“Старата дама” взе своето срещу неврокопчани на стадиона в “Овча Купел”

Отборът на Славия победи гостуващия тим на Пирин (Гоце Делчев) с минималното 2:0 в мач от 20-ия кръг на „А” група „News7 футболно първенство”,NOVSPORT.COM

Капитанът на „белите” Живко Желев изведе своя тим напред в резултата на стадиона в столичния квартал „Овча Купел” в 13-ата минута. Антонио Ливраменто пък удвои пренината на софиянци в 77-ата.

Столичани имаха сериозно игрово преимущество през по-голямата част от срещата и закономерно стигнаха до крайния успех.

Първоначалният домакински натиск на „Старата дама” даде резултат във фаталната 13-а минута, когато след центриране на Павле Попара от статично положение, Желев се извиси над всички и с глава прониза мрежата на неврокопчани за 1:0.

Възпитаниците на Вили Вуцов владееха изцяло инициативата през  през първата част, но минути преди почивката допуснаха разконцентрирана игра в защита, която можеше да им коства скъпо. Капитанът на гостите Петър Лазаров обаче стреля твърде неточно от непосредствена близост след центриране отляво на Албин Роман.

През второто полувреме Славия продължи да диктува темпото. Домакините можеха да отбележат нов гол, но Галин Иванов на два пъти, а веднъж и Дайсуке Мацуй стреляха встрани от вратата на Пирин.

Така се стигна до 77-ата минута, когато Антонио Ливраменто се възполза от груба грешка при изнасянето на топката от страна на гостите. Португалецът отне кълбото и с удар от десетина метра го вкара в полуопразнената врата.

По този начин тимът на Славия натрупа актив от 26 точки, които му отреждат осма позиция. Отборът на Пирин пък е девети с три точки по-малко.

Тенчо Тенев

90+3′ Край на срещата
90′ Три минути добавено време
77′ 2:0 за Славия! Антонио Ливраменто удвоява преднината на “белите”, след като се възползва от грешка при изнасянето на топката от страна на гостите. Португалецът се разписа от десетина метра в полуопразнената врата
76′ Жълт картон за Живко Желев от тима на Славия
75′ Радослав Димитров центира отдясно, но Абдиков излиза навреме и боксира
73′ Радослав Василев отстъпва мястото си
73′ Втора смяна в тима на Славия. Мирослав Антонов влиза в игра
71′ Жълт картон за Хазуров от състава на гостите
70′ Много силен удар на Радослав Димитров рикошира в тялото на бранител на Пирин, след което топката излиза в корнер
65′ Жълт картон за Павле Попара от състава на Славия
62′ Веселин Марчев отстъпва мястото си
62′ Втора смяна в състава на Пирин. Лапантов ще доиграе срещата
60′ Дайсуке Мацуй напуска
60′ Вили Вуцов също прави първа промяна. Чавдар Янков влиза в игра
60′ Борислав Хазуров го заменя
60′ Смяна в състава на Пирин. Албин Роман напуска
58′ След изпълнението Ливраменто намира Мацуй. Бившият японски национал финтира бранител, след което стреля от 15-ина метра, но праща топката над вратата
57′ Ъглов удар в полза на Славия
57′ Домакините продължават да бъдат по-активният отбор и след почивката
56′ Ливраменто намери Галин Иванов с центриране отдясно към далечната греда, последва удар с глава, но топката излезе в аут
52′ Срещата до този момент е изключително коректна
52′ Първи жълт картон в срещата. Получава го Веселин Марчев от състава на Пирин
51′ След продължителна атака на Славия, топката стигна до Галин Иванов, който стреля от точката на дузпата, но Абдиков спаси
46′ И двамата треньори не са прибегнали до смени на почивката
46′ Започнаха вторите 45 минути
45+1′ Край на първото полувреме
45+1′ Марио Близнаков открадна топката от Филип Филипов, но се засуети и не успя да отправи хубав удар към вратата на Славия
45′ Най-чистото положение за Пирин от началото на мача. Капитанът на гостите Петър Лазаров засече от малко наказателното поле центриране отляво на Роман, но стреля високо над вратата в аут
43′ Галин Иванов получи топката от Сандански, след което отправи силен диагонален удар, който обаче не попада в целта
37′ Натискът на “белите” продължава. До този момент обаче преимуществото на футболистите на Славия им носи само едно попадение
29′ Отлична възможност за Славия. Антонио Ливраменто бе непокрит в наказателното поле и засече с глава хубаво центриране на Мацуй, но прати топката встрани от вратата
22′ Претенции за дузпа от страна на домакините. Ливраменто изведе много добре Галин Иванов зад гърба на отбраната на гостите. Иванов обаче се строполи на тревата след като бе притиснат от Гуцев. Съдията остава безмълвен
16′ Бранителите на домакините веднага чистят кълбото в предни позиции, предотвратявайки опасността
15′ Пряк свободен удар на Марио Близнаков затрудни Георги Петков, който с мъка изби топката
13′ ГООООЛ за Славия! Капитанът на “белите” Живко Желев открива резултата, след като засече с глава хубаво центриране на Павле Попара от пряк свободен удар
10′ Столичани продължават да превъзхождат своя съперник. До този момент гостите не са погледнали към вратата на Славия
6′ Тотален натиск на Славия в началните минути на срещата
2′ Антонио Ливраменто се възползва от грешка на гостите, след което проби отляво, но бранител на Пирин го блокира в последния момент
1′ Начало на срещата