Ефективен Левски изтръгна изключително важна победа в Ловеч

със завидна ефективност визитата си на Литекс с 2:1. От четири положения „сините” вкараха два гола чрез Родригес и Йовов във всяко едно от полувремената, като с основен принос за попаденията беше холандецът. Отборът, воден от Христо Стоичков, имаше повече ситуации пред Пламен Илиев, но материализира само едно чрез Илия Миланов при 0:2 в 80-ата минута. Всички останали удари бяха все в ръцете на стража. През първото полувреме домакините имаха претенции за дузпа за съприкосновение между Ели и Георги Миланов в наказателното поле. В добавеното 6-минутно продължение Левски можеше да постигне още по-убедителен успех, но Жоао Силва пропусна дузпа,novsport.com

С трите точки “сините” временно се изкачиха на първото място в класирането с 1 повече от Лудогорец, който гостува на Миньор в неделя. Литекс остана 5-ти, на 2 точки от третия ЦСКА, който приема Славия също в неделния ден.
От групата на Левски в последния момент отпадна юношата Пламен Тонев Илиев. Наставникът на Литекс Христо Стоичков пък използва същия състав, който победи „сините” преди 17 дни за купата.
Литекс осъществи три голови атаки в първите 10 минути. Първо в 6-ата Пламен Илиев боксира мощен шут на Георги Миланов от границата на наказателното поле. При последвалия ъглов удар отново стражът спаси вратата си, като изби удар с глава на Иса, а при добавката нападателят стреля в ръцете му. В 9-ата минута Ванжер беше изведен отдясно в наказателното поле и стреля по диагонала на половин метър от страничния стълб в аут.
Литекс продължи да контролира играта. Левски много трудно изнасяше топката. В 26-ата минута Георги Миланов падна в наказателното поле на гостите след съпрокосновение с Ромен Ели. Защитникът изостана и пусна ръката си в действие, оставяйки впечатления, че е задържал национала, а освен това сякаш го закачи и с десния крак. Звездата на оранжевите се строполи, но главният рефер Николай Йорданов прецени, че няма основания да посочи бялата точка. Наставникът на ловчанлии Христо Стоичков бурно изрази недоволството си от решението на арбитъра да продължи играта.
Само четири минути по-късно с първата си голова възможност Левски откри резултата. Рамос гърдира топка в наказателното поле и пусна за свободния Родригес, който с нисък удар по диагонала в долния ляв ъгъл направи 1:0.
Голът сякаш успокои гостите, които изнесоха играта в предни позиции и до почивката пропуснаха едно положение. Силва засече с глава центриране от свободен удар под гредата, но Пиргов с майсторски рефлекс извади топката с една ръка.
Литекс пробва да възстанови равенството. Георги Миланов и Славчев обаче стреляха право в ръцете на Пламен Илиев.
Второто полувреме започна с натиск на Литекс. Ваюши получи топката в пеналтерията и финтира Мулдер. Последвалият силен удар на албанеца обаче отново беше в обсега на вратаря Илиев, който боскира, а при добавката Димов блокира.
Четири минути по-късно Левски покачи аванса си със светкавична контраатака. Гари Родригес спринтира мощно от центъра след подаване на Рамос, стигна наказателното поле, като не се полакоми, подавайки вдясно към нахлулия от втора позиция Йовов. Ветеранът с едно докосване под плонжа на вратаря направи 2:0.
Защитниците на Левски Мулдер и Ели се справиха с последвалите опити на домакините да стигнат до попадение. В 80-ата минута обаче Литекс успя да върне един гол. Илия Миланов беше оставен непокрит при изпълнение на свободен удар и с глава отблизо прати топката в десния ъгъл на Пл. Илиев.
Междувременно резервата на Литекс Никола Колев, който току се бе появил в игра, изглежда счупи ръката си след лошо падане и бе заменен. Треньорът на Левски Николай Митов пък засили отбраната с включването на трети централен защитник в лицето на Йордан Милиев.
В 85-ата минута Родригес отправи страховит удар, преминал високо и встрани от вратата на Литекс.
Реферът назначи 6-минутно продължение заради димната завеса, дошла от гостуващата агитка в началото на втората част и спряла временно играта. В него Левски получи право на дузпа за явно нарушение на Десподов, който сбърка при изнасянето, срещу открадналия топката Родригес. Жоао Силва стреля силно в левия ъгъл, но Пиргов успя да избие.
Така двубоят приключи с успех за Левски с 2:1.

