Скандално, забравиха шампионката Тезджан Наимова

Европейската шампионка в най-атрактивната дисциплина – спринта, Тезджан Наимова изненадващо не получи номинация за атлетка на март от сайта european-athletics. Всеки месец изданието се допитва до фенове и журналисти в избора си. Очаквано и логично беше Наимова, която спечели титлата на 60 метра, след три страхотни бягания и резултат 7.10 секунди, да попадне сред номинираните. Вместо нея там са по две състезателки от неатрактивни дисциплини, каквито са шосейно бягане и крос кънтри. Единствената европейска шампионка с номинация е британката Холи Близдейл (овчарски скок).БЛИЦ

За сравнение миналата година въпросният интернет сайт включи Ивет Лалова в класация за атлет на месец юни. Тогава българката записа три победи за Европейската отборна купа в Нови Сад и спечели спринта на 100 метра от Диамантената лига в Осло..