Левски – Локомотив (Сф) 1:1

Левски приема Локомотив (Сф) с нов старши треньор. Николай Митов ще изведе „сините” в столичното дерби на 22-ия кръг на „News7 футболно първенство” след само една победа на тима в последните му 5 мача в „А” група. Двубоят започва в 15:00 ч на стадион „Георги Аспарухов”. За главен рефер бе определен Стефан Спасов от Перник. Ще му помагат Иван Вълчев и Николай Георгиев,NOVSPORT.COM
Въпреки едва 9-те точки, които Левски взе в 6-те си пролетни мача под ръководството на вече бившия наставник Илиан Илиев, отборът се намира на 2 точки от лидера Лудогорец. Локо (Сф), който се бори за оцеляване, се завърна на победния път миналия кръг срещу Славия (1:0) след две равенства и една загуба. „Железничарите” на Емил Велев-Кокала са 11-ти с 20 точки, колкото имат още тимовете на 12-ия Ботев (Вр) и 13-ия Черно море, който е в зоната на изпадащите.

Двубоят, който ще противопостави ученика Николай Митов и учителя Емил Велев, може да проследите на живо в Novsport.com с чат-описание на най-интересните моменти!

В стартовия състав на Левски личи името на Пламен Т. Илиев, който играе на позицията нападател. Талантът няма мачове в “А” група. Със синята фланелка е взел участие в 2 мача за купата и в 2 контроли.

Бързи факти:
– 40-годишният Николай Митов ще направи дебюта си като старши треньор в А група, но има титла с Левски като помощник на сегашния наставник на Локо Сф Емил Велев през сезон 2008/09 г.

– след петте си поредни загуби от столичните железничари в първенството между 4 май 2008 г. и 24 март 2010 г. Левски записа 3 поредни победи и две последователни равенства с обща голова разлика 11-3 в своя полза

– само Рене Михелич от новопривлечените футболисти вкара гол за Левски през пролетния дял

– юношата на Левски Антонио Павлов вкара единствените голове при последните две победи на червено-черните в първенството – над Миньор и Славия с по 1:0, той донесе и точката за тима в есенния двубой със сините, завършил 1:1

– в миналия кръг срещу Славия нападателят Димитър Кр. Илиев изигра 150-ия си мач в А група, в досегашните 15 с екипа на железничарите обаче не е отбелязал гол

– Светослав Петров ще закръгли на 50 двубоите си в елита, досега не е открил головата си сметка
Баланс:

В А група: 121 мача, 69 победи за Левски, 28 равенства, 24 победи за Локо Сф, голова разлика 221-112 за Левски

14. Пл. Т. Илиев Смяна за състезател излизащ от игра
19. Де Карвальо Гол от дузпа Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
Любомир Симов

