Червен картон в 20-ата секунда, куп пропуски и 4:0 за ЦСКА над Етър в Сливен

Отборът на ЦСКА направи нова важна стъпка в борбата си за титлата, след като днес победи с лекота борещия се за оцеляване Етър с 4:0. Срещата се игра на стадион “Хаджи Димитър” в Сливен заради ремонтите на “Ивайло” и бе от програмата на 22-ия кръг на родната “А” група “News7 футболно първенство”,NOVSPORT.COM
Гостите логично бяха по-активни през целия мач, още повече, след като титулярният страж на “виолетовите” – Филипович, получи директен червен картон още в 20-ата секунда.
Двата отбора дадоха и по една жертва, след като първо Апостол Попов от ЦСКА се контузи, а Портасевич напусна с травма за “болярите” през втората част.
Иначе Михаил Венков изведе “червените” напред в 32-ата минута, а Анисе удвои в 72-ата. Мартин Камбуров покачи на 3:0 в 79-ата минута от дузпа, а крайното 4:0 оформи Делев в 90-ата.
Двубоят започна повече от ужасяващо за домакините, които останаха с човек по-малко още в 20-ата секунда. Тогава Портасевич върна рисковано към Филипович, който бе изпреварен от Делев, стражът го спъна пред пеналта като последен в отбрана и получи директен червен картон за това.
“Червените” натиснаха моментално и натиснаха, но Делев и Камбуров обстрелваха вратата на “виолетовите” неточно. В 10-ата минута Присо проби добре по левия фланг и намери Платини на изгодна позиция, ударът му бе блокиран от бранител на домакините, а при добавката Камбуров не уцели вратата.
Играчите на Етър пък логично се бяха прибрали плътно в половината си и чакаха възможностите си на контраатака, но така и не можеха да стигнат до повече от далечни удари.
Така дойде 22-ата минута, когато Бандаловски центрира фалцово от десния фланг в пеналта на “болярите”, където Камбуров засече мощно с глава, ала топката срещна напречната греда.
След гола Фей опита да затрудни Черни с далечен изстрел, ала не успя да го направи. В 24-ата минута Камбуров и Платини направиха хубаво двойно подаване, което завърши с шут на българина, който обаче бе блокиран от бранител на Етър.
В 32-ата минута “армейците” все пак успяха да вземат преднина, след като Венков проби добре по левия фланг, направи хубаво двойно с Анисе и с десния крак оплете кълбото в десния ъгъл на Бак за 1:0. При повторенията останаха съмнения за игра с ръка на Венков.
До края на полувремето гостите продължиха да натискат и в 38-ата минута Платини засече с глава центриране на Делев от корнер, но право в ръцете на вратаря на Етър.
Още в следващата атака резервният вратар на “виолетовите” Бак направи страхотна грешка, след като в опита си да изчисти една топка нацели директно Камбуров, но за негово щастие до по-голяма опасност не се стигна.
В даденото от съдията продължение пък, Анисе свали с глава за Платини около границата на малкия пеналт, бразилецът засече с десния крак, но Рисхолт изчисти от голлинията с тяло.
Втората част стартира с активна игра на Делев по левия фланг и неточен изстрел от юношата на Пирин. В следващата атака Делев получи на левия фланг, финтира пазача си и стреля по диагонала, ала топката срещна напречната греда на Етър.
Натискът на “армейците” продължаваше и в 58-ата минута Анисе открадна от Рисхолт и топката стигна у Присо, който вместо да потърси Камбуров или Делев стреля по диагонала и кълбото излезе в аут. 4 по-късно Делев бе изведен в наказателното поле и шутира по диагонал, но Бак улови.
Така дойде 65-ата минута, когато Анисе получи на чиста позиция в пеналта и шутира по земя, кълбото срещна тялото на бранител на Етър и попадна в непокрития Платини, който от около 8 метра стреля високо над вратата.
В 72-ата минута обаче нищо не можеше да помогне на Бак. Тогава Анисе бе намерен с пета в наказателното поле, напредна и шутира с десния крак по диагонала, удвоявайки аванса на своите.
Вендага след гола Камбуров имаше две страхотни възможности за гол, но първо Бак отрази негов шут от няколко метра, а след това стражът се намеси и при по-далечен изстрел на българина.
В 79-ата минута обаче Кастелана събори в наказателното си поле Мартин Камбуров и варненецът Цветан Кръстев отсъди дузпа в полза на столичани, която бе реализирана хладнокръвно именно от Камбуров.
В 89-ата минута пък, остър шут на Саидходжа бе спасен от Черни. В даденото от рефера продължение Спас Делев получи в наказателното поле, финтира бранител и с мощен шут с десния крак оформи крайното 4:0.

13 Локо Сф 22 4 8 10 17:27 -10 20
14 Миньор Пк 22 4 5 13 13:34 -21 17

5. Лоран Кастелана
13. Михал Портасевич Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
17. Анисе Гол Жълт картон
19. Апостол Попов Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
Милен Радуканов

