Достойна и вдъхновена игра на Миньор не стигна за точка срещу Литекс

Литекс си върна третото място в класирането, след като победи Миньор с 2:1 като гост в среща от 18-ия кръг на “News7 футболно първенство”. С два гола на Георги Миланов, вторият от които със странична ножица, отборът на Христо Стоичков се справи с неопитния, но надъхан състав на Николай Тодоров-Кайзера. За „жълто-черните” от Перник точен беше дебютантът Франк Маду. Домакините играха вдъхновено през втората част и след смените на Кайзера можеха да вземат и точка, но пропуск на Нджой на празна врата и изява на Пиргов го предотвратиха. Миньор имаше и две претенции за дузпа в самия край, които не бяха уважени от Таско Тасков,NOVSPORT.COM
Литекс се настани трайно в половината на Миньор от самото начало. Гостите бяха групирани добре в центъра на терена. Техният наставник Христо Стоичков бе наситил средната зона с много футболисти и бе изнесъл крайната защита в по-предни линии, което не даваше възможност на домакините да се разгърнат. Ловчанлии играеха с много подавания на висока скорост. От своя страна Миньор бе доста по-добре организиран в защита в сравнение с двубоя със Славия (2:5) през седмицата, като наставникът на перничани Николай Тодоров бе разположил 6 човека в защита. Те действаха изключително внимателно.

Положения нямаше до откриващото попадение, с изключение на един техничен удар на Томислав Павлов от далечен свободен удар в 19-ата минута. Тогава топката тупна коварно до дясната греда и излезе в аут.
Голът на Литекс падна при контраатака в 27-ата минута. Бодуров изведе отлично Георги Миланов след изпълнение на свободен удар за Миньор. Националът спринтира мощно отляво, надбяга с лекота Давид Стоянов, навлизайки в наказателното поле, и с удар от упор простреля Пейков за 1:0. Атаката на гостите се разви на много висока скорост.

След попадението грубостите зачестиха, като за остри влизания жълти картони получиха Момчил Цветанов и Виктор Софрониев.
Миньор тръгна в атака към края на полувремето, като превъзхождаше Литекс и териториално, и игрово. Перничани изпълниха три поредни ъглови удара, от които обаче не произлезе нищо.

На почивката бившият президент на Миньор Никифор Вангелов поздрави всички играчи на перничани, които демонстрираха дълбоко уважение към бизнесмена.
Домакините стартираха по-добре втората част, но получиха нов гол. Той отново бе дело на Миланов, който демонстрира изключителната си класа. Ваюши центрира в дъгата на наказателното поле, точно на главата на Иса, който свали за Георги Миланов. Националът със странична ножица от въздуха забоде топката в мрежата за 2:0.
Миньор се опита да върне едно от двете попадения дефицит с шут на Павлов под гредата от свободен удар, но Пиргов успя да избие.

Домакините вече нямаха какво да губят и се хвърлиха в атака, като техният старши треньор извърши двойна смяна. На терена се появиха Окечукво и Ивайло Стоянов на местата на Павлов и Софрониев. Именно Окечукво беше в основата на гола за Миньор в 61-ата минута. Той проби отдясно, преминавайки през Божиков, центрира за Франк Маду, който гърдира топката, елиминира Бодуров и Недялков, и забоде топката неспасяемо в мрежата на Пиргов за 1:2.
Попадението окрили „чуковете”. Ивайло Стоянов, Нджой, Окечукво и Франк Маду не даваха на гостите да играят с топката за известен период от време.
В 68-ата минута Нджой можеше да изравни резултата, но не успя да уцели опразнената врата от 2 метра.
Христо Стоичков реагира и извади Ваюши, като на негово място пусна Томи Костадинов.
Минута по-късно обаче Пиргов предотврати изравняване, след като Маду връхлиташе към топката, но вратарят изпревари чернокожия гигант.

Перничани играеха много вдъхновено, но Литекс бе на ред да атакува. Шут на Иса в 73-ата минута в долния ляв ъгъл бе избит от Пейков в ъглов удар. След това и Ванжер стреля в близкия ъгъл, но отново стражът на Миньор внимаваше и спаси.
Миньор създаде 5-то положение след почивката. В 83-ата минута Окечукво засече мощно с глава центриране на Нджой, но прати топката на сантиметри от лявата греда.

