Локо (Пд) се опъна на Лудогорец, но шампионите грабнаха победата с гол в края

Шампионът на България Лудогорец постигна драматична победа с минималното 1:0 срещу Локомотив (Пловдив) в мача между двата тима от 22-ия кръг на родната А група „News7 футболно първенство”. Двубоят се игра на „Лудогорец Арена” в Разград,NOVSPORT.COM

Лудогорец бе по-активният тим на терена и домакините създадоха повече възможности за отбелязване на гол пред вратата на противника, но тимът на Ивайло Петев успя до достигне до попадение чак в 87-ата минута, когато Жуниор Кишада се разписа във вратата на Йордан Господинов.

Иначе малко след като изтече първият четвърт час от началото на двубоя, се стигна и до първата по-сериозна опасност пред една от двете врати. Мирослав Иванов изпълни много хубаво пряк свободен удар, но Йордан Господинов внимаваше и с добра намеса изби в ъглов удар. Той бе изпълнен от Мирослав Иванов, като полузащитникът можеше да вкара директно във вратата след центрирането от корнера, но вратарят на гостите отново реагира добре и изби.

Абушев пък можеше да отбележи за Локомотив, но прати кълбото право в ръцете на Владислав Стоянов. Последваха два далечни изстрела на Станислав Генчев, но и в двата случая кълбото не попадна в очертанията на вратата. Гулдан и Витиня също се отчетоха с неточни изстрели за домакините, а до края на първото полувреме не паднаха голове и резултатът на почивката на мача бе 0:0.

Почти веднага след подновяването на играта през второто полувреме Лудогорец имаше отлична възможност да открие резултата, но ударът на Витиня бе отразен от Господинов. В 57-ата минута Лудогорец пропусна най-добрата си възможност до този момент от мача. Топката бе центрирана в наказателното поле, където Гулдан игра с глава, а защитниците на Локомотив не съумяха да изчистят и Марселиньо от няколко метра стреля силно, но Господинов отрази удара му.

Малко след това се стигна до нова отлична възможност за домакините – Мирослав Иванов нанесе страхотен изстрел от границата на наказателното поле, но Йордан Господинов отново бе на мястото си и изби с една ръка, след което кълбото срещна горната греда и излезе в корнер.

В следващите минути Лудогорец продължаваше да се опитва да достигне до гол, но Локомотив се бранеше добре и нулевото равенство продължаваше да се запазва.

Така се стигна до 87-ата минута, когато домакините успяха да открият резултата. Топката бе центрирана от корнер, Коцмин Моци отклони с глава, а кълбото попадна в Жуниор Кишада, който от близко разстояние прати кълбото в мрежата на Локомотив. До края на срещата не се стигна до нищо по-интересно пред двамата вратари и по този начин шампионът на България спечели срещата с 1:0.

След тази победа Лудогорец се завръща на върха в подреждането, като вече е с актив от 51 точки и има 2 повече от втория Левски. Локомотив (Пловдив) остава с 32 точки на 7-ата позиция.

Стефан Генов

90+4′ Край на мача Край на мача! Лудогорец печели срещу Локомотив (Пловдив) с 1:0.
90′ Четири минути добавено време на мача.
87′ Гол ГООООЛ! Лудогорец повежда с 1:0! Топката бе центрирана от корнер, Коцмин Моци отклони с глава, а кълбото попадна в Кишада, който от близко разстояние прати кълбото в мрежата на Локомотив.
85′ Смяна за състезател влизащ в игра Тодор Тимонов се появява на терена.
85′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Локомотив. Христо Златински излиза от игра.
82′ Центриране Центриране в наказателното поле на Локомотив, Господинов улавя кълбото.
81′ Жълт картон Жълт картон за Христо Златински.
77′ Смяна за състезател влизащ в игра Себастиан Ернандес се появява на терена.
77′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Лудогорец. Станислав Генчев излиза от игра.
76′ Играта е временно спряна, за да бъде оказана медицинска помощ на Христо Златински.
73′ Жълт картон Даниел Георгиев получава жълт картон за нарушение срещу Иван Стоянов.
69′ Жълт картон Светослав Дяков получава жълт картон.
68′ Смяна за състезател влизащ в игра Иван Стоянов се появява на терена.
68′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна и за Лудогорец. Витиня излиза от игра.
66′ Смяна за състезател влизащ в игра Мирчев влиза в игра.
66′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за гостите. Стефанов излиза.
65′ Удар Мирослав Иванов стреля от пряк свободен удар, но праща кълбото право в стената.
60′ Bнимание Нов сериозен пропуск за Лудогорец! Мирослав Иванов нанесе страхотен изстрел от границата на наказателното поле, но Йордан Господинов отново бе на мястото си и изби с една ръка, след което кълбото срещна горната греда и излезе в корнер.
57′ Bнимание Невероятен пропуск за Лудогорец! Топката бе центрирана в наказателното поле, където Гулдан игра с глава, а защитниците на Локомотив не съумяха да изчистят и Марселиньо от няколко метра стреля силно, но Господинов отрази удара му.
56′ Жълт картон Кавдански получава жълт картон.
55′ Центриране Опасно центриране на Кишада в наказателното поле, Господинов избива.
47′ Удар Страхотен изстрел на Витиня отдалеч, Господинов внимава и избива.
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Садула е влязъл в игра.
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Извършена е и смяна в състава на Локомотив. Маламов е излязъл.
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Кишада се е появил на терена.
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Има извършена смяна в състава на Лудогорец на почивката. Емил Гъргоров е напуснал.
46′ Начало на втората част!
45+1′ Край на първото полувреме. След 45 минути игра Лудогорец и Локомотив (Пловдив) се оттеглят на почивка при нулево равенство.
45′ Една минута добавено време на първата част.
44′ Жълт картон Диего получава жълт картон за разкарване на топката.
41′ Удар Опасен удар на Витиня, кълбото не попада в рамките на вратата.
40′ Bнимание Великолепен удар на Маламов от далечно разстояние, Владислав Стоянов реагира отлично и избива.
33′ Удар Неточен изстрел на Гулдан от далечна дистанция.
31′ Удар Нов изстрел на Станислав Генчев от далечна дистанция, кълбото отново не попада в очертанията на вратата.
29′ Удар Много опасен и силен изстрел на Станислав Генчев, топката преминава над напречната греда.
25′ Удар Абушев засече с глава след центриране от корнер, топката попада в ръцете на Стоянов.
24′ Златински навлезе в наказателното поле и пробва да стреля, но Гулдан с решителна намеса блокира удара му.
19′ Bнимание Мирослав Иванов можеше да вкара директно от корнер, но Йордан Господинов внимаваше и изби в нов ъглов удар.
18′ Bнимание Много хубав изстрел на Мирослав Иванов от фаул, вратарят Йордан Господинов с отлична намеса избива в корнер.
15′ Изчече четвърт час игра от началото на двубоя. Лудогорец е по-активният тим на терена, но все още няма чисти положения за отбелязване на гол пред двамата вратари.
12′ Центриране Опасно центриране в наказателното поле на Локомотив, Моци обаче не успява да играе с кълбото.
7′ Удар Стефанов засече с глава след центриране в наказателното поле на Лудогорец, но кълбото не попадна в очертанията на вратата.
4′ Центриране Центриране от ъглов удар в наказателното поле на гостите, Господинов улавя кълбото.
1′ Начало на мача Начало на мача!