90+3′ Край на мача Край на мача, ЦСКА разби Етър с 4:0 в Сливен
90′ 3 минути продължение на мача
90′ Гол Гол за ЦСКА! Спас Делев получи в наказателното поле, финтира бранител и с мощен шут с десния крак покачи на 4:0
89′ Удар Остър шут на Саидходжа, който обаче е спасен от Черни
87′ Жълт картон Анисе е декориран в жълто
86′ Удар Воле на Богомил Христов, което на намери вратата на домакините
85′ Жълт картон Жълт картон за Муши, изглежда двубоят се доиграва
81′ Смяна за състезател влизащ в игра Появява се Богомил Христов
81′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в мача, илиза Лукас Саша
80′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Сесай
80′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за домакините, напуска Любенов
79′ Гол от дузпа Гол за ЦСКА! Кастелана събори Камбуров в наказателното си поле и реферът отсъди дузпа, която бе реализирана от потърпевшия за 3:0
78′ Центриране Бак лови центриране на Варела от корнер
75′ Bнимание Ново спасяване на Бак след изстрел на Камбуров
75′ Bнимание Страхотен пропуск на Камбуров, който от няколко метра с левия крак не успя да преодолее стража на Етър
74′ Удар Бак спасява опасен шут от фаул на Камбуров
72′ Гол Гол за ЦСКА! Анисе бе намерен с пета в наказателното поле, напредна и шутира с десния крак по диагонала, удвоявайки аванса на своите
71′ Контузия или получаване на медицинска помощ Саидходжа получава медицинска помощ, няма да има проблеми да продължи
69′ Претенции на ЦСКА за дузпа срещу Камбуров на Кастелана, но реферът остана безмълвен
68′ Удар Удар на Грънчов от дистанция – аут
67′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Варела
67′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за “червените”, излиза Платини
66′ Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Йълмаз
65′ Bнимание Анисе получи на чиста позиция в пеналта и шутира по земя, кълбото срещна тялото на бранител на Етър и попадна в непокрития Платини, който от около 8 метра стреля високо над вратата
62′ Удар Делев бе изведен в наказателното поле и шутира по диагонал, но Бак улови
61′ Удар Неточен изстрел на Платини
59′ Центриране Сега обаче Присо центрира страхотно за Камбуров и Платини, които обаче не можаха да засекат
58′ Удар Анисе открадна от Рисхолт и топката стигна у Присо, който вместо да потърси Камбуров или Делев стреля по диагонала и кълбото излезе в аут
55′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Николаев
55′ Смяна за състезател излизащ от игра Контузеният Портасевич напуска терена на носилка
54′ Контузия или получаване на медицинска помощ Портасевич получи травма в областта на адукторите и пожела смяна
51′ Греда Делев получи на левия фланг, финтира пазача си и стреля по диагонала, ала топката срещна напречната греда на Етър
51′ Удар Удар на Делев от границата на наказателното поле – право в ръцете на Бак
47′ Центриране Центриране на Делев от корнер, което премина през цялото наказателно поле на Етър, където нямаше кой да засече
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме
45+3′ Край на мача Край на полувремето, ЦСКА води на Етър с 1:0
45+3′ Bнимание Анисе свали с глава за Платини около границата на малкия пеналт, бразилецът засече с десния крак, но Рисхолт изчисти от голлинията с тяло
45+2′ Удар Удар по земя на Платини, без проблеми за Бак
45+1′ Засада Засада на Саидходжа
45′ 3 минути продължение на първото полувреме
44′ Центриране Центриране на Делев за Присо, което се оказа прекалено дълго
41′ Удар Нов добър пробив на Присо отляво, африканецът сви за Платини около дузпата, но бразилецът замалко да прехвърли стадион “Хаджи Димитър”
39′ Bнимание Ужасна грешка на Бак, който при опит за изчистване нацели Камбуров, но след това необезпокояван захлупи кълбото и улови
38′ Удар Платини засече с глава центриране на Делев от корнер, но право в ръцете на вратаря на Етър
36′ ЦСКА продължава да владее инициативата след гола на Венков
32′ Гол Гол за ЦСКА! Венков проби добре по левия фланг, направи хубаво двойно с Анисе и с десния крак оплете кълбото в десния ъгъл на Бак за 1:0. При повторенията останаха съмнения за игра с ръка на Венков
30′ Центриране Балонно центриране за Камбуров, което стана лесна плячка за резервния страж на символичните домакини
25′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Венци Василев
25′ Смяна за състезател излизащ от игра Принудителната смяна в ЦСКА е факт, напуска Апостол Попов
24′ Удар Страхотно двойно подаване между Камбуров и Платини завърши с удар на първия, който бе блокиран
24′ Удар Слаб удар на Фей, който не затрудни Черни
22′ Греда Хубаво центриране на Бандаловски от десния фланг, Камбуров засече мощно с глава, ала топката разтресе напречната греда
20′ Контузия или получаване на медицинска помощ Апостол Попов получи някакво разтежение, няма да може да продължи играта
18′ Центриране Центриране на Делев от фаул, отбраната на “виолетовите” чисти
15′ Центриране Хубаво центриране на Фей за Махамат, който обаче се подхлъзна и падна
12′ Удар Много неточен шут на Фей
10′ Bнимание Страхотен пробив на Присо по левия фланг, камерунецът намери Платини на изгодна позиция, ударът му бе блокиран от бранител на домакините, а при добавката Камбуров не уцели вратата
9′ Платини опита да изведе с едно подаване Камбуров, който обаче бе изпреварен от вратаря на Етър
7′ Удар Силен шут на Делев от дистанция, но много неточно в аут
5′ Удар Удар на Камбуров от фаула – над вратата
4′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място се появява резервният вратар на Етър – Матеуш Бак
4′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в мача, напуска Шайесте
1′ Червен картон Червен картон за вратаря на Етър още в 20-ата секунда. Портасевич върна рисковано към Филипович, който бе изпреварен от Делев, стражът го спъна пред пеналта като последен в отбрана и получи директен червен картон за това
1′ Начало на мача Начало на мача