Четвърто място за Йордан Петров на републиканското по полумаратон. 10 жени и 22 мъже стартираха в Добрич

Националната състезателка и участничка на Олимпиадата в Лондон Силвия Дънекова от СКЛА Нови пазар спечели шампионската титла при жените на Републиканското индивидуално първенство по полумаратон- 21 км. с време 1.20.00 ч. първи при мъжете на същата дистанция стана Йоло Николов, състезател на СК Атлет Мездра. Той постигна резултат 1.09.26 ч. Сребърни медали завоюваха Милка Михайлова от другия лекоатлетически клуб в Мездра- Вирен и Шабан мустафа от СКЛА Шампион Сунгурларе. Бронзови медалисти станаха добричлийката Милица Мирчева, която е състезателка на Атлет Мездра и Стоян Тевекелев от Локомотив Дряново. Републиканското индивидуално първенство по полумаратон се проведе днес в Добрич. При жените стартираха 10 бегачки, а при мъжете – 22 състезатели. Най-доброто класиране на състезател от Добрич е това на Йордан Петров от СК Добруджа 99, който зае четвърта позиция при мъжете. Радосвета Симеонова от същия спортен клуб, която миналата седмица спечели шампионата по спортно ходене в Балчик при жените не застана на старта, а Станислава Петрова от другия добрички клуб- Добруджа не успя да влезе в обявената контрола от 120 мин.