Етър 1924 – Берое 0:2

Етър приема Берое след две поредни победи от началото на пролетния дял на “News7 футболно първенство”. Двубоят от 18-ия кръг започва в 15:30 ч на стадион „Хаджи Димитър” в Сливен, където „виолетовите” ще играят до края на сезона поради ремонт на тревното покритие на „Ивайло” в Търново. Главен рефер е Станислав Тодоров от Шумен с помощници: Георги Славов и Мартин Димитров. Четвърти съдия е Атанас Димитров.NOVSPORT.COM
Мачът може да проследите на живо в Novsport.com с чат-описание на най-интересните моменти!
В класирането Етър заема предпоследното, 15-о място с актив от 14 точки. Берое е 10-ти с 16.
Бързи факти:
Етър:
спечели трите последни домакински сблъсъка с Берое с обща голова разлика 8-2
– за първи път, откакто се завърна в елита, тимът записа две поредни победи – 2:1 срещу Монтана и 1:0 срещу Черно море в предишния кръг
– роденият в Габрово шведски халф Мехмет Мехмет дебютира в А група с победен гол в последния кръг, при това само 4 минути след като влезе в игра. Седмица по-рано с гол за Етър ознаменува дебюта си в първенството ни и полякът Славомир Циенциала
Берое:
– последната и единствена засега победа на старозагорци е от шампионския сезон за Берое – 2:1 на 15 февруари 1986 г.
– тимът не вкара гол в последните си три шампионатни мача, след като в предишните си 14 срещи не успя да отбележи попадение само в две от тях
– в първите 9 кръга на сезона под ръководството на наставника Ивко Ганчев зелените спечелиха 10 точки, в следващите 8 със сменилия го Петър Хубчев – само 6 точки
Баланс:
В А група: 37 мача, 18 победи за Етър, 10 равенства, 9 победи за Берое, голова разлика 60-38 за Етър
Етър като домакин: 18 мача. 15 победи за Етър. 2 равенства. 1 победа за Берое, голова разлика 40-10 за Етър

Петър Хубчев

90′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!
88′ Смяна за състезател влизащ в игра Крзиштоф Хримович влиза
88′ Смяна за състезател излизащ от игра смяна в отбора на “Етър”. Лоран Кастелана е заменен
86′ Смяна за състезател влизащ в игра Саюд влиза
86′ Смяна за състезател излизащ от игра смяна в отбора на “Берое” Дончо Атанасов е заменен
85′ Удар Любомир Любенов стреля от пряк свободен удар на 20 метра фронтално на вратата и насочва добре топката, но Караджов внимава и успява да избие
83′ Удар удар на Джери Ситое от ъгъла на наказателното поле, но Филипович лови
82′ Смяна за състезател влизащ в игра Джоман влиза
82′ Смяна за състезател излизащ от игра смяна в отбора на “Берое”. Алберто Лоузейро е заменен
81′ Венцислав Христов се измъква добре от защитата, но си пуска леко дълго топката и вратарят го изпреварва
76′ Смяна за състезател влизащ в игра Джери Ситое влиза
76′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в отбора на Берое. Елио Мартинс е заменен
76′ Удар Георги Андонов е изведен в уличка на ъгъла на наказателното поле и стреля, но топката минава покрай вратата
71′ Гол ГОЛ – 2:0 за Берое! Алберто Лоузейро извежда отлично Венци Христов след като открадва топката в центъра на терена и нападателят бележи първия си гол с фланелката на Берое
68′ Жълт картон Красен Трифонов получава жълт картон
68′ Жълт картон Жълти картони за Георги Андонов (Берое) и Красен Трифонов (Етър) за спречкване
67′ Жълт картон Жълт картон за Елио Мартинс (Берое) за груб фаул
62′ Греда Дончо Атанасов намира добре Елиаш в наказателното поле, който пробва веднага удар, но топката среща напречната греда над Филипович
61′ Добра атака отдясно на Венцислав Христов, който връща за непокрития Георги Андонов на дъгата пред наказателното поле. Той вместо да стреля решава да се опита да се пребори с трима и губи топката преди да успее да отправи удар
56′ Гол ГОЛ – 1:0 за Берое! Крумов стреля от прекия свободен удар фронтално на вратата и бележи за 1:0 за Берое
55′ Жълт картон Жълт картон за Валентин Веселинов (Етър) за това, че блъсна съдията
55′ Удар Красен Трифонов стреля от 24-25 метра, но защитник на Берое блокира удара му
55′ Червен картон Червен картон за Михал Протасевич (Етър), който задържа откъсващия се сам срещу вратаря Георги Андонов
48′ Венци Христов отново тормози защитата на Етър, но Кр. Трифонов чисти
47′ Удар Венци Христов навлезе остро в наказателното поле, но стреля покрай гредата
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Валентин Веселинов влиза в игра
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на Етър. Циенциала излиза
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+2′ Край на мача КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!
45′ Bнимание Кр. Трифонов изведе Саидходжа, който стреля силно, но покрай гредата
42′ Центриране Берое изпълни 4-ти корнер от началото на мача, но той бе безрезултатен. Само 1 ъглов удар са изпълнили домакините
40′ Ударите към вратата са 5 от страна на Берое срещу 0 на Етър. Точните шутове са 2-0
33′ Жълт картон Жълт картон за футболист на Етър. Toва е Лоран Кастелана
30′ Етър изнесе играта в половината на Берое. Мачът вече е равностоен
27′ Удар Саидходжа проби по десния фланг, върна към Махамат, който пусна към Любенов, чийто удар беше блокиран
20′ Берое има пълно надмощие над своите домакини, но без положения пред Филипович
19′ Bнимание Рисхолт чисти пред голлинията на вратата на Етър
10′ Удар Удар от пряк свободен удар на Пламен Крумов, вратарят избива
6′ Удар Удар на Дончо Атанасов от 30 метра, топката минава на метър в ляво от вратата.
1′ Начало на мача НАЧАЛО НА МАЧА!
0′ Времето в Сливен е сухо и студено