Миньор изпусна Локо (Пд) в Перник

Миньор (Перник) и Локомотив (Пловдив) не се победиха и завършиха наравно 1:1 в мач от 20-ия кръг на родната „А” група „News7 футболно първенство”. Мачът се игра на стадион „Миньор” в Перник, а и двете попадения паднаха през втората част. Юруков откри в полза на Локомотив в 59-ата минута, а крайното 1:1 бе оформено от Окечукво в 86-ата,NOVSPORT.COM

Иначе по време на двубоя Миньор имаше повече възможности за отбелязване на гол, но направи доста пропуски пред вратата на съперника.

Домакините имаха отлична възможност да открият резултата още в самото начало на мача, след като Олегов стреля с глава след центриране в наказателното поле, но Кавдански успя да избие от голлинията. Последва и пропуск на Станчев, като ударът на играча на Миньор бе отразен по отличен начин от Господинов.

В средата на първата част се откри нова възможност за „чуковете”, но след удара на Олегов топката премина на сантиметри от лявата греда. Малко преди да изтече половин час игра от началото на двубоя Цветков стреля силно от въздуха, но не успя да насочи кълбото в очертанията на вратата.

В 36-ата минута се стигна до една от най-добрите възможности за Миньор през първото полувреме, след като Хаджиев стреля с глава след центриране в наказателното поле, а кълбото облиза лявата греда и излезе в аут. Малко преди края на първото полувреме Локомотив имаше възможност да открие – Стефанов навлезе остро в наказателното поле, преодоля Давид Стоянов и стреля към вратата долния ляв ъгъл, но топката излезе в аут.

В началото на втората част Юруков се отчете с пропуск за гостите, а Петров пропиля възможност за домакините. Валери Георгиев също стреля, но неточно. В 58-ата минута Нджой финтира Златински, след което преодоля още двама играчи на Локомотив и стреля в долния ляв ъгъл, но Господинов улови.

Така се стигна до 59-ата минута, когато Локомотив излезе с гол напред. Юруков стреля от около 25 метра от движение с левия крак, пращайки неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на вратата.

В 77-ата минута Златински подаде към Абушев, който стреля много хубаво в долния ляв ъгъл, но Пейков спаси. Почти веднага след тази ситуация Миньор пропиля отлична възможност да изравни – Нджой центрира в наказателното поле, Окечукво свали с глава към Маду, който от няколко метра стреля на три пъти в телата на защитници на Локомотив.

В 80-ата минута Маду бе намерен от Ивайло Стоянов и отклони към Окечукво, който нанесе страхотен удар от въздуха, но топката срещна напречната греда. Домакините успяха да възстановят равенството в 86-ата минута, когато Окечукво стреля страхотно от около 35 метра и прати кълбото неспасяемо в мрежата на гостуващия тим.

До края на двубоя Миньор дори можеше да грабне победата. В последните минути удар на Цветков бе спасен от Господинов, а малко след това след нов изстрел на Цветков Марков изчисти от голлинията.

Така мачът завърши наравно 1:1. След това равенство Миньор е с 16 точки и остава на 14-ата позиция. Локо (Пловдив) е на 6-ото място с 32 точки.

