Ботев (Пд) разгроми неузнаваем Пирин (ГД) (ВИДЕО)

Ботев (Пд) се върна на победния път след 5:0 над Пирин (Гоце Делчев) в 30-градусовата жега на “Колежа”. Отборът на Станимир Стоилов бе допуснат доста лековато да се оттегли на почивка с аванс от два чисти гола, автори на които станаха Педро и резервата Неделев. Огнянов придаде класическо изражение на резултата веднага след подновяването на играта, Неделев направи 4:0 с втория си гол в срещата, а крайното 5:0 оформи Педро в добавеното време. Иначе Иван Цветков удари на два пъти гредата, а веднъж рамката тресна Витанов от състава на гостите,novsport.com
Така „канарчетата” записаха 5-а победа от 7 мача през пролетта и изпревариха, макар и временно, отборите на Литекс и ЦСКА в битката за третото място. Неврокопчани, които трябваше да играят в приповдигнато настроение след равенството с Левски в миналия кръг, бяха неузнаваеми и логично претърпяха трето поражение през втория дял, запазвайки 10-ата си позиция с 24 точки, с 4 повече от Ботев (Вр), Локо (Сф) и Черно море.
Наставникът на Ботев Стоилов трябваше да извършва принудителна смяна в 22-ата минута, когато се установи, че Вандер не може да продължи. Бразилецът получи разтежение и бе заменен от Неделев.
Иван Цветков стреля с глава в гредата в 24-ата минута при центриране на Галчев от свободен удар. Топката се разходи по голлинията и срещна другата греда преди Абдиков да отрази добавка на Цветков със сетни усилия, като в разразилото се меле получи неприятен удар в главата.
Ботев откри в 33-ата минута. Педро бе изведен от дълбочина и останал очи в очи с Абдиков пусна кълбото под плонжа на вратаря за 1:0.
Само две минути по-късно защитата на Пирин отново допусна Педро да бъде извеждан лековато сам срещу вратаря. Нападателят напредна и шутира силно с десния крак. Абиков изби, но при добавката влезлият преди 13 минути Неделев покачи на празна врата.

Пирин можеше да върне един гол в 38-ата минута, когато Витанов шутира по тревата от границата на наказателното поле, но топката премина покрай страничната греда в аут.
Четири минути преди почивката Иван Цветков удари нова греда. Перейра пусна топката към Костов по дясното крило. Крилото потърси Цветков. №19 от неудобна позиция стреля, топката тупна пред Абдиков и се удари в напречната греда.
Три минути след почивката Огнянов направи 3:0 с удар от ждроб от дъгата на наказателното поле в горния ляв ъгъл на вратата, като преди това Цветков се подхлъзна в опит да се извърти и да шутира и така топката стигна до халфа, отправил неспасяем шут.
Станислав Костов не успя да засече на празна врата ниско центриране на Неделев в 58-ата минута преди в 65-ата бившето „орле” да върне жеста, но с тази разлика, че националът Неделев бе пласиран по-добре и с левия крак направи 4:0.
До края гостите опитаха с далечни удари да стигнат до почетно попадение, като Витанов тресна напречната греда от далеч.
В добавеното 3-минутно продължение Луис Педро оформи крайното 5:0 на добавка.

