуча на метър-два покрай вратата
30′ Нова много хубава атака на Берое, завършва с мощен удар на голмайстора Мартинс от границата на пеналтерията, но топката преминава високо над напречната греда
26′ ГОООЛ за Берое! Страхотен гол на Елио Мартинс, който с топовен изстрел от 25 метра прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата
22′ Две последователни центрирания в състава на Пирин. Отбраната на гостите обаче се справя с опасността
21′ Играта е временно спряна докато Мартинс получава медицинска помощ в близост до страничната линия
17′ Страхотен пропуск на Елио Мартинс! Той остана непокрит в наказателното поле след центрирането от корнера, след което от непосредствена близост изкара въздуха на Ангел Юсев
16′ Ъглов удар в полза на Берое
16′ След центриране на Мартинс отляво, Георги Андонов не успя да овладее топката по най-добрия начин и я остави на напусне в аут
14′ Заралии имат преимущество във владението на топката. Гостите рядко преминават централната линия
12′ Силен удар на Мартинс преминава на около метър вдясно от вратата на Пирин
10′ Нито един фен на Пирин не наблюдава срещата на живо
9′ Домакините са по-активни в началните минути на двубоя
5′ Около 1000 зрители на срещата, но по трибуните постоянно прииждат нови
5′ Отлични условия за игра в Стара Загора. Осветлението на стадиона вече е пуснато
2′ Дреновички чисти топката с глава след центриране на Дончо Атанасов от фаул в наказателното поле на Пирин.
1′ Начало на срещата