Левски едва излезе сух срещу Берое от мокрия “Герена” (СНИМКИ)

Левски сложи край на черната си серия от 3 поредни шампионатни мача без победа с успех над Берое с 2:0 под проливния дъжд на слабо посетения „Георги Аспарухов”. С голове на Илиян Йорданов и Базил де Карвальо през първото полувреме „сините” се приближиха на 1 точка от лидера Лудогорец преди мача на разградчани с Литекс. Гол на Берое при 0:2 беше отменен поради спорна засада, а през втората част заралии изцяло доминираха и само късметът помогна на Илиан Илиев да излезе чист от този двубойNOVSPORT.COM
Берое стоеше по-добре на терена в началото на срещата, като това продължи до откриващото попадение на Левски. В 7-ата минута заралии удариха греда. Дончо Атанасов шутира изненадващо от малък ъгъл, като топката отскочи в напречната греда над Пламен Илиев и излезе в аут. В 15-ата минута Пламен Илиев с мъка изби удар с глава на Елио Мартинс под гредата при изпълнение на корнер.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Мулдер шутира опасно в 21-ата минута преди две минути по-късно „сините” да поведат.

Де Карвальо се освободи от двама и отправи тежък удар пред наказателното поле. Караджов едва смогна до достигне топката и да парира, и на добавката Илиян Йорданов чукна лекичко топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

В 28-ата минута Де Карвальо от непосредствена близост не успя да се възползва на добавка от нов избит шут от Караджов, отправен от Родригес.
В 30-ата минута Левски удвои аванса си с куриозен гол. Де Карвальо се размина с подаване на Михелич, който иначе се отличи с добри извеждащи подавания в течение на мача. Топката стигна до Йорданов отляво. Крилото шутира, Караджов не се намеси убедително и падналият на земята Де Карвальо с тяло отклони топката в мрежата. Гостите имаха претенции, че чернокожият терен си е послужил с ръка, но реферът не ги уважи.

В 38-ата минута гол на Берое беше спорно отменен. Мартинс беше изведен зад гърба на „синята” отбрана и с точен шут покрай Пламен Илиев реализира. Но въпреки че сякаш Нуно Пинто покриваше нападателя на далечната страна на терена, бе вдигната засада.

Точно преди почивката Де Карвальо за пореден път в този мач игра нескопосано, като засече левашки центриране на Родригес отдясно в аут.

През второто полувреме Берое владееше изцяло инициативата. В 48-ата минута гостите можеха бързо да върнат едно попадение, след като Пламен Илиев подари топката на Георги Андонов, но нападателят не очакваше такъв жест и сбърка с последния пас.
В 68-ата минута Давид Каядо финтира Пинто в наказателното поле и шутира от малък ъгъл, но Пламен Илиев изби в корнер. Преди това отново Пацо Тигъра беше съсредоточен и се справи с плътен удар на Елиаш от свободен удар.

Междувременно реабилитираният капитан на Левски Станислав Ангелов се завърна в игра. Пелето се появи като резерва в 63-ата минута. Той създаде единственото положение за „сините” през втората част, като елиминира елегантно бранител в наказателното поле и би от точката на дузпата, но Караджов успя да парира тежкия удар.

