Бързо темпо, много нерви и 0:0 в дербито на 21-ия кръг в “А” група (СНИМКИ)

Отборите на ЦСКА и Лудогорец не излъчиха победител в дербито на 21-ия кръг на родната “А” група, завършвайки наравно 0:0. Срещата се игра на стадион “Българска армия” пред около 5 хиляди зрители,NOVSPORT.COM
Като мачът бе доста динамичен, изпълнен с нервност и твърди влизания и от двата отбора.
Двубоят започна на бързи обороти от самото начало, като в началните минути “червените” натиснаха съперника си в неговата половина, но без чисти голови положения.
Шампионите разчитаха на контраатаки и именно след една такава преди Мишо Александров се откри най-чистата възможност за гостите през първата част, ала изстрелът му с левия крак от границата на наказателното поле премина над вратата.
Това положение стъписа “армейците” в следващите минути и гостите от Разград на свой ред натиснаха противника си. Въпреки високото темпо обаче чистите положения пред двете врати така и не идваха.

В 15-ата минута Делев шутира неточно от дистанция, а 120 секунди по-късно примера му последва Гъргоров, само че от фаул.

След преполовяването на полувремето играта се поизостри и зачестиха твърдите влизания в средата на терена.

Така дойде 37-ата минута, когато Варела получи пред наказателното поле, освободи си място за удар и шутира с левия крак, но над вратата, пропускайки най-добрата възможност за ЦСКА през първата част.

До края на полувремето голове не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира много динамично с по едно положение пред двете врати и силен натиск на домакините.

Първо в 51-ата минута Варела центрира коварно от фаул, топката тупна пред Стоянов, който успя да отрази с една ръка, кълбото стигна в Анисе, който шутира, но бранител на гостите сложи тялото си на пътя на топката.

4 минути след това Лудогорец можеше да излезе напред в резултата, след като Кайсара центрира от десния фланг за непокрития Гъргоров, Бадема не успя да засече от няколко метра, топката стигна в Александров, който центрира меко за Иван Стоянов, който също не успя да намери топката от воле.

След това положение играта се накъса в следващите минути, но постепенно “червените” отново успяха да притиснат съперника си в половината му.

В 70-ата минута Анисе проби страхотно по десния фланг и намери Саша на границата на наказателното поле, бразилецът стреля с левия крак, но Владо Стоянов спаси.

120 секунди по-късно Чочев опита късмета си от дистанция, ала стражът на шампионите отново бе на висота. В 77-ата минута пък, Камбуров стреля в стената на гостите от фаул, след това топката стигна в Саша, който шутира от далечна дистанция, но много над вратата.

Така дойде 84-ата минута, когато при една контраатака Иван Стоянов шутира страхотно от около 25 метра, но за негово нещастие топката срещна лявата странична греда на Черни.

До края на мача ЦСКА продължи да търси победния гол, но вместо това в даденото от рефера добавено време Лудогорец можеше да стигне до трите точки. След слабо подаване на Чочев от фаул “орлите” овладяха кълбото и направиха бърза контраатака, при която Бакалов овладя в предни позиции за шампионите и шутира с десния крак по земя, но Черни се разтегна добре и спаси.

Гол до края все пак не падна и така ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно 0:0 в дербито на 21-ия кръг на “А” група.

