Морското дерби отново надмина по качество всички останали (СНИМКИ)

Черноморец и Черно море си спретнаха зрелищно 3:3 в качествена продукция на „Лазур”. „Акулите” поведоха от дузпа след 8 минути игра чрез Балтанов преди Черно море да осъществи пълен обрат с голове на Росен Колев в 25-ата и на Идалго в 64-ата минути. В рамките на две минути, между 66-ата и 68-ата Черноморец осъществи втори обрат в двубоя, благодарение на попаденията на Арно и Балтанов. „Моряците” обаче стигнаха до точката минута преди края, когато точен беше Божилов,NOVSPORT.COM
С тази точка тимът на Георги Иванов успя да изплува от опасната зона с актив от 21 точки, колкото има и Ботев (Вр). С точка по-малко в опасната зона остана Локо (Сф). Черноморец запази 6-ата си позиция с 34 точки.
Още в 7-ата минута Черноморец получи право на дузпа за нарушение на Сашо Александров срещу Лъчо Балтанов. Последният сам изпълни, за да изведе „акулите” напред в резултата.

В 22-ата минута обаче наставникът на домакините Димитър Димитров трябваше да извършва принудителна смяна, като контузия получи Исуф Уатара. Замени го Цветомир Цонков.
Три минути по-късно Черно море изравни. След хубаво центриране на Камазола, Росен Колев овладя топката и я изпрати във вратата на Черноморец за 1:1.
В 42-ата минута Георги Божилов стреля хубаво, но вратарят на домакините Стоян Колев изби в корнер.
При 1:1 дойде почивката.

Двата отбора си размениха три гола между 64-ата и 68-ата минута. Първо Черно море осъществи пълен обрат. Топката попадна в Кристиан Идалго, който от 2-3 метра с глава успя да вкара във вратата на Стоян Колев.
Две минути по-късно Черноморец изравни. Точен беше Арно.
С втория си гол в мача Лъчо Балтанов доведе хода на мача до втори обрат. Цветомир Цонков подаде към юношата на Левски, който направи 3:2.

Минута преди края Георги Божилов фиксира крайното 3:3 със силен шут от границата на наказателното поле.

3:3 Божилов (89’)

Черноморец: 12.Стоян Колев (вр) – 3.Георги Терзиев, 2.Траян Дянков (к), 20.Яни Пехливанов – 6.Тодор Паланков – 44.Венелин Филипов, 30.Лъчезар Балтанов, 15.Ванчо Траянов, 32.Исуф Уатара – 78.Лорис Арно, 39.Янис Юсеф.
 резерви: 43.Янко Георгиев (вр) – 21.Александър Башлиев – 7.Борислав Балджийски, 22.Цветомир Цонков, 92.Гаел Н’Лундулу – 9.Преслав Йорданов, 19.Станислав Дрянов.
 треньор: Димитър Димитров
Черно море: 33.Георги Китанов (вр) – 25.Александър Ем.Александров, 3.Росен Колев, 15.Александър Др.Александров, 18.Себастян Комел – 5.Самуел Камадзола, 6.Еденилсон Бергонзи – 83.Кристиан, 21.Георги Илиев (к), 11.Симеон Райков – 14.Георги Божилов.
 резерви: 1.Емил Михайлов (вр) – 91.Живко Атанасов – 13.Тодор Колев, 23.Симеон Симеонов, 30.Илиян Капитанов – 9.Ермес Паломино, 19.Брус Инканго.
 треньор: Ивайло Петров (помощник треньор, заместващ наказания Георги Иванов)
стадион: “Лазур”, Бургас, 600 зрители
съдия: Николай Йорданов (Сф); помощници: Иво Колев (Сф), Георги Тодоров (Сф); 4-ти: Атанас Димитров (Сл)

Събития:
 жк – 8 – 25.Александър Ем.Александров чмо (нарушение в наказателното поле)
1-0 – 8 – 30.Лъчезар Балтанов ДУЗПА (30.Лъчезар Балтанов е фаулиран за дузпата)
 см – 22 – 22.Цветомир Цонков на 32.Исуф Уатара чбб
1-1 – 26 – 3.Росен Колев (асистенция на 5.Самуел Камадзола)
 жк – 40 – 22.Цветомир Цонков чбб
    + 2 мин.
 жк – 62 – 3.Росен Колев чмо
1-2 – 63 – 83.Кристиан
2-2 – 66 – 78.Лорис Арно
3-2 – 67 – 30.Лъчезар Балтанов (асистенция на 22.Цветомир Цонков)

13 Локо Сф 22 4 8 10 17:27 -10 20
14 Миньор Пк 22 4 5 13 13:34 -21 17
15 Етър 22 4 4 14 18:50 -32 16
16 Монтана 22 3 4 15 19:35 -16 13