Локо (Сф) матира ЦСКА с гол от спорна дузпа

Локомотив (София) победи ЦСКА с 1:0 в реванша между двата тима от четвъртфиналите на турнира за Купата на България. Мачът се игра на стадион „Българска армия”. Първият двубой завърши при нулево равенство, а след днешната победа с 1:0 „железничарите” си осигуриха място на полуфиналите на надпреварата.

Единственото попадение в днешния мач реализира Даниел Пеев от дузпа в 84-ата минута. При ситуацията обаче останаха сериозни съмнения дали нарушението, за което е отсъден 11-метровият наказателен удар, е вътре в наказателното поле или извън него.

Иначе първото по-сериозно чисто голово положение в мача бе в 23-ата минута, когато Нджонго Присо навлезе в наказателното поле и стреля, но кълбото не попадна в очертанията на вратата. В 30-ата минута Локо (София) също имаше шанс да достигне до гол – Маркиньос изпълни свободен удар от повече от 30 метра, но Томас Черни бе на мястото си и изби в корнер.

В самия край на първата част Нджонго Присо преодоля Светослав Петров, след което стреля към вратата на Локо (София), но топката не попадна в рамките на вратата.

В началните минути на второто полувреме Искрен Писаров стреля опасно към вратата на ЦСКА, но кълбото премина покрай вратата. В 51-ата минута гостите пропиляха много добра ситуация. Бранимир Костадинов бе изведен на чиста позиция, сам срещу Черни, и стреля, но вратарят на ЦСКА с върха на пръстите си изби, като топката премина покрай лявата греда и излезе в корнер.

”Армейците” отвърнаха със ситуация в 55-ата минута, когато Нджонго Присо центрира към Игнасио Варела в наказателното поле, а той успя да прокара кълбото покрай Божидар Митрев, но Николай Дюлгеров изчисти в корнер.

В 78-ата минута се стигна до един от най-спорните моменти в мача. Вратарят на ЦСКА Томас Черни фаулира Бранимир Костадинов, като останаха сериозни съмнения къде точно е извършено нарушението – вътре в наказателното поле или извън него. Първоначално реферът Калин Людмилов отсъди фаул на границата на наказателното поле, след което промени решението си и посочи бялата точка. Междувременно реферът изгони наставника на Локомотив (София) Емил Велев, а малко след това показа и жълт картон на Костадин Стоянов, който бе втори за бранителя на ЦСКА. Малко след като вдигна червен картон на Стоянов, Калин Людмилов промени решението си и отмени червения картон.

С отговорността да изпълни дузпата за Локо (София) се нагърби влезлият като резерва Даниел Пеев. Халфът стреля неспасяемо в левия ъгъл на вратата на Томас Черни и по този начин направи резултата 1:0 в полза на „железничарите”.

Мачът продължи да бъде напрегнат и до края, а в 89-ата минута Локомотив остана с 10 души, след като бе показан втори жълт картон на Бранимир Костадинов. До последния съдийски сигнал ЦСКА така и не успя да изравни резултата и по този начин Локо (София) спечели на „Българска армия” с 1:0.

