Високомерен Байерн потрепери срещу Арсенал

Байерн (Мюнхен) подходи изключително високомерно в реванша на “Алианц Арена” и можеше спокойно да отпадне от надпреварата. Баварците загубихе с 0:2 на във втория осминафинал с Арсенал,sport.bnt.bg

Баварците спечелиха в първия двубой като гости с 3:1 и отиват на четвъртфинал с общ резултат 3:3 заради правилото за голове на чужд терен.

Оливие Жиру откри резултата още в 3-ата минута, след като засече подаване от Тео Уолкът. Домакините от Мюнхен взеха инициативата и контролираха мача през по-голямата част от първото полувреме, както и почти през цялото второ.

В 85-ата минута след центриране от ъглов удар Лоран Кошчелни вкара с глава при лошо подреждане на германската защита, а феновете до края видяха как вратарят Мануел Нойер бави изпълнението на начален удар с цел печелене на време.

Отпадането на Арсенал остави английската Висша лига без участник в топ 8 за първи път от 17 години насам.