Зрелищни попадения донесоха успеха на Ботев на подгизналия терен в Бургас

Отборът на Ботев (Пловдив) победи Черноморец с 2:1 в първи мач от 18-ия кръг на „А” група „News7 футболно първенство”. Това бе четвърто поредно поражение за възпитаниците на Димитър Димитров в шампионата,novsport.com

Под проливния дъжд в Бургас, близо 1000 зрители на стадион „Лазур” станаха свидетели на три изключително красиви попадения. Вандер Виера откри резултата в полза на пловдивчани в 60-ата минута, а Иван Цветков удвои преднината на гостите в 66-ата. В 88-ата минута резервата на “акулите” Милчо Ангелов пък оформи крайния резултат.

Първата част не бе изпъстрена с интересни положения пред двете врати. През скучните първи 45 минути играта бе равностойна, предимно в централната част на терена.

Единствените две ситуации, които ще се запомнят преди почивката, бяха опасен удар на Мариян Огнянов от движение, след който топката премина в опасна близост до напречната греда на вратата на Черноморец и изненадващ изстрел на Преслав Йорданов, който стреля с гръб към вратата на Ботев, но малко не му достигна, за да открие резултата.

Гостите започнаха малко по-активно втората част, но сгъстената отбрана на „акулите” не им оставяше много възможности за удари.

Стражът на домакините Янко Георгиев обаче нямаше какво да направи в 60-ата минута, когато с топовен удар от около 25 метра Вандер Виера зарадва близо 500-те привърженици на Ботев, пропътували разстоянието от Пловдив. Преди да влети в мрежата топката срещна напречната греда и стана абсолютно неспасяема.

Допуснатото попадение накара домакините да се оголят в задни позиции в търсене на изравнително попадение.

Именно това и чакаха гостите, които съумяха да удвоят преднината си в 66-ата минута. Капитанът на гостите Иван Цветков получи отличен извеждащ пас от Иршак и останал очи в очи с Георгиев го прехвърли технично за 2:0.

Бургазлии все пак опитаха да се доберат до почетно попадение и бяха много близо в 82-ата минута, когато Преслав Йорданов засече с глава добро центриране отляво, но Стаховяк се намеси блестящо и запази вратата си суха.

Вратарят на пловдивчани обаче бе матиран две минути преди края на редовното време, след като резервата на “акулите” Милчо Ангелов с безпощаден удар от дъгата на наказателното поле прати топката в горния десен ъгъл на вратата.

По този начин отборът на Ботев временно се изкачи на трета позиция преди изиграването на останалите мачове. „Канарчетата” вече имат актив от 35 точки, докато Черноморец е седми с 27.

13 Локо Сф 17 3 6 8 13:22 -9 15
14 Миньор Пк 17 4 3 10 11:27 -16 15

3. Караславов
14. Минев
8. Неделев Смяна за състезател влизащ в игра
9. Педро
18. Костов Смяна за състезател влизащ в игра
13. Павлов Смяна за състезател влизащ в игра
Мъри Стоилов