С изтичането на редовните 90 минути Миньор поиска дузпа. Нджой премина през трима оранжеви, намери прецизно Петров в наказателното поле. Последният влезе в единоборство с Бодуров и падна на тревата, което предизвика претенции от футболисти и публика, но Таско Тасков прецени, че националът не е нарушил правилата на играта.

В добавеното време нови претенции на домакините за игра с ръка на Бодуров в наказателното поле не бяха уважени от Тасков.

13 Локо Сф 18 3 7 8 13:22 -9 16
14 Миньор Пк 18 4 3 11 12:29 -17 15

Христо Стоичков

90+4′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!
90+3′ Bнимание Претенции на футболистите на Миньор за игра с ръка на Бодуров в наказателното поле. Таско Тасков е заобиколен от играчите на тима-домакин, но така или иначе не дава дузпа
90+2′ Нджой навърза трима в оранжево, опита да намери Петър Петров, но Томи Костадинов се хвърли самоотвержено и пресече с тяло
90+1′ Удар Георги Миланов стреля от 20 метра високо над напречната греда
90′ 4 минути добавено време
90′ Bнимание Нджой премина през трима оранжеви, намери прецизно Петров в наказателното поле. Последният влезе в единоборство с Бодуров и падна на тревата, което предизвика претенции от футболисти и публика, но Таско Тасков прецени, че националът не е нарушил прав
88′ Удар Славчев стреля над напречната греда след центриране от свободен удар
87′ Жълт картон Жълт картон за Божиков за забавяне
83′ Смяна за състезател влизащ в игра Йорданов влиза
83′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна и в състава на Миньор. Давид Стоянов излиза
83′ Смяна за състезател влизащ в игра Стелио Жуниор влиза
83′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в състава на Литекс. Иса излиза
83′ Bнимание Нджой центрира, мощен удар с глава на Окечукво, топката премина на сантиметри от лявата греда
82′ Контузия или получаване на медицинска помощ Двама футболисти на тревата. Божиков падна след съприкосновение с Окечукво. Последният пък бе фаулиран от Ванжер
81′ Жълт картон Жълт картон за Исмаил Иса, който задържа Стефан Станчев
80′ Контузия или получаване на медицинска помощ Маду дава сигнал, че иска смяна точно в минутите на подем на “жълто-черните”. Явно не е подготвен добре физически
77′ Удар Симеон Славчев проби през центъра, стреля от дъгата, но покрай дясната греда
73′ Удар Ванжер стреля в близкия ъгъл, Пейков отново плонжира и улови
73′ Bнимание Шут на Иса от границата на пеналта в долния ляв ъгъл, Пейков плонжира и извади топката в корнер
72′ Изключително вдъхновена игра на футболистите на Миньор, които са натикали Литекс в собствената им половина
71′ Смяна за състезател влизащ в игра Ванжер влиза
71′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в състава на Литекс. Момчил Цветанов излиза
69′ Bнимание Петър Петров намери вляво Нджой, който навлезе в наказателното поле, там Недялков изчисти от краката на Нджой, но към топката връхлетя Маду и само самоотвержената проява на Пиргов, който се хвърли и захлупи топката, предотврати изравняване
68′ Смяна за състезател влизащ в игра Томи Костадинов влезе
68′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на Литекс. Ваюши излиза
68′ Bнимание Внимание: Нджой от 2 метра не успя да уцели празната врата, стреляйки в аут
67′ Ив. Стоянов, Нджой, Окечукво и Франк Маду не дават на гостите да играят с топката
66′ Продължителна атака за домакините. Тимът на Кайзера заигра в стила на Стоичков с къси подавания, като буквално натика Литекс в собствената му половина
66′ Миньор изглежда преобразен и създаде великолепна атака по конец
65′ Bнимание Ваюши стреля от въздуха, Пейков изпусна топката за момент, но успя да я захлупи преди връхлитащият Георги Миланов да играе с нея
