Миньор победи заспалата Славия с 1:0 в реванша, но “белите” отиват на полуфинал (СНИМКИ)

Миньор победи Славия с 1:0 в „Овча купел” на реванша от четвъртфиналите за Купата на България. „Белите” обаче победиха с 5:2 първата среща в Перник и с общ резултат 5:3 отиват на полуфинал. Резервата Салас Окечукво вкара победното попадение за Миньор две минути преди края на редовното време при бърза контра,NOVSPORT.COM

Вили Вуцов бе изкаран извън нерви от слабата, бездушна и объркана игра на своите. Веднага след края на двубоя той изведе “белите” за наказателна тренировка на “Овча купел”, а Венци Стефанов нарече играчите на Славия “ла**а”.

Едва малко над 100 души дойдоха да гледат мача на живо в „Овча купел”.  Всичките зрители обаче бяха фенове на Славия. За първи път агитката на Миньор отсвири мач на своя отбор в столицата и гостуваща агитка нямаше.

След 5:2 за Славия в първия мач, реваншът бе протоколен и двата отбора не показаха почти нищо стойностно.

Първата опасна ситуация дойде в 16-ата минута. Здравко Лазаров получи пас и от границата на наказателното поле, стреля в десния ъгъл, на Банков акробатично успя да избие в корнер.

Приспивното темпо бе нарушавано само от нервните изблици на Вили Вуцов, който търсеше начин да изкара своя отбор от налегналата го апатия. След края на мача той бе толкова бесен на играчите си, че ги изкара на тренировка.

Серия корнери не доведе до опасности. Здравко Лазаров бе неточен от пряк свободен удар, а Цветков със шпагат изби удар на Галин Иванов.

Трите най-добри положения за първата част се случиха в самия й край.

В 43-ата минута Нджой центрира, Олегов в летящ плонж засече, но на голлинията опитният Ивайло Иванов закова кълбото на голлинията.

Веднага Попара намери Здравко Лазаров, но Банков отрази шута на Електричката.

Ивайло Иванов също се отчете с брилянтно спасяване. Той се разтегна максимално, за да избие изстрел на Ивайло Стоянов в долния ляв ъгъл.

Мачът жива едва в последните 10-15 минути. Първият удар в очертанията на една от двете врати след почивката дойде чак в 73-ата минута.

Димо Атанасов с тяло спаси шут на младия Александров, който е от школата на Миньор и се появи като резерва.

Миньор беше все по-близо до гол, но нацели и греда. Нджой центрира, Окечукво стреля добре, но тресна лявата греда.

Александров от 10 метра прати на сантиметри покрай гредата, а Ивайло Иванов  излезе и изби с крак на Окечукво, който бе изведен сам срещу него.
Японецът Мацуй имаше два шанса да се разпише. Той първо стреля в аут от 10 метра, а после Ради Василев заобиколи вратаря и пусна за Мацуй, но Цветков се жертва и с тяло изби преди кълбото да навести празната врата.

Победният гол падна в 88-ата минута. Йорданов пресече пас на Филипов, напредна отляво и центрира в пеналта към непокрития Окечукво, който с глава отклони в мрежата за 0:1!

До края нови голове не паднаха и въпреки успеха на Миньор, Славия продължава напред с общ резултат 5:3.