90+3′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!!!
90+3′ Засада Бибишков шутира от 2 метра над вратата, но е бил в засада
90+2′ Паника в синята отбрана. До голов удар не се стига и Пинто чисти далеч в тъч
90+1′ Удар Митрев избива в корнер висок шут на Силва
90′ 3 минути добавено време
86′ Bнимание Родригес се измъкна от Трифонов и излезе сам срещу вратаря, но си поведе дълго топката и Митрев улови
85′ Удар Дани Пеев блокира пред вратарското поле удар на Вутов
81′ Bнимание Родригес бе изведен от дълбочина, нахлу в наказателното поле, сви към вратарското, там беше блокиран, Силва пое топката от дъгата и опита изстрел, който беше блокиран. На добавката също гостите се справиха, избивайки в корнер
80′ Удар Плътен шут по земя на Мулдер преминава покрай страничната греда на Митрев
78′ Гол ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! Силва прави 2:1 с мощен шут на средна височина от дъгата на наказателното поле в левия ъгъл на Митрев, който беше безпомощен
77′ Центриране Родригес търси Силва с прострелно центриране, което обаче е крайно неточно и топката напуска очертанията на терена в аут
76′ Ели се намесва решително при опасна атака на Локо (Сф)
73′ Червен картон Бранеков получава директен червен картон за влизане напред с бутоните към глезена на Вутов
71′ Bнимание Родригес шутира силно под гредата, след като финтира съперник на границата на наказателното поле. Митрев се разтяга и избива в ъглов уадр
69′ Удар Йовов шутира фалцово от свободен удар, поставен на лявата черта на наказателното поле, към горния ъгъл. Митрев скача и лови
67′ Смяна за състезател излизащ от игра Незабележимият Стефан Велев напуска
67′ Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна в състава на Левски. Вутов влиза
66′ Удар Диагонален шут на Родригес право в ръцете на вратаря Митрев
65′ Численото равенство на терена е възстановено
65′ Червен картон Димитър Илиев и Михелич се сблъскаха във въздуха, като сякаш халфът на Левски удари с лакът съперника в лицето, за което получава директен червен картон
59′ Гол ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ)!!! Димитър Илиев изведе Бибишков отляво. Нападателят с едно движение елиминира Мулдер и с неспасяем шут под гредата възстановява равенството! Изключително красиво попадение
58′ Удар Михелич шутира от свободен удар, поставен на лявата черта на наказателното поле. Митрев спаси, но за миг изпусна топката. Мулдер опита да вкара на добавка, но вратарят успя преди него да си я придърпа
55′ Удар Дюлгеров блокира шут по диагонала на Родригес. След това Ил. Йорданов центрира отляво към дъгата, откъдето Михелич шутира атрактивно от воле, но покрай вратата
54′ Центриране Румен Трифнов чисти в ъглов удар центриране на Родригес отляво
52′ Смяна за състезател влизащ в игра Ил. Йорданов влиза
52′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на Левски. Дебютантът Пл. Т. Илиев напуска
51′ Удар Бибишков се откъсна на стрелкова позиция, фронтално, и шутира, но доста неточно
50′ Феновете на Левски запалиха оранжеви факли
49′ Контузия или получаване на медицинска помощ Бранимир Костадинов се нуждае от мед. помощ извън игралното поле. Локо Сф е с 9 човека в момента
48′ Удар Даниел Димов засича с глава центриране на Михелич от корнер, но стреля право в ръцете на Митрев
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Св. Петров също е заменен на почивката
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Гаров е останал в съблекалнята
46′ Начало на мача НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Бибишков също влиза
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Двойна смяна в състава на Локомотив. Новото попълнение Уилкер дебютира за железничарите
45+2′ Край на мача КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!
45+1′ Удар Жоао Силва отклонява с глава към далечния ъгъл фалцово центриране на Мулдер, но не намира очертанията на вратата
45′ Удар Бранимир Костадинов засича центриране от дълбочина, но ударът му с глава минава покрай левия стълб
45′ Удар Жоао Силва отклонява центриране. Топката обаче е балонна и Митрев без проблеми я лови
