ЦСКА победи с мъка 10 от Ботев (Враца) в един от най-странните мачове в историята на „А” група

Отборът на ЦСКА постигна изключително трудна победа с 4:3 като гост на Ботев (Враца) в един от най-лудите и странни мачове в цялата история на „А” група,NOVSPORT.COM

Освен седемте попадения, зрителите по трибуните на стадион “Христо Ботев” станаха свидетели на три дузпи и два червени картона, а също и на изгонването на наставника на домакините Тони Здравков от резервната скамейка. Успехът за столичани дойде изключително трудно, тъй като на възпитаниците на Милен Радуканов се наложи да повеждат на четири пъти в резултата, за да си осигурят трите точки.

Срещата обаче бе помрачена от изключително некадърните отсъждания на главния рефер Александър Костадинов.

„Червените” откриха резултата с дебютно попадение на Марсиньо в 5-ата минута. Бразилецът се разписа от пряк свободен удар от наглед безобидна ситуация вдясно от наказателното поле. Топката премина през купа от играчи в пеналтерията и след едва забележим рикошет в тялото на Куанг излъга Здравко Чавдаров за 1:0.

В 12-ата минута под светлината на прожекторите „блесна” главният съдия. Отсъдена бе дузпа в полза на домакините, тъй като Костадин Стоянов спря с ръка топката, която влизаше в опразнената вратата на столичани, след удар на Александър Якимов. За това си действие обаче, централният бранител на „армейците” бе санкциониран само с жълт картон.

Зад топката застана Андрей Атанасов, който хладнокръвно реализира, изравнявайки резултата.

В 18-ата минута обаче абсолютно идентична ситуация се разигра в наказателното поле на домакините. Този път след удар на Мишел Платини, Николай Маринов умишлено отклони топката, която със сигурност влизаше в мрежата. Този път обаче Александър Костадинов показа директен червен картон на бранителя на домакините, а Мишел Платини нямаше проблеми да отбележи и да изведе за втори път „червените” напред в резултата.

Отсъждането на главния съдия вбеси наставника на Ботев Антони Здравков, който взе комплект картони от четвъртия арбитът и ги размаха демонстративно пред Костадинов, след което се опита да ги скъса и ги захвърли. Реакцията му логично доведе до неговото изгонване от резервната скамейка.

Въпреки че останаха с човек по-малко обаче домакините успяха отново да се върнат в мача в 35-ата минута, когато след отлично центриране на Илия Илиев от статично положение, Петър Альошев се извиси над всички и с глава прати топката в десния ъгъл зад Томаш Черни.

В поредна среща Нджонго Присо удивяваше съотборници, треньори и публика със скандалните си порпуски. На няколко пъти камерунецът излизаше на изключително чисти позиции, но правеше далеч по-трудното, пращайки топката на метри встрани от вратата от непосредствена близост.

Така се стигна до 63-ата минута, когато Мишел Платини се разписа с хубав далечен удар, като по този начин ЦСКА за трети път поведе в резултата.

Десет минути по-късно обаче Александър Костадинов отново се превърна в главно действащо лице, като за трети път посочи бялата точка. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Марсиньо след удар с глава на Дарко Савич.

Капитанът на домакините Илия Илиев се нагърби с изпълнението и в 77-ата минута изравни резултата – 3:3.

В 75-ата обаче Лукас Саша направи драмата пълна, след като се разписа за 4:3 в полза на ЦСКА. Венци Василев нахлу отдясно в наказателното поле и веднага върна топката към бразилеца, който от движение прати кълбото в долния ляв ъгъл.

Това обаче не бе всичко в този мач, тъй като в 83-ата минута Мишел Платини си изкара два жълти картона за отрицателно време и по този начин двата тима останаха с по 10 човека.

Въпреки възстановеното числено равенство нова промяна в резултата нямаше.

По този начин „червените” се изкачиха на трета позиция с актив от 41 точки, докато Ботев Враца е 13-и със 17.