Николай Тодоров

90+3′ Край на мача Край на мача! Славия – Миньор 0:1! “Белите” отиват на полуфинал с общ резултат 5:3!
90+2′ Центриране Райчев чисти в корнер, но топката бе избита след центрирането.
88′ Гол ГОЛ ЗА МИНьОР!!! Йорданов пресече пас на Филипов, напредна отляво, центрира за Окечукво, който с глава засече в мрежата за 0:1!!!
88′ Удар Бърза атака, Чавдар Янков шутира, но Райчев чисти.
87′ Bнимание Ради Василев заобиколи вратаря и пусна към Мацуй, но японецът стреля в тялото на Цветков – корнер.
85′ Bнимание Ради Василев към Мацуй, но от 10 метра той прати в аут над целта.
84′ Центриране Галин Иванов центрира към Чавдар Янков, Цветков чисти.
84′ Удар Удар на Ради Василев технично, но покрай лявата греда.
83′ Удар Банков лови след шут на Димо Атанасов.
82′ Удар Удар на Чавдар Янков, Банков се размина с топката, но Олегов превари Галин Иванов и чисти.
80′ Bнимание Окечукво сам срещу вратаря Иванов, който тръгна напред и със шпагат изчисти от краката на нападателя.
79′ Мацуй падна за дузпа, но няма кой да му я даде.
78′ Bнимание Йорданов пусна отляво за Александров в наказателното поле, но той от 10-ина метра прати покрай гредата!
78′ Bнимание Мощен удар на Цветков, Иво Иванов чисти в корнер.
77′ Греда ГРЕДА!!! Нджой центрира, Окечукво засече с глава в лявата греда! После Цветков стреля, рикошет и нов корнер.
76′ Bнимание Александров за Нджой, той стреля от 5-6 метра, но Димо Атанасов със шпагат чисти в корнер.
74′ Първият удар в очертанията на една от двете врати след почивката дойде в 73-ата минута… това казва всичко.
73′ Удар Бомбен шут на Живко Желев от над 30 метра от фаул, Банков лови в долния ляв ъгъл.
73′ Смяна за състезател влизащ в игра Чавдар Янков ще довърши двубоя.
73′ Смяна за състезател излизащ от игра Мирослав Антонов напуска.
72′ Футболно безсилие. Двата отбора разцъкват между двете наказателни полета, вратарите са зрители отблизо…
71′ Вили Вуцов беснее на тъча и се опитва да извади “белите” от апатията, която ги е налегнала на терена.
70′ Миньор опитва повече да задържа топката, но липсват ударите към двете врати.
69′ Мацуй преодоля Олегов, но Давид Стоянов със шпагат чисти.
67′ Bнимание Окечукво бе изведен чудесно от Александров, но се замота, Филипов се върна и му изби.
66′ Информацията, че ЦСКА отпада от Локо (Сф) зарадва феновете на Славия, които няма какво да видят на терена в “Овча Купел”.
64′ Жълт картон Томислав Павлов получава жълт картон за нарушение срещу Мацуй.
64′ Теренът е хлъзгав, но не и разкалян. Не е той причината за слабата игра.
63′ Много безлична игра в центъра с неточни пасове. Повече борба, по-малко футбол.
62′ Смяна за състезател влизащ в игра Александров от ДЮШ на Миньор влиза в игра.
62′ Смяна за състезател излизащ от игра Трета смяна за Миньор. Софрониев излиза.
60′ Смяна за състезател влизащ в игра Мацуй в игра до края.
60′ Смяна за състезател излизащ от игра И Васев напуска.
60′ Смяна за състезател влизащ в игра Радослав Василев влиза.
60′ Смяна за състезател излизащ от игра Двойна смяна за Славия. Излиза Здравко Лазаров.
59′ Удар Окечукво финтира и стреля, но загуби равновесие – аут.
58′ Смяна за състезател влизащ в игра На терена се появява Окечукво.
58′ Смяна за състезател излизащ от игра Нова смяна за пврничани – Маду е сменен.
57′ Засада Пас от дълбочина от Цветков за Маду, той нацели напречната греда, но има и засада! Маду беше около 3 метра зад бранителите.
56′ Ивайло Стоянов потърси Нджой, но Димо Атанасов чисти напред.
54′ Новината за гола на Локо (Сф) срещу ЦСКА оживи феновете на Славия, които мощно скандират “Купата е наша!”
53′ Центриране Райчев изсипва пред пеналта, Желев с глава чисти.
49′ Васев добре проби през центъра, опита да намери Антонов, но Цветков успя да го неутрализира.
48′ Удар Нджой финтира технично Виктор Генев и подава на Маду, той не овладя, Давид Стоянов стреля, шпагат и изчистване в корнер.
47′ Живко Желев изпреварва Давид Стоянов и чисти напред.
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Томислав Павлов.
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Една смяна за Миньор на почивката – Петър Петров излиза.
46′ Начало на мача Начало на втората част!
45+1′ Край на мача Край на първата част! Славия – Миньор 0:0.
45+1′ Здравко Лазаров стреля мощно покрай вратата!
45′ Bнимание НЕВЕРОЯТНО СПАСЯВАНЕ!!! Ивайло Стоянов стреля към долния ляв ъгъл, но Ивайло Иванов направи чудо и се разтегна максимално, за да избие!
44′ Bнимание СПАСЯВАНЕ НА БАНКОВ!! Попара разтегли за Лазаров, той нахлу към наказателното и стреля, но Банков плонжира и изби в корнер!