62′ Центриране Нджой центрира към Маду, но Пиргов скочи и успя да улови преди връхлитащият нападател да успее да засича
61′ Гол ГОЛ за Миньор – 1:2! Окечукво проби отдясно, премина през Божиков и центрира към Франк Маду, който гърдира топката, елиминирайки Бодуров и Недялков, и забоде топката неспасяемо в мрежата на Илко Пиргов
59′ Смяна за състезател влизащ в игра Ивайло Стоянов влиза
59′ Смяна за състезател излизащ от игра Софрониев излиза
59′ Смяна за състезател влизащ в игра Окечукво влиза
59′ Смяна за състезател излизащ от игра Двойна смяна в състава на Миньор. Павлов излиза
58′ Жълт картон Жълт картон за Цветков за задържане срещу Ваюши
57′ Bнимание Томислав Павлов изпълни атрактивно под гредата, вратарят Пиргов изби
56′ Атака за Миньор отляво. Маду пое и напредна по крилото, стигна до границата на пеналта, където бе пресрещнат от Бодуров, който с удар с лакът свали Маду на земята и свободен удар за Миньор
54′ Гол ГОЛ – 2:0 за Литекс! Втори гол на Миланов. Ваюши центрира в дъгата на наказателното поле, точно на главата на Иса, който свали в пеналта към Георги Миланов. Последният със странична ножица от въздуха забоде топката в мрежата
53′ Центриране Центрирана топка, Маду чисти от главата на Иса
51′ Атака през центъра на Гошо Миланов завърши с нарушение на Хикмет. Свободен удар за Литекс на 3 метра от границата на пеналта
49′ Центриране Бърза атака за Литекс. Ваюши проби отдясно, центрира в наказателното поле за Цветанов и Иса, в крайна сметка Пейков улови, след като бе най-добре пласиран
48′ Центриране Стефанов центрира в пеналта към Маду, топката му бе отнета
47′ Второто полувреме започна с размяна на къси пасове в средата на терена. До този момент няма слизания към нито една от двете врати
46′ Бившият президент на Миньор Никифор Вангелов в Деня на прошката поздрави всички футболисти на Миньор, които му указаха огромно уважение
46′ Начало на мача НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!
45+1′ Край на мача КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!
45+1′ Хикмет поема отбита топка, опита се да премине през Божиков и Недялков, стреля към вратата, но Бодуров изчисти
45′ 1 минута добавено време
45′ Центриране Павлов центрира високо, Софрониев стреля с глава, но арбитърът Тасков е видял нарушение на футболиста на Миньор
44′ Пробив на Софрониев, той беше спрян с нарушение от Недялков. Свободен удар за Миньор на около 30 метра, леко вляво от позицията на вратаря
43′ Удар Нджой проби отляво, стреля и отново Пиргов спаси
43′ Удар Маду пресича пас на Божиков, напредна няколко метра и стреля остро в долния ляв ъгъл. Пиргов спасява
42′ Центриране Миланов намери като по конец Цветанов, който спринтира отдясно, центрира от аутлинията във вратарското поле към Иса, но Ивайло Цветков успя по елегантен начин да измъкне топката от краката на нападаателя
40′ Двата отбора играят много дисциплинирано, като изпълняват стриктно указанията на треньорите
40′ Продължителна атака на Миньор отляво завърши със странично хвърляне в полза на жълто-черните. Добре разиграха Райчев и Маду, Цветанов изчисти почти до ъгловото флагче в тъч. След това топката е хвърлена в пеналта, Хикмет пое, но сгреши
39′ Удар Удар на Славчев почти от централния кръг под гредата, вратарят Пейков спаси
38′ Центриране Трети пореден корнер за Миньор. Този път Бодуров чисти с глава. След изпълнението, което бе високо, се получи единоборство между Божиков и Станчев, съдията свири фаул на футболиста на Миньор
37′ Центриране След изпълнението гигантът Нджой се размина с кълбото, след това Г. Миланов изчисти във втори ъглов удар
37′ Райчев проби мощно отдясно, но беше пресрещнат добре от Бодуров, който с шпагат успя да изчисти в корнер