43′ Центриране Прострелно центриране отляво на Михелич към нахлуващия от втора позиция Йовов във вратарското поле. Бижутера обаче се разминава с топката и тя излиза в аут
41′ Центриране Пл. Т. Илиев центрира отдясно към Жоао Силва, Гаров успява да попречи на нападателя да играе с глава
41′ Удар Павлов шутира пред пеналтерията, но право в ръцете на Пл. Илиев
39′ Д. Димов задържа нападателят на Локо Сф Павлов на границата на пеналта на Левски, но фаул не се свири и се дава възможност на домакините да осъществят контраатака, при която Силва бърка с паса
38′ Жълт картон Жълт картон за Мулдер, който извършва тактическо нарушение срещу Павлов в центъра на терена
34′ Смяна за състезател влизащ в игра Жоао Силва влиза на неговото място
34′ Смяна за състезател излизащ от игра Принудителна смяна в състава на Левски. Де Карвальо излиза
34′ Удар Антонио Павлов пробва ножичен удар, но топката рикошира в негов съотборник в наказателното поле
32′ Удар Родригес лъже пред наказателното поле и връща по-назад към Йовов, който шутира от фронтална позиция, но над напречната греда
31′ Контузия или получаване на медицинска помощ Де Карвальо получава лекарска помощ извън игралното поле, но изглежда, че ще продължи
30′ Удар Ромен Ели отправя тежък удар от 35 метра, топката профучава встрани от вратата
29′ Удар Пламен Илиев греши, но Антонио Павлов шутира слабо към десния ъгъл и Тигъра без проблеми се хвърля и лови
29′ Удар Гари Родригес се измъква отляво и отправя мощен шут, но високо над вратата
25′ Жълт картон Жълт картон за Ромен Ели, който спря непозволено спринтиращия в полето на Левски нападател Бранимир Костадинов
23′ Втори жълт картон и съответно червен Том получава втори жълт картон и е отстранен. Бразилецът извърши нарушение, което според съдията е заслужавало второ официално предупреждение
21′ Bнимание Дебютантът в А група Пламен Илиев пропуска да покачи аванса на сините. Михелич нахлу в наказателното поле и пусна успореден на голлинията пас, но младото крило чукна топката в аут, като беше затруднен от бранител
18′ Гол от дузпа ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! Де Карвальо реализира отсъдената дузпа с нисък удар в левия ъгъл, Митрев се хвърли в другия
18′ Жълт картон Дузпа за Левски! Дюлгеров препъна Де Карвальо в наказателното поле на Локо (Сф) и съдията посочва бялата точка, и дава жълт картон за футболиста на гостите
16′ Удар Митрев избива силен шут на Де Карвальо пред наказателното поле
15′ Кокала, който гледа мача от трибуните, изрази претенции срещу съдийско решение, изцепвайки се: “Паста, отивай на дебелариум”
14′ Жълт картон Жълт картон за Том
11′ Бранеков влиза опасно с бутоните напред в краката на Йовов, но не го докосва. Реферът свири фаул
10′ Удар Румен Трифонов пробва далечен удар от въздуха с левия крак. Топката преминава високо и встрани от вратата на Пламен Илиев
8′ Удар Михелич стреля по диагонала извън пеналтерията, но го прави неточно
7′ Bнимание Внимание: Спорно връщане към Митрев. Де Карвальо се хвърли с шпагат към вратаря, който успя пръв да играе с топката, опитвайки да я изчисти. След рикошет в крака на Де Карвальо топката излиза в аут
5′ Bнимание Прекрасна възможност за Локо (Сф)! Пеев изведе Св. Петров абсолютно сам срещу вратаря. Петров обаче реши да подава към Костадинов, който само трябваше да пусне топката в мрежата, но Мулдер успя да му изчисти със самоотвержен шпагат в последния момент
4′ Михелич пробва извеждащ пас към Де Карвальо пред вратарското поле, но Митрев излиза и първи достига топката, улавяйки я
4′ Центриране Румен Трифонов чисти в тъч центриране на Нуно Пинто отляво
3′ Емил Велев гледа двубоя от трибуните. Треньорът на Локо (Сф) е наказан. Новият наставник на Левски Ники Митов пък е в костюм
2′ Центриране Центриране от дълбочина, предназначено за Родригес, е неточно и Митрев лови
1′ Начало на мача НАЧАЛО НА МАЧА!
0′ В последния момент Локо (Сф) картотекира бразилеца Уилкер
0′ От групата на Левски в последния момент отпаднаха Кристовао Рамос и грешникът от Гоце Делчев Орлин Старокин
0′ Около 100 са феновете на Локо (Сф)
0′ Около 3000 са зрителите на стадион “Георги Аспарухов”. Двата отбора вече са на терена