43′ Това беше най-доброто положение за Миньор през първата част.
43′ Bнимание Нджой центрира към Олегов, той стреля с летящ плонж, но Иво Иванов лови на голлинията!
41′ Жълт картон Попара поема пред пеналта на Славия, но Софрониев го фаулира отзад и получи жълт картон.
40′ Удар Здравко Лазаров центрира от корнер, Виктор Генев надскочи всички, но прати покрай дясната греда в аут.
39′ Удар Хубав пас от тъч към Миро Антонов, той пусна за Галин Иванов отдясно, шут към долния десен ъгъл, Цветков изби в корнер.
38′ Попара към Лазаров, той опитва двойно с Филипов, но Йорданов за пореден път отнема топката.
37′ Димо Атанасов чисти след добра комбинация между Нджой и Петров.
36′ Удар Славия печели фаул на добра позиция. Стена от четирима играчи на Миньор, има и двама от Славия в нея. Техничен удар на Здравко Лазаров над стената, но и покрай вратата.
35′ Галин Иванов намери в коридор Антонов, но капитанът Цветков със шпагат ликвидира опасността.
34′ Центриране Райчев центрира от аутлинията след добра комбинация, Димо Атанасов с глава чисти.
33′ Сандански намери Антонов с дълъг пас, но Банков внимаваше и му взе топката от главата.
32′ Центриране Маду скача най-високо и чисти втория корнер, бърза контра, Ивайло Иванов излиза напред и като либеро чисти в тъч.
31′ Центриране Корнер за Славия, Здравко Лазаров центрира, Виктор Генев надскочи и стреля с глава, но от главата на Райчев още един корнер.
31′ Центриране Ивайло Стоянов изсипва още едно центриране към Маду, Ивайло Иванов лови без проблеми.
30′ Антонов сваля с гърди за Попара, Олегов го блокира добре и изрита напред.
29′ Центриране Остро центриране на Нджой, но той прехвърли Петър Петров и Франк Маду. Топката лети над гредата в аут.
28′ Вили Вуцов е недоволен от собствените си играчи. Емоционалният треньор смята, че “белите” позволяват на съперника да прави каквото си поиска.
26′ Жълт картон Нджой фаулира Димо Атанасов в центъра и също получава жълт картон.
25′ Маду стреля в долния ляв ъгъл, но опитният Ивайло Иванов спасява.
25′ Удар Корнер за Миньор, късо изпълнение, Нджой стреля, Филипов чисти с глава във втори корнер.
24′ Йорданов центрира към Маду, Петров и Нджой, но Генев чисти в тъч.
23′ Центриране Галин Иванов праща полувисока топка към наказателното поле, Софрониевев с глава успява да изчисти.
22′ Райчев подлага крак и Славия печели корнер вляво от Банков.
21′ Жълт картон Жълт картон за Васев след остро влизане в краката на Йорданов. Първо официално предупреждение.
20′ Вили Вуцов скача на тъча и иска картон за Йорданов след остро влизане. Съдията засега не вдига картони.
19′ Пас в коридор към Нджой, но Иво Иванов излезе напред, скъси ъгъла и лови.
18′ Ударът на Здравко Лазаров беше най-опасното положение за Славия до момента.
17′ Удар Галин Иванов открадна от Райчев и центрира, Попара и Миро Антонов скачат, но Попара успя само да извади в аут.
16′ Bнимание СТРАХОТНО СПАСЯВАНЕ! Удар на Здравко Лазаров от границата на пеналта в десния ъгъл, Банков боксира акробатично в корнер, а топката облиза и гредата!
14′ По-активна игра на Миньор в последните няколко минути.
12′ Виктор Генев върна с глава рисковано към вратаря, Маду пресира вратаря, който го изпревари и лови.
11′ Цветков пусна за Петров, но Виктор Генев го спира с нарушение малко пред централната линия. Накъсана игра досега.
10′ Освободена игра и от двата отбора в първите 10 минути, с оглед разгромното 5:2 за Славия в първия мач.
9′ Удар Нджой намери Петър Петров, техничен удар към горния ляв ъгъл, но слабо и Ивайло Иванов лови!
8′ Удар Попара качи на главата на Янко Сандански, той засече, но покрай лявата греда в аут.
8′ Попара подава добре, удар на Антонов, но защитник с тяло чисти.
7′ Засада ОТМЕНЕН ГОЛ! Късо изпълнение на корнера за Миньор, центриране към Виктор Софрониев във вратарското поле, той засече с крак в мрежата, но има вдигната засада.
6′ Центриране Първи корнер! Той е за Миньор, вляво от вратата.
6′ Фаул срещу Янко Сандански, но на безопасно разстояние.
5′ Димо Атанасов опита пас в пеналта за Галин Иванов, Олегов пресече и чисти.
4′ Центриране Центриране отляво към Райчев, но Филипов добре му отнема.
2′ Димо Атанасов пробива отляво, но Давид Стоянов с добър шпагат чисти в тъч.
1′ Миньор играе в резервния си електриков екип, Славия е в традиционното бяло.
1′ Начало на мача Начало на мача!
0′ След дъжда от голове в Перник, сега дъждът е само в небето, защото на терена няма удари към двете врати.
0′ За първи път в София няма никакви фенове на Миньор. Без гостуваща агитка от Перник след загубата с 2:5 в първия мач.
0′ Много малко публика на стадиона в “Овча купел”. Малко над 100 души.