Барселона издрапа до полуфиналите след реми с ПСЖ

Отборът на Барселона изстрада класирането си за полуфиналната фаза в Шампионската лига.sportbnt.bg

В четвъртфинален мач-реванш каталунците не съумяха за втори път да надделеят над Пари Сен Жермен и завършиха 1:1 на „Камп Ноу”.

След 2:2 на “Парк де Пренс” миналата седмица, тази вечер “лос кулес” отново доминираха, но трудно стигаха до опасни положения. Така Барса се класира напред след повече отбелязани голове на чужд терен.

Хавиер Пасторе откри за парижани в 50-ата минута. Аржентинецът се възползва от многобройните контри на гостите от Франция, надбяга Дани Алвеш и копна топпката технично над Виктор Валдес.

В 60-та минута Лео Меси се появи на терена заменяйки Сеск Фабрегас и каталунците вдигнаха оборотите. Неизбежното се случи в 71-ата минута, когато Педро изравни резултата след хубав изстрел извън наказателното поле.

Така Барселона се класира за топ 4 и ще срещне някой измежду Реал Мадрид, Байерн Мюнхен и Борусия Дортмунд.