Черноморец взе първа победа в „А” група от 18 ноември (+СНИМКИ)

Черноморец се наложи с 1:0 над Монтана и прекъсна черната си серия от 5 поредни загуби в елита. Единственото попадение в двубоя, който бе от 20-ия кръг на “News7 футболно първенство”, отбеляза Яни Пехливанов в 30-ата минута,NOVSPORT.COM
С този успех „акулите” събраха 30 точки на желязното си 7-мо място. Монтана пък записа 12-ти мач без успех в „А” група и остана със своите 13 точки на последното, 16-о място, като шансовете за спасение намаляват. В момента те се измерват на 4 точки десет кръга преди края на сезона.

Срещата, която се проведе пред около 400 зрители на „Лазур”, беше изпъстрена с положения. До гола, паднал след половин час игра, обаче нямаше точен шут във вратите. Иначе Черноморец поведе в резултата, след като Траянов центрира от корнер, Цонков отклони с глава към Пехливанов, който отблизо направи 1:0.
В края на полувремето наставникът на домакините Димитър Димитров трябваше да извършва принудителна смяна, като контузия получи Лола. На негово място влезе Балтанов.
10 минути след подновяването на играта Дани Младенов можеше да изравни резултата. От 10-ина метра той стреля слабо и Стоян Колев без проблеми улови.

В 72-ата минута Паланков пък пропусна да увеличи аванса на своите. Негов удар отблизо попадна право в ръцете на Христо Иванов. Две минути по-късно Преслав Йорданов шутира над напречната греда.
В края Монтана се вдигна на финален щурм. Михов опита с глава в 86-ата минута, но стреля над вратата. Минута преди края коварен шут на Даниел Младенов мина на половин метър от страничната греда.
Така Черноморец взе успех за самочувствие и повдигане на духа, докато положението на Монтана остана тежко.

13 Черно Море 20 4 5 11 14:29 -15 17
14 Миньор Пк 20 4 4 12 13:33 -20 16

17. Стоянов
18. Лола Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра

Събития

90+3′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!!!
90+2′ Арно пробва да пробие защитата на Монтана, но се намесва Личков
90+2′ Смяна за състезател влизащ в игра Балджийски влиза
90+2′ Смяна за състезател излизащ от игра Уатара излиза
90′ 3 минути добавено време
89′ Удар Коварен удар на Даниел Младенов мина на половин метър от страничната греда
86′ Удар Михов стреля с глава над вратата
85′ Смяна за състезател влизащ в игра Венци Иванов влиза
85′ Смяна за състезател излизащ от игра Костадинов излиза
80′ Смяна за състезател влизащ в игра Арно влиза
80′ Смяна за състезател излизащ от игра Йорданов излиза
79′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Георгиев
79′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в отбора на Монтана. Излиза Д. Илиев
74′ Удар Шут на Преслав Йорданов минава над вратата
73′ Уатара играе пред пеналтерията, опитва се да комбинира, но несполучливо
72′ Bнимание Траянов изсипва топката от свободен удар в наказателното поле на Монтана, получава се разбъркване. Паланков стреля от 4-5 метра, но право в ръцете на Хр. Иванов
65′ Засада Младенов се озовава очи в очи със Стоян Колев, но футболистът на Монтана е в засада
64′ Удар Слаб удар на Златинов попада в ръцете на Стоян Колев
60′ Жълт картон Цонков получава жълт картон
59′ Смяна за състезател влизащ в игра Златинов влиза
59′ Смяна за състезател излизащ от игра Чепилов излиза
55′ Удар Младенов пропусна изгодно положение. Той стреля от 10-ина метра, но слабо и Стоян Колев не бе затруднен и улови
51′ Уатара минава като на парад през двама, опитва да финтира и трети, но не успява да го стори и да навлезе в наказателното поле
49′ Засада Мирасема търси Чепилов, който обаче е в засада
47′ Монтана опитва да организира атака, но топката излиза в аут
46′ Начало на мача НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!
45′ Край на мача КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ! Равностойна продукция, но преднината е за домакините
38′ Смяна за състезател влизащ в игра Балтанов влиза
38′ Смяна за състезател излизащ от игра Лола излиза
37′ Контузия или получаване на медицинска помощ Лола ще бъде заменен принудително
32′ Засада Засада на Личков. Монтана се опитва да изнесе играта в по-предни позиции. До попадението на Черноморец играта беше равностойна
30′ Гол ГОЛ – 1:0 за Черноморец! След центриране от корнер на Траянов, Цонков прехвърли топката с глава и Пехливанов отблизо отбеляза
27′ Към 27-ата минута все още няма точен шут. Ударите извън вратите са 3 на Черноморец срещу 4 за Монтана. Корнерите са 1-1
18′ Жълт картон Яни Пехливанов получава жълт картон
17′ Удар Шут на Паланков далеч и встрани от вратата на Хр. Иванов
7′ Удар Антон Костадинов опита с летящ плонж да изпрати топката във вратата на гостите след центриране на Личков, но го прави неточно
1′ Начало на мача НАЧАЛО НА МАЧА!