Стойчо Стоев и Монтана откраднаха точка от бездушен и слаб Левски на “Герена”

Левски пропусна възможността да се изравни по точки с Лудогорец на върха в класирането на „News7 футболно първенство” след нулево равенство с Монтана на „Герена”. 5000 видяха срама на възпитаниците на Илиан Илиев, които бяха бездушни и прибавиха само 1 точка в своя актив, за да съберат 41 и да си останат на 2 от шампиона на България. Похвалите обаче са за преобразения от Стойчо Стоев тим на Монтана, който е последен в класирането. Бившият наставник на Миньор бе подредил новия си отбор изключително добре тактически и използва възможността да открадне една точка от София,NOVSPORT.COM
Левски изигра първото полувреме на ходом. Изглежда напрежението от задължителна победа затрудняваше „сините”. Те имаха огромно предимство във владеенето на топката, но не можеха да стигнат до положение пред вратата на Христо Иванов.
В 3-ата минута Гаджев бе изведен зад защитата, навлезе в пеналта, върна към Жоао Силва, който стреля, но в тялото на защитник на Монтана. В 6-ата минута слаб удар на Рамос отдалеч не затрудни вратаря Христо Иванов. Междувременно новият треньор на Монтана Стойчо Стоев трябваше да извършва принудителна смяна след четвърт час игра. Влади Златинов се контузи и бе заменен от Чепилов. В 32-ата минута Мулдер стреля с глава високо над вратата на Монтана.
Опитите на Монтана се изчерпаха с един шут на Михов в 35-ата минута от пряк свободен удар, рикоширал в стената. Почивката дойде след нови два неточни удара, дело на Родригес.
Преди това Нуно Пинто влезе остро в тялото на резервата Чепилов на дъгата на наказателното поле, за което получи жълт картон. Гостите от Монтана претендираха, че португалецът е трябвало да бъде изгонен, но Христо Ристосков не бе на това мнение. Не по-малко грубо бе и влизане на Стефан Велев, който също бе предупреден официално.

21. Брахими Жълт картон Смяна за състезател излизащ от игра
9. Златинов Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
Стойчо Стоев

