Ботев успешно премина трудното изпитание Гонзо и Черно море

Ботев Пловдив продължава с добрата си серия в А група. “Канарчетата”  победиха  с 3:1 Черно море и задълбочи кризата при “моряците”, които вече със зъби и нокти ще се борят за оставането си в елита след шестата си загуба. Пловдивчани изиграха мача много добре тактически и зарадваха феновете си с хубавата победа, въпреки че те трябваше да изгледат срещата по балконите около стадиона и на видео стена пред съоръжението,NOVSPORT.COM
Тимът, воден от Станимир Стоилов, през цялото време доминираше в срещата и дори можеше да се оттегли  с много  по-солидна разлика, но липсата на късмет и добрите изяви на стража на “моряците” Китанов попречиха това да се случи. Голмайстори за домакините станаха Тодор Неделев, Мариян Огнянов и Луис Педро, като за последния това беше първото попадение в родния шампионат. Почетният гол за Черно море бе дело на Симеон Райков.
Срещата започна в умерено темпо, но още в началото стана ясно, че футболистите на Ботев ще направят всичко възможно да вземат трите точки. Те наложиха своя стил на игра и през първите 45 минути защитата на гостите просто се чудеше как да се справи с непрестанно връхлитащите атаки по десния фланг.
Усилията на Ботев се увенчаха с успех в 19-ата минута, когато Тодор Неделев се възползва от неубедителната изява на Китанов и прати силно топката в мрежата му. Това бе третия гол за младия футболист в трети пореден мач. Превъзходството на “канарчетата” продължи. Те не се спряха след гола, а заиграха с още по-голямо самочувствие. Така се стигна и до 35-ата минута, когато момчетата на Мъри Стоилов сътвориха атаката на мача. Само с три паса те матираха бранителите от Варна и Мариян Огнянов ознаменува всичко това с втори гол. Така и завърши частта. Въпросителните пред състава на Гонзо станаха много.
Второто полувреме започна по начинът, по който трябваше да започне срещата за тима на Черно море. Варненци показаха зъби и дори принудиха домакините за известно време да приемат играта в собствената си половина. Те оказваха сериозен натиск и пресата в крайна сметка даде резултат. Симеон Райков от границата на наказателното поле намери пролука в отбрана на Ботев и с техничен удар не остави абсолютно никакви шансове на полския страж на “жълто-черните”.
След гола обаче гостите пропуснаха момента да използват добре набраната инерция и бързо загубиха инициативата. Ботев се поокопитиха и се възползваха от елементарните грешки на противника. Стоилов даде шанс за първа изява на Луис Педро в родния елит и той му се отблагодари по най-добрия начин. Нападателят се включи много ударно и за броени минути оправи три удара. Четвъртият бе гол.
До края на двубоя темпото на игра спадна, играта се накъса и футболистите на Ботев не допуснаха изненада. Така, те се поздравиха с ценните три точки, които за момента ги запазват в борбата за челната тройка. Мечтата за титла също вече не е толкова илюзорна. Докато кризата в Черно море, начело с Георги Иванов, се задълбочи още повече…