13 Черно Море 21 5 5 11 16:30 -14 20
14 Миньор Пк 21 4 4 13 13:34 -21 16

Събития

90+3′ Край на мача Край на мача, ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно 0:0
90+2′ Bнимание Страхотна контраатака на гостите, Бакалов напредна в половината на ЦСКА и шутира с десния крак по земя, но Черни се разтегна и спаси
90′ 3 минути продължение на мача
89′ Жълт картон Жълт картон за Бандаловски
88′ Жълт картон Жълт картон за Витиня за разкарване на топката
84′ Греда Страхотна бомба на Иван Стоянов от около 25 метра, но топката срещна лявата греда на Черни
82′ Претенции на Лудогорец за дузпа на Попов срещу Бакалов, но такава не е отсъдена
79′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Димо Бакалов
79′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за гостите, напуска Гъргоров
77′ Удар Удар в стената от фаул на Камбуров, след това топката стигна в Саша, който шутира от далечна дистанция, ала много над вратата
76′ Жълт картон Жълт картон за Моци за груб фаул срещу Камбуров
72′ Удар Силен шут на Чочев от дистанция – ново добро спасяване на стража на шампионите
70′ Удар Хубав пробив на Анисе, който намира Саша на границата на наказателното поле, бразилецът стреля с левия крак, но Владо Стоянов спаси
68′ Опит за извеждащ пас на Присо към Анисе, топката стига без проблеми във вратаря на Лудогорец
65′ Жълт картон И Лукас Саша е декориран в жълто
64′ След първоначалните напрегнати минути пред двете врати ситуацията на терена се успокои, зачестиха тактическите нарушения
63′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Мартин Камбуров
63′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за домакините, излиза Делев
59′ Смяна за състезател влизащ в игра На терена се появява Серж Нюаджи
59′ Смяна за състезател излизащ от игра Изненадваща смяна на Радуканов, изваден бе Варела
56′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Генчев
56′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за “орлите”, напуска Кишада
55′ Bнимание Кайсара със страхотно центриране за непокрития Гъргоров – Бадема не успя да засече, топката стигна в Александров, който центрира меко за Иван Стоянов, който също не успя да намери топката от воле
52′ Центриране Чочев центрира меко за Делев, Кайсара изчисти малко рисково към вратата си, но все пак корнер в полза на ЦСКА, от който не произлезе нищо опасно
51′ Bнимание Коварно центриране на Варела от фаул, топката тупна пред Стоянов, който успя да отрази с една ръка, кълбото стигна в Анисе, който шутира, но бранител на гостите сложи тялото си на пътя на топката
50′ Жълт картон Жълт картон за Марселиньо за груб фаул срещу Бандаловски
48′ Центриране Остро центриране на Делев от фаул, Гулдан успява да изчисти
47′ Жълт картон Жълт картон за Кайсара
46′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място влиза Иван Стоянов
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Една смяна на почивката в Лудогорец, излязъл е Милисавлевич
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме
45+2′ Край на мача Край на полувремето, ЦСКА и Лудогорец се оттеглят на почивка при нулево равенство
45′ 2 минути продължение на първата част
42′ Контузия или получаване на медицинска помощ Грънчов застъпи неприятно Кишада, който получава медицинска помощ
40′ Центриране Коварно центриране от корнер в пеналта на домакините, никой не успя да засече кълбото
37′ Удар Силен шут на Варела от границата на наказателното поле, но топката профуча над напречната греда
35′ Центриране Опасно центриране в наказателното поле на Лудогорец, Гулдан изчисти с глава
34′ Опит за извеждащ пас към Делев, топката дойде прекалено дълга за крилото и Владо Стоянов улови
32′ Играта се изостри в последните минути
31′ Темпото на мача продължава да е високо, но все още липсват чистите голови положения пред двете врати
26′ Центриране Крайно неточно центриране на Делев от фаул – аут
23′ Жълт картон Жълт картон за симулация на Варела след хубава комбинация между него и Присо
20′ Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Венков
18′ Центриране Разочароващо центриране на Милисавлевич, което излиза в аут
17′ Удар Много неточен изстрел от фаул на Гъргоров
15′ Удар Далечен удар на Делев – неточен
12′ Бранител на ЦСКА намери Гъргоров зад гърба на отбраната си, страничният рефер Стоилов нелогично вдигна засада, но тя не уважена от Георги Йорданов. Пасът на Бадема към съотборник обаче бе слаб и ЦСКА овладя
8′ Bнимание Мишо Александров бе намерен на дясното крило, финтира Венков и шутира с левия крак, ала кълбото прелетя над вратата на Черни
7′ Центриране Хубав пробив и остро центриране на Бандаловски, отбраната на гостите се справя
5′ Натиск на ЦСКА в началните минути, същевременно Витиня се връща на терена
3′ Контузия или получаване на медицинска помощ Витиня получава медицинска помощ след сблъсък с Бандаловски
2′ Центриране Центриране на Делев, право в ръцете на Стоянов
1′ Начало на мача Начало на мача, който започва с 3-минутно закъснение