Пирин хвърли бомбата на сезона и взе точка от “Лудогорец Арена”

Шампионът Лудогорец направи втора поредна грешна стъпка в борбата си за защита на титлата, след като днес не успя изненадващо да победи новака Пирин (Гоце Делчев), завършвайки наравно 1:1. За капак срещата се игра на стадион “Лудогорец Арена”, където Близнаков откри в 17-ата минута, Йордан Минев оформи крайното 1:1 в 87-ата минута,NOVSPORT.COM
Двубоят започна с опасен удар на Генчев, който обаче след рикошет в бранител на гостите излезе в корнер. Последва изстрел на Миро Иванов от фаул, който бе отразен от стража на нервокопчани.
Като цяло обаче играчите на Пирин бяха много добре подредени в половината си и не оставяха почти никакви пространства за нападателите на “орлите”.
В 13-ата минута Безяк опита да изненада Абдиков с хубава задна ножица, топката премина вляво от вратата на Пирин.
Така дойде 17-ата минута, когато при една контраатака Близнаков бе намерен пред наказателното поле, напредна до пеналта, финтира Барт и с премерен изстрел по земята прати топката в долния десен ъгъл на Владо Стоянов.
След попадението домакините натиснаха и в 24-ата минута Мантула засече с глава центриране на Миро Иванов от фаул, Абдиков показа добър рефлекс и спаси. 120 секунди по-късно Безяк засече от трудна позиция с глава центриране отляво, но право в ръцете на стража на Пирин.
В 29-ата минута пък, Марселиньо качи топката на главата на Димо Бакалов, чийто удар обаче премина покрай вратата на гостите. След това положение натискът на шампионите отслабна и до края на полувремето пред вратата на Абдиков не се запомниха някакви критични ситуации.
В 39-ата минута пък, Марчев бе изведен в половината на домакините, но Владислав Стоянов го изпревари и изчити в тъч.
Втората част стартира с натиск на “орлите” и в 49-ата минута Марселиньо остана очи в очи с Абдиков след грешка на бранител на гостите, но Фиданин се хвърли на шпагат и изчисти.
Последваха неточни изстрели на Барт и Гъргоров от Лудогорец и на Одза от Пирин, преди да дойде 63-ата минута, когато Миро Иванов проби страхотно по левия фланг и центрира за Марселиньо, който обаче засече слабо с глава и не затрудни Абдиков.
Така се стигна до 68-ата минута, когато резервата Борислав Хазуров можеше да сложи точка на спора, след като се измъкна добре от отбраната на домакините и стреля силно с десния крак, но Владо Стоянов спаси.
5 минути по-късно Мирослав Иванов изпълни опасно пряк свободен удар, но Абдиков внимаваше и спаси шута му.
В последните 10 минути гостите изпаднаха в глуха защита, а “орлите” хвърлиха всичко в атака. В 83-ата минута Гъргоров стреля опасно след завъртане, но след рикошет топката излезе в ъглов удар.
Така дойде 87-ата минута, когато домакините все пак възстановиха статуквото. Тогава Генчев шутира силно от средна дистанция, Абдиков сбърка като тръгна да лови кълбото, изпусна го, то попадна в Йордан Минев, който мигновено засече във вратата за 1:1.
До края на мача шампионите продължиха да натискат, но силите им не стигнаха за още едно попадение и така сензацията на сезона до момента стана факт – Пирин (Гоце Делчев) завърши 1:1 с Лудогорец в Разград.
След равенството шампионите вече имат актив от 43 точки и се намират на 3 пред 2-ия Левски, който обаче утре играе у дома с Монтана. Неврокопчани пък са 9-и с 22 точки.

21. В. Стоянов
25. Минев Гол
10. Марчев
14. Витанов Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
Тенчо Тенев

