Ботев (Вр) и Миньор взеха по 1 точка

Ботев (Вр) и Миньор не излъчиха победител в среща от 22-ия кръг на “News7 футболно първенство”. Двата отбора не си вкараха гол под Околчица, като домакините бяха по-настоятелни, но защитата на перничани се справи с всички по-опасни ситуации пред вратата на Пейков,novsport.com
С тази точка Ботев дръпна на 11-ото място в класирането с точка повече от Локо (Сф) и Черно море, които са точно на ръба на опасната зона. Миньор остана на 14-ата позиция, но прибави 1 и вече е със 17 точки.
Още в 1-ата минута Ботев създаде хубава атака, при която Андрей Атанасов се пребори с Адриян Олегов, който падна на тревата. При центрирането на Атанасов топката срещна ръцете на седящия на тревата Олегов. Реферът логично не посочи бялата точка.
Домакините продължиха да бъдат по-активният състав от двата. В 10-ата минута отново Атанасов направи рейд, но вместо да подаде към Коконов реши да играе сам и се самоконтузи. На негово място влезе Румен Рангелов.
В 21-ата минута резервата Рангелов навлезе в наказателното поле и центрира за Коконов, който обаче се размина с топката от чиста позиция.
Постепенно Миньор изнесе играта, въпреки че все още не можеше да затрудни вратаря на домакините Митов. В 33-ата минута перничани имаха претенции за дузпа, след като центриране на Хикмет срещна ръката на Савич. Реферът Кабаков от Пловдив обаче не посочи бялата точка.
Така след много битка и с по една претенция за дузпа двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.
Битката продължи и през втората част, когато бяха показани четири жълти картона.
В 69-ата минута Коконов вкара гол, но преди това съдията беше свирил нарушение в нападение на Румен Рангелов срещу Ивайло Цветков.
В 73-ата минута резервата Альошев пропусна да засече на втора греда центриране на Тонев от свободен удар.
До края Ботев (Вр) опита да стигне до успеха с непрестанни центрирания, но защитата на Миньор беше непробиваема и двата отбора поделиха точките.

13 Локо Сф 22 4 8 10 17:27 -10 20
14 Миньор Пк 22 4 5 13 13:34 -21 17

19. Христов
10. Атанасов Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
Николай Тодоров

90+3′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!!!
90+3′ Втора топка на терена. 30 сек до края
90+2′ Пейков лови след рикошет при центриране в наказателното поле
90+2′ Центриране Висенте центрира, но много дълго. Въпреки това Тонев достига до топката. Той пуска към Альошев, който центрира. Цветков блокира Румен Рангелов
90+1′ Давид Стоянов избива при изпълнението на корнера
90+1′ Цветков избива в пореден ъглов удар в полза на Ботев
90′ 3 минути добавено време
89′ Станчев спира Коконов в наказателното поле при атака на Ботев. След това Пейков лови
89′ Кайзера се разправя с четвъртия съдия Ангел Ангелов. Треньорът на Миньор има някакви претенции
88′ След изпълнението се получи разбъркване, при което не се получава нищо. Следва контра за Миньор, но Куанг чисти
88′ Свободен удар за Ботев отсъжда съдията на тъчлинията
87′ Станчев изпреварва Рангелов при атака на Ботев
86′ Смяна за състезател излизащ от игра Оказва се, че не Петър Петров, а Окечукво трябва да бъде заменен, което предизвиква гнева на феновете на домакините заради забавеното време
85′ Смяна за състезател влизащ в игра Томислав Павлов влиза
85′ Смяна за състезател излизащ от игра Петров излиза
85′ Жълт картон Висенте спря непозволено Йорданов при контраатака на Миньор
84′ Центриране 7-ми корнер изпълняват врачани. След изпълнението всички футболисти се разминават. След това Окечукво открадва топката, но чисти лошо
80′ Bнимание Коконов центрира на първа греда, където Савич отклони на главата на Рангелов, който от вратарското поле стреля право в ръцете на Пейков
77′ Жълт картон Жълт картон за футболист на Ботев (Вр). Това е Куанг
73′ Центриране Алошев не успява да засече центриране на втора греда
72′ Жълт картон Петров получава жълт картон
70′ Смяна за състезател излизащ от игра Маринов излиза
70′ Смяна за състезател влизащ в игра Альошев влиза
69′ Смяна за състезател излизащ от игра Хикмет излиза
69′ Смяна за състезател влизащ в игра Маду влиза
69′ Bнимание Ботев вкарва гол, но Румен Рангелов е извършил нарушение срещу Ив. Цветков. Съдията беше надул свирката преди Коконов да отбележи
68′ Жълт картон Софрониев получава жълт картон
66′ Жълт картон Жълт картон за Окечукво
62′ Към 62-ата минута ударите във вратата са 1 за Ботев срещу 2 за Миньор. Неточните шутове са 3 срещу 4. Ъгловите удари са 3 срещу 1
59′ Смяна за състезател влизащ в игра Тонев влиза
59′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в състава на Ботев. Николов излиза
57′ Смяна за състезател влизащ в игра Йорданов влиза
57′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на Миньор. Нджой излиза
48′ Центриране Ботев (Вр) изпълни 4-ти безрезултатен корнер. Миньор има само 1 от началото на мача
46′ Начало на мача НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!
45+1′ Край на мача КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!
45′ 1 минута добавено време
45′ Хикмет извършва грубо нарушение срещу Жайро, но реферът не дава картон на футболиста на Миньор
44′ Митов чисти от краката на Петър Петров в тъч при атака на Миньор
44′ Футболистите на Ботев често бъркат в задни позиции
43′ Миньор направи няколко добри атаки, но в завършващата фаза гостите изпитват проблеми
33′ Bнимание Николов сбърка при изнасянето на топката, оттам тръгна атака за перничани. Топката стигна до Хикмет, който влезе в пеналтерията и при центрирането топката се удари в ръката на Савич, но реферът не дава дузпа, за каквато гостите претендираха
28′ Вратарят на домакините още не е затруднен
24′ Домакините са по-настоятелни, но все още не могат да стигнат до гол
22′ Удар Николай Христов шутира силно, Боян Пейков внимава и спасява
21′ Центриране Рангелов навлезе в наказателното поле, центрира за Коконов, който се размина с топката
17′ Жълт картон Жълт картон за футболист на Миньор. Това е Станчев
15′ Жълт картон Жълт картон за футболист на Ботев (Вр). Това е Николов
13′ Смяна за състезател влизащ в игра Рангелов влиза
12′ Ботев (Вр) временно е с човек по-малко, докато се извърши смяната
11′ Смяна за състезател излизащ от игра Атанасов излиза
11′ Контузия или получаване на медицинска помощ Андрей Атанасов се контузи няма да може да продължи
10′ Атанасов направи рейд и вместо да подаде към Коконов реши да играе сам и падна на тревата и така се контузи
9′ Все още няма удари към двете врати, докато Миньор изпълни един безрезултатен корнер
5′ Андрей Атанасов не успя да подаде към Коконов при добра атака на Ботев
1′ Bнимание Атанасов се пребори с Олегов и при опита за центриране на футболиста на Ботев топката срещна ръката на миньореца, който беше на земята. Домакините имаха неоснователни претенции за дузпа
1′ Начало на мача НАЧАЛО НА МАЧА!