13 Черно Море 21 5 5 11 16:30 -14 20
14 Миньор Пк 21 4 4 13 13:34 -21 16

18. Костов
10. Вандер Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра

Събития

90+4′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!!!
90+3′ Гол ГОЛ ЗА БОТЕВ!!! Педро отбеляза на добавка, след като негов удар преди това беше спасен от Абдиков
90′ 3 минути добавено време
89′ Удар Силен удар на Марчев не намери очертанията на вратата на Стаховяк
81′ Bнимание Абдиков боксира удар с глава на Огнянов с глава при центриране на близката греда
77′ Смяна за състезател влизащ в игра Николай Павлов влиза в игра
77′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в състава на Ботев. Иван Цветков напуска под овациите на публиката
76′ Греда Греда! Витанов шутира с десния крак от далеч, топката среща напречната греда на вратата на Ботев
75′ Жълт картон Галчев получава жълт картон за задържане срещу Г. Петров
74′ Удар Йордан Христов шутира мощно по диагонала в наказателното поле. Топката прелита високо над вратата
73′ Удар Директен обстрел към вратата на Стаховяк при свободен удар. Топката обаче излиза в корнер, след като се е ударила в гърба на Галчев
69′ Смяна за състезател влизащ в игра Киров влиза
69′ Смяна за състезател излизащ от игра Димитър Пиргов излиза
65′ Гол ГОЛ ЗА БОТЕВ!!! 4:0 прави Неделев. Костов върна жеста на Неделев с успореден пас отдясно наляво, но за разлика от бившото “орле”, националът, който също беше оставен сам, отбеляза в опразнената врата
63′ Удар Фиданин шутира от далечна дистанция крайно неточно
60′ Удар Перейра блокира шут на Фиданин извън наказателното поле
58′ Bнимание Ст. Костов изпусна чист гол. Неделев потърси нападателя с успореден пас отляво надясно, но Костов се размина с кълбото, което само трябваше да засече в опразнената врата
55′ Смяна за състезател влизащ в игра Петров влиза
55′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Пирин. Васил Панайотов излиза
54′ Удар Марчев получава подаване отляво в наказателното поле, финтира бранител и шутира по диагонала с десния крак. Страховяк лови сигурно
53′ Смяна за състезател влизащ в игра Йордан Христов заменя Спрокел
52′ Смяна за състезател излизащ от игра Спрокел изпитва болки и ще получи медицинска помощ. Той е изнесен на носилка
51′ Удар Панайотов опитва удар от дистанция, много далеч от целта
48′ Гол ГОЛ ЗА БОТЕВ!!! Огнянов прави резултата класически с удар от ждроб от дъгата на наказателното поле в левия горен ъгъл на вратата на Абдиков
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Румен Лапантов е в игра от втората част
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна на почивката в състава на Пирин. Петър Лазаров е останал в съблекалнята
46′ Начало на мача НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!
45+2′ Край на мача КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!
45+2′ Удар Галчев стреля над вратата от дистанция
45′ 2 минути добавено време
42′ Удар Непокритият Станислав Костов засича с глава центриране от ъглов удар, но не улучва вратата
41′ Греда Иван Цветков отклони в напречната греда успоредно на голлинията подаване на Станислав Костов отдясно в наказателното поле
38′ Удар Нисък шут на Витанов от границата на наказателното поле с левия крак минава покрай дясната греда
35′ Гол ГОЛ ЗА БОТЕВ!!! Защитата на Пирин отново допусна Педро да бъде изведен лековато сам срещу вратаря. Холандецът напредна и шутира, Абдиков боксира и при добавката Неделев прати топката в мражата отблизо
33′ Гол ГОЛ ЗА БОТЕВ!!! Педро открива с удар под плонжа на вратаря Абдиков. Холандъцът получи пас в дълбочина и останал очи в очи с Абдиков пусна кълбото под плонжа му за 1:0
32′ Педро е изведен по левия фланг и нахлува в наказателното поле, но си повежда дълго и Абдиков се хвърля в краката му, улавяйки
31′ Притежание на топката: 61% за Ботев срещу 39% за Пирин
29′ Центриране Пиргов чисти в корнер след изненадващо центриране от дълбочина, сварило неподготвена защитата на Пирин
29′ Футболистът на Пирин ще продължи мача
28′ Контузия или получаване на медицинска помощ Фиданин изпитва проблеми, играта временно е спряна
24′ Греда Внимание: Галчев центрира от свободен удар, непокритият Цветков стреля с глава в гредата. След това топката срещна и другата греда, получи се меле, при което Абдиков извади втори удар на Цветков
23′ Засада Спрокел търси с мек пас от дълбочина Иван Цветков, който изскача сам срещу вратаря, но нападателят е бил в положение на засада, поне според съдиите
22′ Смяна за състезател влизащ в игра Неделев го заменя
22′ Смяна за състезател излизащ от игра Вандер излиза принудително
17′ Контузия или получаване на медицинска помощ Вандер Виейра легна на тревата. Той получи разстежение, след като се опита да хване топка насочена към него
15′ Удар Нов фаул срещу Перейра, зад топката застава Вандер, който намери в очертанията на полето Спрокел. Холдандецът опита мигновен удар с глава, но топката се удари във футболист в зелено и излезе в ъглов удар
13′ Удар Удар на Перейра от дясното крило е уловен от вратаря на гостите
11′ Удар Първи удар на гостите от игрова ситуация е уловен от стража на канарчетата
10′ Няколко атаки на Вандер по лявото крило завършват с изчиствания на топките от защитниците на Пирин.
7′ Удар Силен удар на Витанов, който минава високо над вратата на Ботев
7′ Ново нарушение, този път срещу Хазуров пред вратата на Стаховяк
6′ Опасна игра срещу Спрокел
5′ Удар Фаул срещу Цветков в атака. Нарушението е на около 30 метра от вратата на Абдиков. Силен удар на Вандер, който намира главата на Пиргов и топката илиза в тъч.
3′ Фаул на Мариян Огнянов в атака. Футболист на гостите лежи на тревата
1′ Първа атака за канарчетата, силна топка по лявото крило за Вандер, който се опита да е достигне с шпагат, но тя излезе в аут.
1′ Начало на мача НАЧАЛО НА МАЧА!
0′ След едномесечно отсъствие от Пловдив канарчетата се връщат да играят пред собствена публика срещу отбора на Пирин