90+3′ Край на мача Край на мача, Лудогорец изненадващо не успя да победи у дома Пирин (Гоце Делчев), завършвайки наравно 1:1
90+2′ Жълт картон Жълт картон за Миро Иванов
90′ 3 минути продължение на мача
87′ Гол Гол за Лудогорец! Ужасяваща грешка на Абдиков, който тръгна да лови топката след далечен удар на Генчев, изпусна я, тя се озова в Йордан Минев, който засече и възстанови статуквото – 1:1
86′ Жълт картон Жълт картон за Драги Коцев
83′ Удар Опасен шут на Гъргоров, топката рикошира в играч на Пирин и излезе в ъглов удар, от който не последва нищо сериозно
81′ Центриране Центриране на Гъргоров от фаул, Абдиков увисна, но Пиргов го подсигури и изчисти с глава
80′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Драги Коцев
80′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в мача, излиза Близнаков
79′ Засада Засада на Йордан Минев
77′ Жълт картон Жълт картон за Румен Лапантов
74′ Центриране Опасно центриране на Михаил Александров, Дреновички изчисти пред крака на Гъргоров
73′ Bнимание Опасен удар на Миро Иванов от фаул, Абдиков изби в корнер
68′ Bнимание Хазуров се измъкна добре от отбраната на домакините и стреля силно с десния крак, но Владо Стоянов спаси
67′ Смяна за състезател влизащ в игра На терена се появява Михаил Александров
67′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Лудогорец, напуска Костадинов
65′ Удар Опит за пас на Миро Иванов към Гъргоров, но право в ръцете на вратаря на неврокопчани
63′ Bнимание Хубав пробив на Миро Иванов по левия фланг, Деко центрира за Марселиньо, който обаче засече слабо с глава и Абдиков улови
62′ Удар Неточен удар на Емил Гъргоров
61′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Борислав Хазуров
61′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за Пирин, излиза Одза
58′ Удар Одза шутира от фаул, но над вратата на Лудогорец
56′ Удар Неточен изстрел с левия крак на Барт
54′ Центриране Дълго извеждащо подаване за Марселиньо, Абдиков излиза и лови
52′ Натиск на Лудогорец в началото на второто полувреме
49′ Bнимание Марселиньо остана очи в очи с Абдиков след грешка на бранител на гостите, но Фиданин се хвърли на шпагат и изчисти
48′ Засада Засада на Кайсара
46′ Смяна за състезател влизащ в игра В игра се е появил Емил Гъргоров
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Безяк също е бил заменен на полувремето
46′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Милисавлевич
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в Лудогорец на почивката, излязъл е Димо Бакалов
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме
45+2′ Край на мача Край на полувремето. Пирин (Гоце Делчев) изненадващо води на Лудогорец с 1:0
45′ 2 минути продължение на първата част
45′ Центриране Центриране от фаул в наказателното поле на Лудогорец, Стоянов боксира
44′ Сняг започна да вали над Разград
42′ Миро Иванов падна в пеналта на гостите, искайки дузпа, но Стоян Денев не отсъди такава
39′ Bнимание Хубаво извеждащо подаване за Марчев, но Владислав Стоянов внимаваше и успя да го изпревари, чистейки в странично хвърляне
37′ Удар Марчев получи на левия фланг и шутира, но след рикошет Владо Стоянов улови
35′ Центриране Кайсара центрира за Димо Бакалов, който се засуети пред малкия пеналт и подаде неточно за Марселиньо
33′ Мирослав Иванов получи в наказателното поле, но Гуцев с хубав шпагат сложи край на опасността
32′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Румен Лапантов
32′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в мача, Витанов напуска, след като получи травма
32′ Контузия или получаване на медицинска помощ Любомир Витанов получи разтежение
31′ Контузия или получаване на медицинска помощ Безяк получава медицинска помощ след сблъсък с Гуцев, няма да има проблем да продължи
30′ Удар Много неточен шут на Мирослав Иванов от фаул
29′ Bнимание Марселиньо качи топката на главата на Димо Бакалов, чийто удар обаче премина покрай вратата на гостите
28′ Контузия или получаване на медицинска помощ Одза падна лошо на гърба си, получава медицинска помощ
26′ Удар Безяк засече от трудна позиция с глава центриране отляво, но право в ръцете на стража на Пирин
24′ Bнимание Мантула засече с глава центриране на Миро Иванов от фаул, Абдиков показа добър рефлекс и спаси
23′ Бърза контраатака на гостите, но Марчев не успя с глава да свали за Близнаков
21′ Удар Нов опит за задна ножица на Безяк след центриране на Марселиньо, този път нападателят не успя да намери кълбото и то излезе в тъч
17′ Гол Гол за Пирин! Близнаков бе намерен пред наказателното поле, напредна до пеналта, финтира Барт и с премерен изстрел по земята прати топката в долния десен ъгъл на Владо Стоянов
16′ Опит за контраатака на гостите по левия фланг, Кайсара и Генчев успяха да спрат Марчев
13′ Удар Безяк опита да изненада Абдиков с хубава задна ножица, топката премина вляво от вратата на Пирин
11′ Поредно дълго подаване в половината на Пирин, бранителите на гостите се справят
10′ Лудогорец притисна съперника си в половината му, но все още няма чиста голова възможност
8′ Удар Удар на Миро Иванов от фаул, Абдиков боксира
5′ Гостите започват добре срещата, не дават възможност на Лудогорец да организира домакински натиск
3′ Удар Генчев стреля от границата на пеналта, кълбото рикошира в бранител на неврокопчани и излезе в корнер, от който не произлезе нищо опасно
2′ Марселиньо проби добре през центъра, но Фиданин направи хубав шпагат и пресече устрема му
1′ Начало на мача Начало на мача