Милен Радуканов

90+3′ Край на срещата
90′ Три минути добавено време
86′ Марсиньо напуска
86′ Ивайло Чочев се появява в игра за ЦСКА
83′ Втори жълт картон за Платини, който реагира невъздържано след първото официално предупреждение. Двата тима остават с по 10 човека
82′ Жълт картон за Мишел Платини от състава на ЦСКА
80′ Жълт картон и за Тихомир Найденов от тима на Ботев (Враца)
80′ Жълт картон за Ангел Грънчов от тима на ЦСКА
77′ ГОООООЛ за ЦСКА! “Червените” отново повеждат след удар на Лукас Саша! Венци Василев нахлу отдясно в наказателното поле и веднага върна топката към бразилеца, който от движение прати кълбото в долния ляв ъгъл
75′ Иван Коконов отстъпва мястото си
75′ Смяна в състава на Ботев. Тихомир Найденов влиза в игра
75′ 3:3! Капитанът на Ботев Илия Илия е безпощаден от бялата точка!
73′ Нова дузпа на стадион “Христо Ботев”!!! Наказателният удар е в полза на домакините след като Марсиньо игра с ръка след удар с глава на Дарко Савич
72′ Пряк свободен удар в полза на домакините. Удобна възможност за центриране в наказателното поле
66′ Неубедителният Костадин Стоянов напуска
66′ Нова смяна в състава на ЦСКА. Ангел Грънчов влиза в игра
66′ Пропуск на Спас Делев, който засече от непосредствена близост центриране на Присо отдясно
64′ Хубав пробив на Присо отдясно завърши с прострелно центриране, което рикошира в крака на Сачич, след което топката се отби от дясната греда на вратата и излезе в корнер
63′ ГОООООЛ за ЦСКА! Мишел Платини извежда гостите за трети път напред в резултата. Бразилецът наказа Здравко Чавдаров със силен удар от място от границата на наказателното поле.
62′ Цветелин Тонев влиза на негово място
62′ Нова смяна в тима на Ботев. Андрей Атанасов напуска
60′ Страхотен пропуск на Андрей Атанасов, който получи топката след центриране отдясно в наказателното поле. Нападателят на домакините се пребори със Спас Делев и от легнало положение отправи удар, но Черни изби в корнер
60′ Чавдаров боксира топката след центрирането на Марсиньо
59′ Платини печели корнер в полза на “червените”
56′ Силен удар на Марсиньо с левия крак на от границата на наказателното поле преминава над вратата на Ботев
56′ Заменя го Спас Делев
56′ Първа смяна в състава на ЦСКА. Варела напуска терена
52′ Варела изведе по много добър начин Анисе в наказателното поле, но Чавдаров излезе предвидливо и улови топката
51′ Хубав пробив на Александър Якимов през центъра на терена, завърши с много силен удар от около 25 метра, но топката премина встрани от вратата
50′ Присо получава топката в наказателното поле на Ботев, но не успява да си спре топката
47′ Силен удар на Марсиньо от фаул попада право в ръцете на Здравко Чавдаров
46′ Започнаха вторите 45 минути
45+2′ Край на първото полувреме
45+1′ Невероятен пропуск на Якимов, който излезе сам срещу Томаш Черни, но не успя да го преодолее, пращайки топката встрани от вратата
45′ Две минути добавено време
44′ Скандален Присо! Венци Василев нахлу отдясно в наказателното поле на Ботев, след което върна топката към точката на дузпата, където камерунецът бе абсолютно непокрит, но прати топката на 7-8 метра над вратата
42′ Столичани владеят повече топката, но не могат да намерят път към вратата
38′ Далечен удар на Коконов преминава встрани от вратата на ЦСКА
38′ Жълт картон за Марсиньо, който спря непозволено Александър Якимов
36′ Георгиев отстъпва мястото си
36′ Първа смяна в състава на Ботев. Бруно Висенте влиза в игра
35′ ГОООООЛ за Ботев – 2:2! След центриране на Илия Илиев от пряк свободен удар отляво на наказателното поле, Петър Альошев се извиси над всички и с глава попари Черни, пращайки топката в десния ъгъл на вратата
31′ Отлична възможност за ЦСКА! Включилият се в предни позиции Михаил Венков засече с глава добро центриране на Присо отдясно, но прати топката на сантиметри встрани от дясната греда
27′ Атака на Ботев по левия фланг е спряна със засада, маркирана от страничния съдия
25′ След бурното начало, събитията на терена във Враца се успокоиха. “Червените” са по-активни след като останаха с човек повече
20′ Наставникът на домакините Тони Здравков бе бесен след дузпата за ЦСКА. Той демонстративно взе червен картон от четвъртия съдия и го показа на главния рефер, след което го скъса и хвърли. Александър Костадинов от своя страна го изгони от скамейката
18′ Мишел Платини се разписва в долния десен ъгъл на вратата! 2:1 за ЦСКА!
18′ Александър Костадинов не показа еднакъв аршин със ситуацията за дузпа в полза на гостите и показа директен червен картон на Николай Маринов
18′ Дузпа за ЦСКА! След центриране в наказателното поле, бранител на Ботев изчисти топката с глава, след което двамата със Здравко Чавдаров се строполиха на тревата. Платини направи добавка, но Николай Маринов умишлено отклони топката с ръка!
13′ Жълт картон за Петър Альошев от тима на Ботев
12′ ГООООООООЛ за Ботев! Андрей Атанасов се разписва хладнокръвно от бялата точка
11′ Учудващо Костадин Стоянов получава само жълт картон от главния рефер Александър Костадинов?!?
11′ Дузпа за Ботев Враца! След отлично подаване на Илия Илиев, Якимов излезе очи в очи с Черни и след като го преодоля, пусна топката към опразнената врата, но Костадин Стоянов отклони кълбото с ръка
9′ Изключителен пропуск на Нджонго Присо! За пореден път, в последните няколко мача, камерунецът се озовава на абсолютно чиста позиция, но от три метра не успя да намери очертанията на вратата
5′ Стражът на домакините Здравко Чавдаров се подлъга oт рикошета и не успя да реагира адекватно
5′ ГООООООООЛ за ЦСКА! Марсиньо се разписва от пряк свободен удар от наглед безобидна ситуация вдясно от наказателното поле. Топката премина през купа от играчи в пеналтерията, но в последния момент Куанг отклони едва забележимо топката
3′ Първият ъглов удар в мача е в полза на Ботев (Враца). Домакините обаче не съумяха да се възползват от центрирането
1′ Tеренът във Враца е доста хлъзгав, заради дъжд, който се изсипа над града преди началото на срещата
1′ Начало на срещата