Събития

90+3′ Край на мача Край на мача! Миньор (Перник) и Локо (Пловдив) не се победиха – 1:1.
90+2′ Цветков беше съборен от Марков пред наказателното поле, съдията не отсъжда нарушение.
90′ Bнимание Пропуск за Миньор! Марков чисти от голлинията след удар на Цветков.
90′ Удар Цветков стреля от 5 метра, Господинов спаси.
89′ Удар Маду се пребори с четирима в наказателното поле и стреля, като топката срещна ръката на Кавдански, но главният съдия прецени, че няма умисъл в действията на играча на Локомотив.
88′ Жълт картон Жълт картон за Даниел Георгиев.
86′ Гол ГООООЛ! Миньор изравнява – 1:1! Окечукво стреля страхотно от около 35 метра и прати кълбото неспасяемо в мрежата на гостуващия тим.
85′ Центриране Петров центрира в наказателното поле от пряк свободен удар, топката е изчистена от играч на Локомотив.
82′ Центриране Нджой центрира остро в наказателното поле, но с кълбото се разминаха Маду и Петров.
81′ Смяна за състезател влизащ в игра Садула се появява в игра.
81′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за гостите. Абушев напуска.
80′ Греда Маду бе намерен от Ивайло Стоянов и отклони към Окечукво, който нанесе страхотен удар от въздуха, но топката срещна напречната греда.
78′ Жълт картон Жълт картон за Йордан Господинов.
78′ Bнимание Нджой центрира в наказателното поле, Окечукво свали с глава към Маду, който от няколко метра стреля на три пъти в телата на защитници на Локомотив.
77′ Удар Златински подаде към Абушев, който стреля много хубаво в долния ляв ъгъл, но Пейков спаси.
74′ Смяна за състезател влизащ в игра Ивайло Стоянов влиза.
74′ Смяна за състезател излизащ от игра Хикмет напуска.
74′ Смяна за състезател влизащ в игра Окечукво се появява на мястото на Йорданов.
74′ Смяна за състезател излизащ от игра Двойна смяна за Миньор. Йорданов напуска.
73′ Удар Хикмет подаде към Йорданов вляво, който стреля много неточно над напречната греда.
71′ Смяна за състезател влизащ в игра Мирчев се появява в игра.
71′ Смяна за състезател излизащ от игра Нова смяна за Локомотив. Юруков излиза.
63′ Удар Хикмет изпълни свободния удар, топката срещна стената и излезе в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Йорданов стреля неточно.
62′ Жълт картон Валери Георгиев получава жълт картон за нарушение срещу Петър Петров.
61′ Контузия или получаване на медицинска помощ Играта е спряна, за да се окаже медицинска помощ на Юруков.
59′ Гол ГООООЛ! Локомотив повежда с 1:0! Юруков стреля от около 25 метра от движение с левия крак, пращайки неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на вратата.
58′ Bнимание Нджой финтира Златински, след което преодоля още двама играчи на Локомотив и стреля в долния ляв ъгъл, но Господинов улови.
58′ Смяна за състезател влизащ в игра Марков се появява на терена.
58′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за гостите. Диего напуска.
55′ На терена нахлуха Стефан Генов и неговият помощник, искайки обяснение от рефера заради картона на Златински и заради нарушението срещу Нджой. Четвъртият рефер Христо Ристосков се намеси и също влезе на терена, за успокои страстите.
55′ Жълт картон Христо Златински получава жълт картон за нарушение срещу Нджой.
53′ Юруков подаде към Стефанов, който навлезе в наказателното поле на скорост и в единобоство със Станчев падна на тревата, искайки дузпа, но съдията остави играта да продължи.
52′ В началните минути на второто полувреме Локомотив води играта. Гостите са по-активни в началото на втората част.
50′ Удар Валери Георгиев стреля, но неточно.
49′ Удар Петров стреля от малък ъгъл, Господинов спаси.
47′ Центриране Остро центриране на Нджой, Кавдански изчиства.
46′ Удар Слаб удар на Юруков, Пейков лови без проблеми.
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Маду се появява на терена.
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за Миньор. Павлов излиза.
46′ Начало на втората част!
45+1′ Край на първото полувреме. След 45 минути игра Миньор (Перник) и Локомотив (Пловдив) се оттеглят на почивка при нулево равенство.
45′ Една минута добавено време на първата част.
42′ Удар Стефанов навлезе остро в наказателното поле, преодоля Давид Стоянов и стреля към вратата долния ляв ъгъл, но топката излезе в аут.
39′ Центриране Ново центриране на Юруков, Пейков обаче улавя кълбото.
38′ Центриране Центриране на Юруков от корнер, Олегов чисти с глава.
36′ Удар Центриране в наказателното поле на гостите, Хаджиев стреля с глава и облиза лявата греда и излезе в аут.
32′ Центриране Нджой центрира от свободен удар, но Златински успява да избие.
29′ Удар Силен удар от въздуха на Цветков, но кълбото преминава над напречната греда.
28′ Контузия или получаване на медицинска помощ Диего е изнесен на носилка, за да му се окаже медицинска помощ.
27′ Удар Слаб удар на Златински, вратарят Пейков спасява.
26′ Удар Олегов стреля към долния десен ъгъл, вратарят Господинов спаси.
25′ Центриране Йорданов центрира след изпълнението на корнера, отново Юруков успява да изчисти.
25′ Центриране Нджой центрира от корнер, Юруков скача и чисти в нов ъглов удар.
22′ Удар Удар на Олегов към вратата на гостите, топката преминава на сантиметри от лявата греда.
21′ Центриране Нджой центрира в наказателното поле, но Златински чисти топката.
19′ Центриране Юруков центрира в наказателното поле, Пейков скача и лови кълбото.
14′ 14 минути изминаха от началото на двубоя. Без много интересни положения пред двамата вратари в последните няколко минути.
8′ Играта е подновена.
7′ Контузия или получаване на медицинска помощ Играта е временно спряна, за да бъде оказана медицинска помощ на Атанас Атанасов.
6′ Удар Йорданов стреля към вратата на съперника, топката рикошира в крака на Кавдански и вратарят Господинов лови.
5′ Силно начало на мача за Миньор.
3′ На стадион “Миньор” има около 4000 зрители.
2′ Удар Станчев също имаше отличен шанс да се разпише, Господинов с отлична намеса отрази.
2′ Bнимание Добра възможност за Миньор още в самото начало на мача. Олегов стреля с глава след центриране в наказателното поле, Кавдански избива от голлинията.
1′ Начало на мача Начало на мача!