90+4′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА! Викове “Оставка” на “Герена”!
90′ 4 минути добавено време
90′ Удар Шут на Родригес право в ръцете на Хр. Иванов
87′ Удар Удар на Родригес в… тъч
85′ Удар Шут на Йовов след изпълнението на ъгловия удар, Христо Иванов лови
85′ Bнимание Мулдер проби мощно отдясно, навлезе в наказателното поле, стигна до вратарското поле, стреля в долния ляв ъгъл, но Христо Иванов изби в корнер
84′ Даниел Димов със сетни усилия чисти топката в корнер при пробив на Чепилов
78′ Центриране След изпълнението Мулдер чисти с глава
78′ Удар Мулдер блокира удар на Мирасема, ъглов удар за Монтана
76′ 5000 са зрителите по трибуните, 20 са феновете на Монтана
76′ Bнимание Иван Михов чисти от голлинията. Родригес проби, вратарят се опита да скъси ъгъла, но холандецът прехвърли топката към Силва, който стреля на празна врата, но слабо и Михов с шпагат изчисти от голлинията
75′ Bнимание …насочва топката към Родригес, който проби и центрира перфектно на дузпата, където Силва беше непокрит. След удара му с глава топката преминава покрай гредата в аут
75′ Удар Гаджев чисти при удар на Мирасема
74′ Илиян Йорданов тръгна отляво, намира Йовов в пеналта, той обаче се забави. Михов прояви съобразителност и изчисти към Мирасема
73′ Монтана се държи много достойно на “Герена”, въобще не играят дефанзивно възпитаниците на Стойчо Стоев, дори напротив – опитват се да атакуват при всяка възможност
72′ Йовов застана на върха на атаката
72′ Смяна за състезател излизащ от игра Стефан Велев излиза
72′ Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна в състава на Левски. Йовов влиза
71′ Контузия или получаване на медицинска помощ Играта временно е спряна, за да се окаже медицинска помощ на Шоколаров
70′ Смяна за състезател излизащ от игра Кристовао Рамос, който второто полувреме пипна само веднъж топката, излиза
70′ Смяна за състезател влизащ в игра Втора смяна в състава на Левски. Илиян Йорданов влиза
69′ Центриране Чепилов проби отдясно, преодоля трима в синьо, намери Шоколаров, който обръща фронта на атаката отляво. Последва изсипана топка в пеналта в Левски, Мишо Иванов лови от главата на Мирасема
68′ Смяна за състезател излизащ от игра Фарес Брахими излиза
68′ Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна в състава на Монтана. Даниел Младенов влиза
67′ Bнимание Родригес овладя подаване от Гаджев на границата на пеналта, финтира много добре Ант.Костадинов и Дечев, изскочи сам срещу Хр. Иванов, но вратарят игра блестящо, като се хвърли в краката на Родригес и улови
66′ Публиката изразява бурно недоволството си от играта на Левски, като се чуват коментари: “Такова чудо не сме виждали от 7-8 години”
65′ Удар Родригес тръгва отново отляво, комбинира с Пинто, който вместо да подаде точно в пеналта към Михелич и Силва, изрита топката некадърно и сватбарски с левия крак на 10 метра над вратата
64′ Удар След изпълнението на корнера Везалов стреля високо над гредата
64′ Bнимание Родригес финтира трима от Монтана, стреля в долния ляв ъгъл, но Хр. Иванов с блестящ рефлекс избива в ъглов удар
63′ Центриране Силва сваля топката за Михелич след центриране на Рамос, но добре игра Хр. Иванов, който плонжира и измъкна топката от Михелич
62′ Жълт картон Гаджев е фаулиран от Шоколаров, който получава жълт картон
62′ Центриране Гари Родригес разигра много добре с Михелич, като елиминираха трима, последва центриране в пеналта, но там не беше нито един от нападателите на Левски
61′ Смяна за състезател излизащ от игра Капитанът Ангелов излиза
61′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна в състава на Левски. Рене Михелич влиза
60′ Удар Гаджев получава много хубав пас от Пинто от дълбочина пред дъгата на наказателното поле, стреля веднага, но топката мина покрай дясната греда на Хр. Иванов
58′ Засада Велев изведе в коридор Родригес, който обаче бе поставен в изкуствена засада от защитата на Монтана и страничният рефер вдигна флага
57′ Това бе втори фрапиращ пропуск на Силва
56′ Bнимание Шоколаров овладява топката, пусна чудесно в коридор към Чепилов, който стреля, но Даниел Димов изби. Последва атака за Левски. Гаджев изведе Силва от дълбочина сам срещу Хр.Иванов, но португалецът стреля неточно в аут
55′ Смяна за състезател излизащ от игра Владимир Мичев напуска
55′ Смяна за състезател влизащ в игра Втора смяна в състава на Монтана. Влиза Славчо Шоколаров
54′ Центриране След корнера Димов скочи най-високо от всички и изчисти в тъч
53′ Пробив отляво за Монтана. Антон Костадинов влезе в пеналтерията, там с шпагат Мулдер изчисти в корнер
52′ Bнимание Внимание: Гаджев подава към Гари Родригес вляво, той финтира двама, центрира към Жоао Силва, който останал сам срещу вратаря стреля с глава от чертата на вратарското поле право в тялото на Христо Иванов
51′ Засада Пинто проби отляво, центрира към Гаджев, който в тези минути играе като централен нападател заедно със Силва, но халфът на Левски е останал в засада
50′ Удар Велев подава към Владо Гаджев пред пеналта. Последният стреля в движение, Христо Иванов спаси с вещина
49′ Центриране Брахими с лекота преодоля Родригес и Даниел Димов, след това подаде към Мичев, последва нарушение от страна на Родригес. След изпълнението Ангелов чисти с глава
47′ Двата отбора разиграват топката, без да атакуват към двете врати, дори сините връщат топката към своя вратар
46′ Пас към Родригес вляво завърши с шпагат на Брахими, който извади топката в тъч. След страничното хвърляне сините прехвърлят топката в своята половина и атаката е притъпена
46′ Начало на мача НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!
45+3′ Край на мача КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! Освирквания от трибуните към играчите на Левски
45+2′ Удар Нисичкият Родригес засича с глава центриране отляво, но праща топката над вратата на Монтана
45+1′ Мирасема дръпна за фланелката Мулдер, но остава без последствия. Двамата влязоха в словесен спор, който бързо приключи
45+1′ Центриране Личков чисти в ъглов удар при центриране отляво. След изпълнението на Гаджев гостите се справят
45′ 2 минути добавено време
44′ Мичев намери по тревата Мирасема при контраатака, но последният сбърка и Везалов изчисти
43′ Жълт картон Стефан Велев получава жълт картон за грубо влизане
42′ Удар Шут на Родригес от далечна дистанция фронтално, но високо над вратата
42′ Гаджев добре се измъкна отдясно и центрира ниско по тревата в наказателното поле, където бранител без проблеми изчисти
40′ Мирасема ще продължи
40′ Контузия или получаване на медицинска помощ Мирасема се държи за лицето след сблъсък между него и Мулдер
37′ Центриране Опит за извеждащ пас на Д. Илиев, Везалов пресича с шпагат
36′ Удар Михов стреля, топката рикошира в стената и излезе в ъглов удар за Монтана
35′ Пинто не беше последен в защитата, но си послужи с каратистки удар. Гостите искаха Ристосков да извади червен картон на португалеца
34′ Жълт картон Дискусионна ситуация. Пинто фаулира грубо Чепилов на дъгата на наказателното поле, за което получава жълт картон
33′ Удар Рамос центрира от свободен удар отдясно, Мулдер стреля с глава, но над напречната греда
32′ Владеенето на топката е 70% в поза на Левски срещу 30% за Монтана
28′ Жълт картон Брахими получава жълт картон за симулация
27′ От трибуните започнаха освирквания към играчите на Левски. Поводът бе грешен пас на Гаджев
25′ Центриране Центриране на Пинто, защитник успява да изпревари Рамос
24′ Удар След центриране на Гаджев от корнер, топката стигна до Жоао Силва, който шутира с десния крак, топката рикошира и излезе в корнер
18′ Центриране Дебютантът на вратата на Левски Михаил Иванов спокойно лови при опит за извеждащо подаване от страна на Дечев
15′ Левски владее инициативата, но все още не може да стигне до опасно положение. Изглежда напрежението от задължителна победа обременява “сините”
15′ Смяна за състезател излизащ от игра Контузеният Силва излиза
15′ Смяна за състезател влизащ в игра Принудителна смяна. Чепилов влиза в игра за Монтана
12′ Временно Монтана е с човек по-малко
11′ Контузия или получаване на медицинска помощ Златинов ще получи медицинска помощ. Състоянието му изглежда сериозно
6′ Удар Слаб удар на Рамос отдалеч не затрудни вратаря Христо Иванов
3′ Удар Внимание: Рамос изведе Гаджев отдясно в наказателното поле, халфът финтира бранител и пусна по-назад към Рамос, който шутира по диагонала, но ударът бе блокиран от Иван Михов
2′ Центриране Крайно неточно центриране на Рамос, който до последно беше под въпрос
1′ Начало на мача НАЧАЛО НА МАЧА!