36′ Центриране Виктор Райчев центрира от свободен удар, гостите чистят с лекота
35′ Центриране Пейков отново лови след изсипване на Момчил Цветанов от свободен удар
34′ Контузия или получаване на медицинска помощ Миланов ще получи медицинска помощ
33′ Жълт картон Жълт картон за Виктор Софрониев за груба игра срещу Георги Миланов. Софрониев спъна национала отзад
33′ Центриране Ваюши центрира във вратарското поле към Бодуров и Иса, Пейков скочи и успя да улови между двамата
32′ Ивайло Цветков игра доста грубо срещу Иса в дясната зона по нападението на Литекс, фаул за ловчанлии
29′ Жълт картон Много груба проява на Момчил Цветанов, който влезе остро с бутоните напред в краката на Цветков, за което получава жълт картон
27′ Гол ГОЛ – 1:0 за Литекс! Бодуров изчисти след свободен удар за Миньор директно към Георги Миланов, който спринтира мощно отляво, надбяга с лекота Давид Стоянов, влезе в пеналтерията и от упор простреля Пейков
25′ Георги Миланов стреля от около 20-метров фаул, фронтално, но в стената
21′ Удар Маду получи пас от Нджой отляво, стреля, но много слабо и Илко Пиргов спокойно лови
19′ Вътрешна рокада в състава на Литекс. Ваюши мина отляво, а Момчил Цветанов – отдясно
19′ Bнимание Александър Цветков получава устно предупреждение от главния рефер. Томислав Павлов стреля технично от 35 метра, топката тупна до дясната греда и излезе в аут
17′ Удар Славчев засича центриране на Ваюши от корнер, но над напречната греда
14′ Центриране Центриране към Симеон Славчев от страна на Ваюши отляво, Пейков се хвърля и лови топката от краката на футболиста на Литекс
13′ Иса проби мощно до чертата на наказателното поле и в момента, в който се готвеше да нанесе удар, Ивайло Цветков го блокира и принуди нападателя да го фаулира. Свободен удар за Миньор
12′ В този мач Миньор играе доста по-добре организиран в защита в сравнение с двубоя със Славия. 6 човека в защита е разположил Кайзера. Те действат изключително внимателно.
11′ Центриране Виктор Райчев центрира към дебютиращия Франк Маду, но Бодуров беше пласиран много добре и успя да изчисти топката преди тъмнокожия гигант да играе с нея
10′ Славчев проби през центъра, стигна до дъгата на наказателното поле на Миньор, там Ивайло Цветков изчисти
9′ Литекс играе с много подавания с нетипична за българската действителност скорост
9′ Гостите са групирани добре в центъра на терена. Стоичков е наситил средната зона с много футболисти и е изнесъл крайната защита в изключителни предни линии, което не дава възможност на домакините да се разгърнат
8′ След ъглов удар за Литекс футболистите на Миньор се групираха добре и изчистиха топката добре към Маду и Павлов, като кълбото за първи път стига до Пиргов, който необезпокояван лови
7′ До този момент Миньор не е организирал нито една атака към вратата на Литекс
5′ Контузия или получаване на медицинска помощ Играта е спряна, за да се окаже медицинска помощ на Ваюши, който сам се контузи, без да има нарушение
3′ Удар При изпълнение на ъглов удар за Литекс Бодуров се извиси над всички, стреля с глава, но над вратата
3′ Центриране Славчев центрира към влизащия на скорост Иса, но вратарят Пейков скочи високо и улови преди нападателят да може да играе с кълбото
2′ Нова атака на Литекс, но Райчев този път отнема топката от Ваюши
1′ Удар Атака на Литекс през центъра. Славчев стреля от чертата на наказателното поле след подаване на Ваюши, на самата голлиния вратарят Пейков лови
1′ Начало на мача НАЧАЛО НА МАЧА!
0′ 3000 са зрителите на стадиона на мира. 13 са феновете от Ловеч
0′ Времето в Перник е слънчево и приятно. Теренът е добре подготвен
0′ Спортният директор на ЦСКА Аспарух Никодимов и друга “червена” легенда Стоян Йорданов са на стадиона, също както и футболният мениджър Бисер Механджийски