5. Грънчаров
14. Минев Жълт картон
Георги Иванов

90+3′ Край на мача Край на срещата. Победа за Ботев с 3:1.
90′ Три минути добавено време.
88′ Жълт картон Иршак получава жълт картон след напълно безсмислен фаул в края на срещата.
86′ Играта в заключителните минути на срещата се накъса, на няколко пъти Стефан Спасов се наложи да спира играта заради нарушения.
85′ Смяна за състезател излизащ от игра Божилов е замененият футболист.
85′ Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна и за Черно море. Ходът на Гонзо е явен – пуска в игра Паломино.
84′ Смяна за състезател излизащ от игра Опитният Цветков получава заслужена почивка.
84′ Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна за Ботев. Младокът Костов получава шанс за изява.
81′ Смяна за състезател излизащ от игра Виейра напусна терена.
81′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна за Ботев. Дяков ще доиграе срещата.
80′ Гол Гол за Ботев!!! Луис Педро вкара първия си гол в А група. Той засече топката след центриране и с глава не остави шансове на Китанов.
78′ Добра атака за гостите от Варна, но бранителите в жълто-черни екипи съумяха на време да се справят със ситуацията.
77′ Темпото в играта на “моряците” след гола на Райков видимо спадна. Ботев постепенно изравни статуквото.
75′ Смяна за състезател влизащ в игра Идалго ще довърши двубоя.
75′ Смяна за състезател излизащ от игра Нова смяна в редиците на Черно море. Симеонов излиза.
72′ Постепенно футболистите на Ботев “живнаха” и погледнаха по-смело към вратата на Черно море.
70′ Много добра атака за Ботев. Виера се опита да намери технично Цветков, но топката дойде твърде дълга и Китанов улови.
68′ Смяна за състезател излизащ от игра Райков напуска терена. Той вкара гола за “моряците”.
68′ Смяна за състезател влизащ в игра Новият в състава на Черно море Нканго ще запише първи минути в А група, както направи и Педро от Ботев.
66′ Засада Иван Цветков се опита да изнесе много технично Педро, но последният бе в засада.
64′ Удар Нов удар на Педро, но Китанов запази хладнокръвие и изби топката.
63′ Голът на Райков като че ли стъписа Ботев и футболистите на треньора Стоилов постепенно приеха играта в собствената си половина.
62′ Гостите от Варна показват зъби и че няма да се дадат лесно в тази среща.
61′ Добра атака на Черно море, но Мирослав Манолов не успя да намери добре Божилов точно преди наказателно поле и Минев открадна топката.
59′ Удар Много силен удар на току-що влезлия Педро, но Китанов съумя да избие изпратената към него бомба.
55′ Смяна за състезател излизащ от игра Голмайсторът Неделев получава почивка.
55′ Смяна за състезател влизащ в игра Мигновена смяна в състава на Ботев. В игра влиза Луис Педро.
55′ Гол Гол за Черно море! Райков връща интригата с много техничен удар от границата на наказателното поле.
54′ Футболистите на Черно море започна по-уверено втората част, но възпитаниците на Г. Иванов допускат повече грешки.
53′ Жълт картон Жълт къртон и за Минев.
52′ Грешка в средата на терена, топката бе отнета от играчите на Ботев и веднага бе потърсен Цветков, но подаването дойде твърде дълго.
50′ Пореден опасен удар на Георги Илиев. Топката се отби в тялото на бранител и излезе в ъглов удар.
49′ Жълт картон Втори жълт картон в срещата. Перейра е оцветен в жълто, след като си помогна с ръка в единоборство.
48′ Серия от грубости в средата на терена. Всичко завърши с нарушение в полза на Ботев.
46′ Начало на второто полувреме. Няма извършени смени след почивката.
45′ Край на първото полувреме. Няма добавено време. Ботев води с 2:0!
44′ Удар Страхотен мощен удар на капитана на варненци Илиев, Стаховяк максимално се протегна и успя да избие в корнер.
42′ Жълт картон Първи жълт картон в срещата. Симеон Симеонов спря по много груб начин бърза атака на Ботев и съдията веднага показа жълтия цвят.
40′ Засада Вандер Виера бе оставан за пореден път непокрит и веднага топката бе отправена към него, но бразилецът бе в положение на засада.
38′ Удар Мощен удар на Галчев от пряк свободен удар, но прав в стената.
35′ Гол Втори гол за Ботев!! Страхотна атака на “канарчетата”. Само с три паса домакините разнищиха отбраната на Черно море. Всичко завърши с плътен удар на Мариян Огнянов от около 5-6 метра.
33′ Bнимание Уникален пропуск за Ботев! Грънчаров бе намерен по страхотен начин в наказателното поле, той шутира, но Китанов се намеси по блестящ начин.
32′ Балконите по околните блокове са пълни. Ботев се радва на солидна подкрепа, въпреки наказанието.
31′ Много грубо влизане на Данчо Христов в краката на Комел. Жълт картон няма.
29′ Греда Грешка на Бобан Грънчаров! Той не успя да изчисти добре топката, но полският вратар следеше ситуацията и изби навреме.
25′ Центриране Остро центриране в наказателното поле на варненци, но право в ръцете на Китанов. Играчите на Ботев действат много по-уверено, докато си личи леко напрежение в редиците на “моряците”.
23′ Домакините правят опити да изненадват противника с атаки състоящи се от максимум 3-4 паса, но за момента са неуспешни.
21′ След гола Ботев продължават да играят със самочувствие. Гостите от Черно море по всякакъв начин се опитват да застрашат Стаховяк, но центриранията от фланговете не им се получават.
19′ Гол Гол за Ботев! Тодор Неделев вкарва своя трети гол в трети пореден мач! Огнянов навлезе в пеналта и пусна по земя бърз пас. Там Неделев се възползва от груба грешка на Китанов в наказателното и не остави никакви шансове на младия страж.
18′ Засада След многоходова атака Цветков изведе майсторски Огнянов, който обаче бе в положение на засада.
16′ Удар Георги Илиев изпълни пряк свободен удар от сериозна дистанция, топката тупна коварно пред Стаховяк, но полякът улови без проблеми.
15′ Центриране Миро Манолов центрира в пеналта, но доста слабо изпълнение. Стаховяк без проблеми улови, въпреки че топката бе адресирана към Божилов.
14′ Футболистите на Черно море трудно изнасят топката. Те си подават много в своята половина и разчитат на пасове от дълбочина, които обаче лесно се разгадават от бранителите в жълто-черни екипи.
12′ Бърза контра за Ботев, но Галчев не успя да намери добре Огнянов и така притъпи бързината на атаката.
10′ Bнимание Опасен удар към Стаховяк, но за негов късмет в страни от вратата.
9′ Топката бе изсипана в наказателното поле на Ботев.Там Стаховяк се сблъска със свои съотборник, но до нищо опасно не се стигна.
8′ Футболистите на Ботев са по-активните, владеят повече топката и трудно позволяват на противника да изнася топката.
7′ Удар Борис Галчев изпълни пряк свободен удар от много удобна позиция. Топката прехвърли стената, но попадна право в ръцете на Китанов.
5′ Напрежение пред вратата на Черно море. Виера бе изведен много добре в наказателното поле, той обаче не успя да я овладее добра и кълбото бе избито в корнер.
4′ Спокойно начало на срещата от 20-ия кръг на А група. Верните фенове на “канарчетата” се чуват силно, въпреки че са пред стадиона.
1′ Опит за извеждане на Иван Цветков, но пасът бе твърде дълъг.
1′ Начало на мача Начало на двубоя между Ботев и Черно море.
0′ 30′ преди началото на срещата двата отбора разгряват пред празните трибуни на стадион “Христо Ботев”. Отборът домакин изтърпява наказание от една среща без публика заради домакинския мач с Левски преди по-малко от месец спечелен от “жълто-черните”