Добруджа се измъчи срещу Кубрат. Нико Петров аут за Дунав

Добруджа постигна много трудна домакинска победа над Кубрат с 2:1. Лидерите в Североизточната В група спечелиха трите точки благодарение на перфектно изпълнение на Младен Стоев от фаул и подарък от вратаря на гостите Ваизов. Първото полувреме добруджанци владееха повече топката, но бранителите на Кубрат не позволиха да се стигне до опасности пред тяхната врата. Пет минути след подновяването на играта гостите стигнаха до гол, след като Мамаду Утара засече с глава центриране от корнер. „Жълто-зелените” успяха да възстановят равенството пет минути по-късно, когато Младен Стоев-Маджо вкара с майсторско изпълнение на фаул от минимален ъгъл. В 60-та минута току що влезлият като резерва Ивайло Димитров бе изведен на удобна позиция и стреля към вратата на Кубрат, като вратаря Ваизов подцени ситуацията и след като първоначално улови топката я изпусна зад голлинията – 2:1. До края на мача положенията пред двете врати липсваха. Отборът от Кубрат опита да стигне до изравняване, но не създаде реална опасност за гол. Двубоят завърши неприятно за Добруджа, след като в 90-та минута реферът Радослав Станев показа жълт картон на Николай Петров заради по-бурна реакция отсъден фаул. Това автоматично ще донесе наказание за Петров, което той ще трябва да изтърпи точно в най-решителния мач за Добруджа – гостуването на Дунав в неделя.