Петър Хубчев

90+3′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!!!
90′ 3 минути добавено време
89′ Удар Карвальо беше изпуснат. Нападателят стреля малко след чертата на пеналтерията, Караджов избива в корнер
88′ Удар Венцислав Христов напредва добре от ляво и стреля към вратата, но след удара му топката мина над вратата
84′ Засада Давид Каядо получава добре топката от Венцислав Христов в наказателното поле, крилото центрира за Амир Саюд. Алжирецът играе с глава, но Пламен Илиев спасява, а Павлин Михайлов е маркирал и засада
83′ Центриране Пламен Крумов залъгва добре Илиян Йорданов по левия фланг на атаката на Берое и центрира добре в наказателното поле, но Елио Мартинс за малко не успява да засече топката в малкото наказателно поле
81′ Смяна за състезател излизащ от игра Гари Родригес излиза
81′ Смяна за състезател влизащ в игра Милен Василев влиза
80′ Bнимание Караджов парира тежък шут на Ст. Ангелов от точката за изпълнение на дузпа
79′ Удар Шут на Мартинс с извъртане по диагонала в наказателното поле минава високо над вратата
74′ Жълт картон Даниел Димов получава жълт картон, който предотврати откъсване на Христов на чиста позиция
72′ Жълт картон Елиаш получава жълт картон за грубо влизане отзад срещу Михелич
72′ Смяна за състезател излизащ от игра Ветеранът Йовов излиза
72′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна и в състава на Левски. Прохазка влиза
71′ Смяна за състезател излизащ от игра Георги Андонов излиза
71′ Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна в състава на Берое. Джери Ситое влиза
68′ Bнимание Давид Каядо минава Пинто в наказателното поле отдясно и стреля от малък ъгъл, Пламен Илиев избива в корнер
67′ Смяна за състезател излизащ от игра Лоузейро напуска
67′ Смяна за състезател влизащ в игра Амир Саюд влиза за Берое
64′ Удар Елиаш стреля от 25 метра фронтално на вратата, но след като се удря в гърба на Венци Христов топката минава покрай вратата
63′ Смяна за състезател излизащ от игра Стефан Велев излиза
63′ Смяна за състезател влизащ в игра Реабилитираният Ст. Ангелов се завръща за Левски. Пелето влиза като първа смяна на Илиан Илиев
62′ Жълт картон Жълт картон за Илиян Йорданов за задържане на Борислав Стойчев
61′ Удар Силен шут на Мартинс от далечен свободен удар, фронтално, към левия ъгъл на вратата. Пламен Илиев се хвърля и лови
60′ Жълт картон Жълт картон за Христо Йовов
57′ Смяна за състезател излизащ от игра Дончо Атанасов излиза
57′ Смяна за състезател влизащ в игра Първа смяна в състава на Берое. Каядо се завръща в игра за Берое след трайна контузия
57′ Удар Безкрайно неточен удар от дистанция на Стефан Велев
54′ Жълт картон Борислав Стойчев получава жълт картон за задържане на Де Карвальо
52′ Удар Везалов засича центриране на Велев от корнер, но стреля с глава в аут
49′ Удар Нисък шут на Йовов пред наказателното поле минава покрай дясната греда
48′ Bнимание Внимание: Пламен Илиев бърка при късо подаване към свой съотборник, Георги Андонов открадва топката на чиста позиция в наказателното поле. Нападателят опитва подаване към Христов, но бърка и “сините” овладяват спокойно
46′ Начало на мача НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!
45′ Край на мача КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!
45′ Bнимание Михелич пусна по десния фланг за Родригес, който моментално свива топката във вратарското поле, където Де Карвальо нескопосано засича в аут. Сякаш нападателят не бе готов да отиграе бързата топка
38′ Засада Мартинс вкарва топката в мрежата след извеждащо подаване, но съдиите дават много спорна засада. Нападателят бе изведен зад гърба на отбраната на Левски и удар покрай Пламен Илиев реализира. Изглеждаше, че на далечната страна Пинто покрива засадата
35′ Родригес успява да надделее над Зафиров в борбата за топката на границата на пеналтерията. Холандецът се отскубва в наказателното поле, но с цената на нарушение
31′ Гостите имат претенции, че Де Карвальо е вкарал топката в мрежата с ръка
30′ Гол ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! 2:0 прави Де Карвальо. Михелич опитва подаване към Де Карвальо на точката на дузпата, нападателят се разминава, но топката попада у Йорданов, който бие отляво и подхлъзналият се Де Карвальо от легнало положение отклонява в мрежата
28′ Bнимание Внимание: Родригес влиза в наказателното поле отдясно и стреля силно по диагонала, Караджов парира и на добавката Карвальо от непосредствена близост праща топката високо над вратата в аут
25′ Удар Даниел Димов блокира силен шут на Георги Андонов извън наказателното поле на Левски
23′ Гол ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! Де Карвальо се освободи от двама и отправи тежък удар извън наказателното поле, Караджов парира с мъка и на добавката Йорданов чукна лекичко топката в долния ляв ъгъл
21′ Удар Мулдер е изведен по дясното крило, холандецът напредва и стреля към близкия ъгъл. Топката облизва външната страна на мрежата
20′ Центриране Центриране на Илиян Йорданов право в ръцете на вратаря Караджов
19′ Центриране Нуно Пинто центрира в наказателното поле за Де Карвальо, но Зафиров чисти с глава преди нападателят да може да играе с топката
15′ Bнимание Непокритият Елио Мартинс засича от непосредствена близост с глава центриране от корнер, но стреля право в Пламен Илиев, който с мъка успява да избие в нов ъглов удар. Най-чистото положение в мача до момента, като изключим гредата
10′ Центриране Дончо Атанасов центрира от свободен удар край тъчлинията дълбоко във вратарското поле, където Пламен Илиев няма проблеми да улови
9′ Удар Везалов сбърка в центъра, Лоузейро напредна и пусна вдясно за Георги Андонов, който заходи и пробва диагонален шут, но стреля встрани от вратата
7′ Греда Греда на Берое! Дончо Атанасов шутира изненадващо от малък ъгъл отляво по нападението на Берое, топката отскача в напречната греда над Пламен Илиев и излиза в аут
6′ Центриране Центриране на Йовов отляво, Караджов скача да лови, но Карвальо го фаулира и вратарят изпуска топката. В крайна сметка съдията е свирил
5′ Удар Слаб шут на Венци Христов от лявата черта на наказателното поле е крайно неточен и топката излиза в аут
1′ Начало на мача НАЧАЛО НА МАЧА!
0′ Агитките на Левски и Берое са в числено равенство, дори тази от Стара Загора превъзхожда домакинската. Иначе с много въображение зрителите са около 700