Ботев (Вр) – Локомотив (Сф) 0:0

Ботев (Вр) посреща Локо (Сф) в една от битките за оцеляване в „А” група. Двубоят от 18-ия кръг на “News7 футболно първенство” започва в 15:30 ч на стадион „Христо Ботев” във Враца. За главен рефер бе определен Стефан Спасов от Перник с помощници: Мартин Венев и Николай Георгиев.NOVSPORT.COM
Двубоят може да проследите на живо в Novsport.com с чат-описание на най-интересните моменти!
В класирането домакините заемат 11-ата позиция с актив от 16 точки. Гостите от София са в зоната на изпадащите, на 13-ото място с 15 точки.
Бързи факти:
Ботев:
– с Антони Здравков начело врачани нямат загуба на свой терен – 3 победи и 3 равенства в 6 домакинства, като в тях са допуснали само един гол – срещу шампиона Лудогорец
– откакто пристигна във Враца преди повече от година, халфът Илия Илиев не е пропуснал нито един от 32-а шампионатни двубоя на Ботев
спечели единственото си домакинство срещу столичен тим досега – 1:0 срещу Славия, като загуби и трите си гостувания в София с обща голова разлика 0-8
Локо (Сф):
– през сезона “червено-черните” вкараха три гола в един мач само на врачани и на Етър
– бразилският халф Маркиньос може да изиграе първия си мач в А група за трети отбор след Беласица и ЦСКА. Досега има 131 срещи, в които е вкарал 31 гола,като не се е разписвал в последните си 15 двубоя
– винаги когато Антонио Павлов е успявал да отбележи за тима през сезона, столичните “железничари” не са губили двубоите си – 2 победи и 2 равенства
Баланс:

В А група: 50 мача, 15 победи за Ботев Bp, 12 равенства, 23 победи за Локо Сф, голова разлика 82-58 за Локо Сф

Ботев Bp като домакин: 24 мача, 12 победи за Ботев Bp, 8 равенства, 4 победи за Локо Сф, голова разлика 36-21 за Ботев Bp

21. Трифонов Жълт картон
23. Том Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
88. Борносузов Смяна за състезател влизащ в игра
90. Костадинов Смяна за състезател влизащ в игра Жълт картон Втори жълт картон и съответно червен
Емил Велев

90+3′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!
90′ 3 минути добавено време
87′ Bнимание Николай Николов дръпна за фланелката Андрей Атанасов в наказателното поле, но отново няма дузпа
85′ Смяна за състезател влизащ в игра Борносузов влиза
85′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна и в състава на Локо Сф. Дани Пеев напуска
83′ Смяна за състезател влизащ в игра Рангелов влиза
83′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в състава на Ботев. Сашко Якимов излиза
83′ Удар Бранеков засича с глава центриране на Дафчев, но стреля в аут
81′ Андрей Атанасов можеше да стреля към вратата на Локо (Сф), но не успява
79′ Жълт картон Жълт картон за Куанг
70′ Втори жълт картон и съответно червен Червен картон за футболист на Локо (Сф). Бранимир Костадинов получава втори жълт картон и напуска играта
68′ Смяна за състезател влизащ в игра Валериев влиза
68′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Ботев. Христов излиза
62′ Жълт картон Жълт картон за футболист на Локо (Сф). Това е Костадинов
59′ Удар Дюлгеров засича центриране от свободен удар, но стреля право в ръцете на вратаря
58′ Bнимание Топката срещна ръката на Дюлгеров (Локо Сф) в наказателното поле, реферът не дава дузпа, с което отново си навлича гнева на домакините
47′ Жълт картон Жълт картон за Румен Трифонов за игра с ръка
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Коконов влиза
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на Ботев. Васил Велев излиза
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Антонио Павлов влиза
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в състава на Локо (Сф). Бибишков е заменен на почивката
46′ Начало на мача НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!
45+2′ Край на мача КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!
45′ Удар Св. Петров (Локо) стреля силно от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Чавдаров
45′ Bнимание Илия Илиев центрира, Альошев засече с глава, но след рикошет топката излезе в корнер
40′ Смяна за състезател влизащ в игра Бранимир Костадинов влиза
40′ Смяна за състезател излизащ от игра Том излиза
37′ Контузия или получаване на медицинска помощ Том получава медицинска помощ продължително време и няма да може да продължи
36′ Том е най-активен от състава на Локо (Сф). Неговите подавания към Бибишков обаче завършват без успех, защото нападателят е строго пазен
35′ Жълт картон Жълт картон за Велев (Ботев)
30′ Ботев изпусна 4 чисти положения от началото на мача срещу 0 на Локо (Сф)
29′ Жълт картон Жълт картон за Н. Николов
22′ Засада Асистент-реферът Николай Георгиев вдига засада, с която спира опасна атака на Ботев. Домакините протестират бурно. Иначе трима изскачаха сами срещу вратаря на Локо Галев
18′ Домакините са далеч по-активни
17′ Досега Ботев (Вр) са отправили 2 удара към вратата срещу 1 на Локо (Сф). Точните удари са 1-0 за домакините
8′ Центриране Локо (Сф) изпълни първи ъглов удар в мача, но той бе безрезултатен
7′ Удар Галев спасява шут на Илия Илиев
4′ Bнимание Андрей Атанасов остана сам и не успя да отбележи
1′ Начало на мача НАЧАЛО НА МАЧА!