Емил Велев Червен картон

90+5′ Край на мача Край на срещата! Локомотив (София) печели срещу ЦСКА с 1:0 и се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България.
90+3′ Смяна за състезател влизащ в игра Антонио Павлов влиза на терена.
90+3′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за Локо (София). Искрен Писаров излиза.
90+1′ Смяна за състезател влизащ в игра Ивайло Чочев влиза на мястото на Анисе.
90+1′ Смяна за състезател излизащ от игра Анисе напуска.
90′ Пет минути добавено време.
89′ Втори жълт картон и съответно червен Бранимир Костадинов е изгонен от игра. Футболистът на гостуващия тим получава втори жълт картон.
88′ Жълт картон Божидар Митрев също е официално предупреден с жълт картон.
85′ Жълт картон Александър Бранеков получава жълт картон.
85′ Смяна за състезател влизащ в игра Марсиньо се появява на терена.
85′ Смяна за състезател излизащ от игра Венков е заменен.
84′ Гол от дузпа ГООООООЛ! Локо (София) повежда с 1:0. Даниел Пеев вкарва от бялата точка, пращайки кълбото неспосяемо в левия ъгъл на вратата на ЦСКА.
82′ Жълт картон Апостол Попов получава жълт картон.
82′ Bнимание Калин Людмилов показа на Костадин Стоянов жълт картон, който бе втори за бранителя на ЦСКА. Реферът в крайна сметка вдигна червен картон на Стоянов. Малко след това обаче Людмилов промени решението си и отмени червения картон на играча на ЦСКА.
80′ Червен картон Наставникът на Локо (София) Емил Велев е изгонен.
78′ Bнимание Дузпа за Локомотив! Черни фаулира Костадинов, като останаха съмнения дали фаулът е вътре в наказателното поле или извън него. Реферът първоначално отсъди нарушение на границата на наказателното поле, но после промени решението си и отсъди дузпа.
75′ Удар Мишел Платини стреля от дъгата на наказателното поле, но кълбото попада право в ръцете на Божидар Митрев.
73′ Жълт картон Жълт картон за Бранимир Костадинов.
72′ Смяна за състезател влизащ в игра Крум Бибишков влиза на терена.
72′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за Локо (София). Димитър Илиев е заменен.
69′ Смяна за състезател влизащ в игра Мартин Камбуров се появява на терена.
69′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна и за ЦСКА. Спас Делев излиза.
68′ Смяна за състезател влизащ в игра Даниел Пеев влиза в игра.
68′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за гостите. Маркиньос напуска.
63′ Удар Присо центрира в наказателното поле, а Анисе засече с глава, но прати кълбото над вратата.
62′ Жълт картон Жълт картон за Искрен Писаров.
60′ Центриране Писаров центрира страхотно в наказателното поле, където Платини изчисти с глава точно преди Том да играе с кълбото.
55′ Bнимание Пропуск за ЦСКА. Нджонго Присо центрира към Игнасио Варела в наказателното поле, а той успя да прокара кълбото покрай Божидар Митрев, но Николай Дюлгеров изчисти в корнер.
51′ Bнимание Невероятен пропуск за Локо (София)! Бранимир Костадинов бе изведен на чиста позиция, сам срещу Черни, и стреля, но вратарят на ЦСКА с върха на пръстите си изби, като топката премина покрай лявата греда и излезе в корнер.
50′ Опасен удар на Писаров към вратата на ЦСКА, топката преминава покрай вратата.
46′ Начало на второто полувреме. Няма промени в двата състава на почивката на мача.
45+1′ Край на първото полувреме. ЦСКА и Локомотив (София) се оттеглят на почивка при резултат 0:0.
45′ Една минута добавено време на първата част.
44′ Bнимание Невероятен пропуск за ЦСКА! Нджонго Присо преодоля Светослав Петров, след което стреля към вратата на Локо (София), но топката не попадна в рамките на вратата.
43′ Наближава краят на първото полувреме. Двата отбора продължават да играят при резултат 0:0.
38′ Центриране Опасно центриране на Том, Апостол Попов изчиства в корнер.
33′ Жълт картон Жълт картон и за Костадин Стоянов. Защитникът на ЦСКА извърши нарушение срещу Искрен Писаров.
32′ Центриране Центриране на Спас Делев в наказателното поле, топката попада в ръцете на Божидар Митрев.
31′ Жълт картон Първи жълт картон в мача. Официалното предупреждение е за Мартин Димитров.
30′ Bнимание Много добра възможност за гостите! Маркиньос изпълни свободен удар от повече от 30 метра, Черни обаче бе на мястото си и изби в корнер.
29′ Нджонго Присо извърши грубо нарушение срещу Димитър Илиев, реферът Калин Людмилов решава да не покаже картон на играча на ЦСКА.
28′ Центриране Много неточно центриране на Варела към Присо, топката излиза в аут.
26′ Удар Платини изпълни пряк свободен удар от далечно разстояние, кълбото обаче срещна Том и излезе в корнер.
23′ Bнимание Сериозен пропуск за ЦСКА. Нджонго Присо навлезе в наказателното поле и стреля, но кълбото не попадна в очертанията на вратата.
20′ Центриране Искрен Писаров центрира в наказателното поле, където Бранимир Костадинов опита да играе с кълбото, но е извършил нарушение срещу Венцислав Василев.
19′ Продължава да се запазва нулевото равенство в мача на “Българска армия”.
13′ Центриране Опасно центриране на Венков в наказателното поле, Бранеков изчиства.
10′ Изминаха десетина минути от началото на двубоя между ЦСКА и Локо (София). Двата отбора все още не са успели да създадат нищо по-опасно пред вратата на противника.
6′ Центриране Центриране на Маркиньос от свободен удар, Александър Бранеков игра с кълбото в наказателното поле, но то излезе в аут.
3′ Костадин Стоянов се опита да намери с дълъг пас Михаил Венков, но кълбото излезе в аут.
1′ Начало на мача Начало на двубоя между отборите на ЦСКА и Локомотив (София)!