90+3′ Край на мача Край на срещата
90+2′ Смяна за състезател излизащ от игра Мариян Огнянов напуска
90+2′ Смяна за състезател влизащ в игра Тактическа смяна в състава на Ботев. Николай Павлов влиза в игра
90′ Три минути добавено време
88′ Гол ГОООЛ за Черноморец! Домакините намаляват резултата със страхотно попадение на резервата Милчо Ангелов, който с безпощаден удар от дъгата на наказателното поле не остави шансове на Стаховяк.
86′ Смяна за състезател излизащ от игра Костадин Дяков напуска
86′ Смяна за състезател влизащ в игра Тодор Неделев влиза в игра за Ботев
82′ Bнимание Страхотно спасяване на Стаховяк, който отрази добре насочен удар с глава на Преслав Йорданов от непосредствена близост
80′ Удар Далечен удар на Костадин Дяков преминава встрани от вратата на домакините
76′ Смяна за състезател влизащ в игра Станислав Костов го заменя
76′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в тима на Ботев. Авторът на първото попадение Виера напуска терена
75′ Удар Лола се възполза от грешка на Енрике и нахлу в наказателното поле на Ботев, но последвалия диагонален удар бе отразен от Стаховяк
73′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Милчо Ангелов
73′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в тима на Черноморец. Цветомир Цонков напуска
72′ Жълт картон Жълт картон и за Ангел Рахов от тима на Ботев
69′ Жълт картон Жълт картон за Лола от Черноморец за нарушение, извършено срещу Артур Енрике
67′ Жълт картон Жълт картон за Борис Галчев от състава на Ботев
66′ Гол 2:0 за Ботев! Капитанът на гостите Иван Цветков удвоява преднината след като получи отличен извеждащ пас от Иршак и останал очи в очи с Георгиев го прехвърли технично за 2:0.
60′ Гол ГООООООЛ за Ботев! Изключително красиво попадение на Вандер Виера, който с топовен изстрел от около 25 метра не остави никакви шансове на Георгиев. Преди да влети в мрежата топката срещна напречната греда и стана абсолютно неспасяема
58′ Жълт картон Капитанът на Черноморец имаше претенции, че не е играл последен с топката, за което получава първия жълт картон в мача
58′ Удар Траян Дянков стреля от воле след центрирането от ъгловия удар, но праща топката над напречната греда
57′ Ъглов удар в полза на Черноморец
56′ Гостите са малко по-активни през втората част. Въпреки това “канарчетата” не съумяват да се възползват от лекото си игрово преимущество
55′ Удар Иван Цветков засече с глава центриране отдясно, но стреля твърде слабо. Никакви проблеми за стража на домакините Георгиев, който спокойно лови топката
52′ Центриране Центриране на Борис Галчев в наказателното поле на Черноморец. Отбраната на домакините се справя с опасността
51′ Дъждът в Бургас се усилва
49′ Удар Ангел Рахов пробва удар от далечна дистанция, но стреля доста неточно, над вратата на “акулите”
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Юсеф отстъпва мястото си на терена
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Лола също влиза в игра
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Дрянов напуска
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Двойна смяна в състава на Черноморец. Балджийски се появява на терена
46′ Начало на мача Започнаха вторите 45 минути
45′ Край на мача Георги Йорданов не даде продължение на полувремето. Двата тима се оттеглят към съблекалните при резултат 0:0 след скучна първа част
39′ Центриране Траян Дянков чисти топката с глава след центрирането на Борис Галчев отдясно
38′ Пряк свободен удар в полза на Ботев. Удобна възможност за центриране към наказателното поле на домакините
35′ Удар Хубав изненадващ удар на Преслав Йорданов от границата на пеналтерията можеше да прехвърли Стаховяк, но стражът на Ботев имаше късмет и топката премина над вратата
30′ Удар Далечен удар на Енрике преминава далеч от вратата на Черноморец
29′ Нищо интересно в Бургас в последните няколко минути. Липсват головите опасности пред двете врати
23′ Гостите не успяха да се възползват от центриранията
22′ Два последователни корнера в полза на Ботев
19′ Нищо интересно след изпълнението на ъгловия удар
18′ Центриране Напрежение в наказателното поле на Ботев след центриране от пряк свободен удар. В крайна сметка бранителите жълто успяха да се справят с опасността и да изчистят в корнер
15′ Удар Много добра атака на Ботев по десния фланг. Костадин Дяков напредна по крилото и намери Мариян Огнянов на границата на наказателното поле, който стреля от движение, но прати топката на сантиметри от напречната греда
10′ Равностойна игра в началните десетина минути на срещата. Играта е предимно в централната част на терена, който става все по-тежък.
6′ Не повече от 1000 зрители по трибуните. Стадионът е огласен от феновете на Ботев, които не спират да подкрепят своите любимци
3′ Удар Първата възможност в срещата се открива пред футболистите на Ботев. Рахов засече на плонж добро центриране на Виера отдясно, но топката премина на метър встрани от вратата на домакините
1′ Проливен дъжд се изсипва над стадион “Лазур” в Бургас. За момента теренът изглежда в добро състояние
1′ Начало на мача Начало на срещата