„Старата дама” напердаши момчетата на Стоичков

Отборът на Славия победи с 2:1 гостуващия Литекс в най-интересния мач от 22-ия кръг на „А” група „News7 футболно първенство,NOVSPORT.COM

„Белите” откриха резултата чрез Здравко Лазаров още в 7-ата минута, а в 19-ата бранителят на Литекс Васил Божиков си отбеляза куриозен автогол, с което преднината на столичани бе удвоена. В 26-ата минута Исмаил Иса намали на 2:1. Гостите останаха с човек по-малко в 66-ата минута, тъй като Емил Грозев получи червен картон.

Първата част на двубоя, игран в столичния квартал „Овча купел” бе изключително динамична и интересна. Домакините започнаха по-активно срещата и закономерно успяха първи да стигнат до гол.

В 7-ата минута след страхотно центриране на Димо Атанасов отляво, Здравко Лазаров засече от въздуха и от десетина метра не остави никакви шансове на Илко Пиргов.

Възпитаниците на Вили Вуцов продължиха да играят по-настървено и имаха възможност да отбележат нов гол след опасно центриране на Атанасов.

В 19-ата минута обаче защитникът на Литекс Васил Божиков си отбеляза красив, но куриозен автогол с глава след центриране на Здравко Лазаров отдясно.

Малко по-късно Радослав Василев можеше да реши мача с трети гол, но ударът му от малък ъгъл бе доста неточен.

Така се стигна до 26-ата минута, когато Исмаил Иса намали аванса на „белите”, след като бе изведен от Симеон Славчев очи в очи с Петков. Нападателят на Литекс преодоля стража на столичани, след което нямаше проблеми да отбележи в опразнената врата.

До почивката двата тима си размениха по едно положение, но Галин Иванов и Емил Грозев бяха неточни и не съумяха да променят резултата.

През втората част темпото на игра видимо спадна и положенията пред двете врати бяха доста по-редки.

В 66-ата минута младият защитник на Литекс Емил Грозев бе принуден да задържи с ръце откъсващия се сам срещу вратаря Радослав Димитров, за което получи директен червен картон, оставяйки своите съотборници с човек по-малко.

Домакините обаче не успяха да се възползват от численото си превъзходство. Ливраменто и резервата на „белите” Петър Димитров на няколко пъти имаха възможност да увеличат преднината на своя тим, но не сполучиха в опитите си да отбележат.

С тази победа отборът на Славия събира актив от 29 точки на осма позиция, докато Литекс е четвърти с 43.

Събития

90+4′ Край на срещата
90+3′ Томи Костадинов с решителната намеса чисти топката в корнер след опасно центриране на Пепи Димитров отдясно
90′ Четири минути добавено време
89′ Пропуск на Ливраменто, който прати топката високо над вратата след подаване на Пепи Димитров отдясно
86′ Пепи Димитров засече с глава центриране на Чавдар Янков отдясно, но прати топката право в ръцете на вратаря на Литекс
86′ Жълт картон за Петър Димитров от състава на Славия
84′ Петър Димитров опита да прехвърли технично Илко Пиргов, но топката премина на 4-5 метра встрани от вратата
80′ Момчил Цветанов влиза в игра за Литекс
79′ Напуска Галин Иванов
79′ Смяна в тима на Славия. Петър Димитров се появява на терена
73′ Жълт картон за Димо Атнасов за нарушение срещу Армандо Ваюши
69′ Ванжер напуска
69′ Томи Костадинов влиза в игра за Литекс
69′ Хубав удар на Галин Иванов от фаул. След изпълнението, топката рикошира в стената и напусна в корнер,
68′ Чавдар Янков го заменя
68′ Нова смяна в тима на Славия. Ради Василев напуска
66′ Директен червен картон за Емил Грозев от тима на Литекс! Бранителят на ловчанлии задържа с ръце откъсващия се сам срещу вратаря Радослав Василев
59′ Павле Попара напуска
59′ Смяна в състава на Славия. Янко Сандански влиза в игра
56′ Днес Георги Миланов играе своя мач номер 100 в “А” група
51′ Жълт картон за нападателя на Славия Радослав Василев
51′ Жълт картон за Александър Цветков от тима на Литекс
49′ Радослав Василев се пребори много добре с двама в “оранжево” в центъра на терена, след което изеде Галин Иванов зад гърба на отбраната на гостите, но имаше маркирана засада
47′ Страхотна хореография на феновете на Славия, които опънаха десетки транспаранти с ликовете на легенди на “белите”
46′ Симеон Славчев отстъпва мястото си
46′ Христо Стоичков е извършил една смяна на полувремето. Жуниор влиза в игра
46′ Започнаха вторите 45 минути
45+1′ Край на първото полувреме
45′ Една минута добавено време на първата част
45′ Страхотен шанс се откри пред Грозев! Младият бранител на ловчанлии бе намерен с дълъг диагонален пас след центриране от пряк свободен удар, но след удара му с глава топката облиза външната част на мрежата
44′ Павле Попара от тима на домакините също е официално предупреден
39′ Жълт картон за Тодор Янчев от състава на Славия
33′ Христо Стоичков също се намеси, предупреждавайки страничния съдия: “Ей тюфлек, внимавай бе!”
33′ След като страничният съдия Стайков маркира нарушение на Исмаил Иса в близост до страничната линия, нападателят на Литекс най-безцеремонно го напсува на майка. Тогава Георги Петков поиска обяснение от рефера защо не е реагирал.
32′ Галин Иванов не успя да се възползва от поредната грешка в отбраната на Литекс. Той получи топката в наказателното поле и с много силен, но неточен удар от малък ъгъл, я прати високо над вратата
27′ Вили Вуцов изригна в типичния си стил срещу страничния съдия: “При техния гол имаше засада, после ще гледаме на полувремето и ще видиш. Ти не вярваше, че ще я стигне, нали.
26′ ГОООЛ за Литекс! Исмаил Иса намалява резултата, след като бе изведен от Славчев сам срещу вратаря на Славия, който бе излязъл на границата на пеналтерията. Нападателят на Литекс преодоля Георги Петков и довкара топката в опразнената врата
22′ Жълт картон за Живко Желев от тима на Славия
20′ Уникална възможност за Славия! Радослав Василев бе изведен от Ливраменто абсолютно сам срещу Илко Пиргов, но в последния момент Божиков успя да изчисти топката от краката му
19′ 2:0 за Славия! “Белите” удвояват преднината си, но не и без известна доза късмет, след като Васил Божиков си отбеляза куриозен автогол с глава след центриране отдясно
15′ Пропуск на Радослав Василев! Нападателят бе отлично изведен от Здравко Лазаров в наказателното поле на Литекс, последва удар от малък ъгъл, но доста неточен, над вратата
11′ Ново страхотно центриране на Димо Атанасов отляво всява смут в отбраната на гостите, но този път няма кой да засече топката
9′ Грозев можеше да изравни резултата, след като засече от воле центриране на Георги Миланов от пряк свободен удар. Топката обаче профуча на метър-два над вратата на Славия
7′ ГОООООЛ за Славия! Здравко Лазаров засече прекрасно центриране на Димо Атанасов отляво и с удар от десетина метра не остави шансове на Илко Пиргов
4′ Прекрасни условия за игра на стадион “Славия”. Времето е слънчево и топло, а тревното покритие е в отлично състояние. Около 1000 зрители са заели местата си по трибуните в неделния следобед
2′ Здравко Лазаров опита да пробие отляво в наказателното поле, но отбраната на ловчанлии се справи с опасността
1′ Начало на срещата