13 Локо Сф 22 4 8 10 17:27 -10 20
14 Миньор Пк 22 4 5 13 13:34 -21 17

2. Динчев
8. Колев Смяна за състезател влизащ в игра Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
Николай Митов

90+6′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!!!
90+5′ Пропусната дузпа Силва пропуска наказателния удар. Пиргов изби мощния шут на португалеца в левия ъгъл
90+4′ Bнимание Дузпа за Левски! Родригес използва грешка на Десподов, като му открадна топката в наказателното поле. Футболистът на Литекс явно фаулира холандеца и съдията посочва бялата точка
90+1′ Удар Фалцов удар на Ваюши попада право в ръцете на хвърлилия се Пл. Илиев
90′ 6 минути добавено време
89′ Удар Жуниор стреля встрани от вратата
89′ Смяна за състезател излизащ от игра Рамос излиза
89′ Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна в състава на Левски. Милиев влиза
86′ Жълт картон Жълт картон за Димов
86′ Контузия или получаване на медицинска помощ Старокин се нуждае от медицинска помощ, играта временно е спряна
85′ Bнимание След късо изпълнение на ъглов удар Рамос финтира бранител и пусна за Родригес, който отправи страховит диагонален шут, преминал покрай дясната греда в аут
80′ Гол ГОЛ ЗА ЛИТЕКС – 1:2!!! Илия Миланов засича центриране от свободен удар, за да изпрати топката с глава в десния ъгъл на вратата на увисналия Пламен Илиев
79′ Смяна за състезател влизащ в игра Жуниор влиза
79′ Смяна за състезател излизащ от игра Колев е заменен
78′ Контузия или получаване на медицинска помощ Колев най-вероятно счупи ръката си. Талантът падна много лошо на лявата си ръка при въздушно единоборство
77′ Смяна за състезател влизащ в игра Десподов влиза
77′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в състава на Литекс. Славчев излиза
69′ Удар След рикошет в бранител в синьо при удар на Георги Миланов от фронтална позиция топката стига до Ваюши отляво. Албанецът шутира по диагонала, но неточно
68′ Смяна за състезател влизащ в игра Никола Колев влиза
68′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на Литекс. Ванжер излиза
66′ Удар Поредно извеждащо подаване зад гърба на синята отбрана. Ваюши поема и напредва, навлизайки в наказателното поле, където Мулдер го застига и с шпагат избива удара му в корнер
66′ Удар Иса отправя слаб удар към Илиев, който лови. Нападателят бе затруднен от Ели и не успя да стреля по-добре
64′ Жълт картон Старокин получава жълт картон
63′ Центриране Дълбоко центриране в наказателното поле на Левски и зад гърба на отбраната. Миланов опитва да я свали, но я праща в аут
63′ Смяна за състезател влизащ в игра Прохазка влиза
63′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в състава на Левски. Голмайсторът Йовов излиза
62′ Гол ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ – 2:0!!! Йовов удвоява преднината на сините при контраатака. Гари Родригес спринтира сам срещу вратаря, но не игра егоистично, а комбинира с ветерана Йовов, който чукна топката под плонжа на Пиргов в мрежата
58′ Bнимание Литекс пропуска нова чиста ситуация. Ваюши получава топката в пеналта и финтира Мулдер, след което шутира от непосредствена близост, но отново в тялото на Пламен Илиев. При добавката Димов блокира
57′ Удар Димов спира удар на Ваюши вътре, в наказателното поле
51′ Засада Родригес е в засада при извеждащ пас на Рамос зад защитата на Литекс, дошъл след грешка на оранжевата отбрана. Пламен Илиев се държи за главата от яд
51′ Удар Божиков играе с глава при центриране на далечната греда, но прекалено слабо и Пл. Илиев лови
51′ Удар Димов блокира с глава фалцов шут на Ваюши в наказателното поле
49′ Удар Играта е подновена, а Иса стреля високо над вратата. Все още димът не е отминал
48′ Теренът е задимен от запалените факли в агитката на Левски. Играта временно е спряна
47′ Жълт картон Йовов получава жълт картон
46′ Засада Йовов вкарва гол, но попадението е отменено поради засада
46′ Начало на мача НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Старокин е в игра за втората част
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на Левски. В съблекалнята е останал Ил. Йорданов
45+2′ Край на мача КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!
45′ 1 минута добавено време
44′ Жълт картон Жълт картон за Родригес
43′ Удар Славчев пое топката след изчистване от наказателното поле на Левски. Футболистът на Литекс напредна на скорост и стреля, но право в ръцете на Пл. Илиев
42′ Удар Г. Миланов получава топката от пробилия по левия фланг Славчев на границата на наказателното поле. Националът финтира бранител и шутира от точката на дузпата, отново в ръцете на Пл. Илиев
39′ Удар Ели блокира шут на Г. Миланов след самостоятелна акция на Ванжер зад центъра
36′ Bнимание Свободен удар за Левски в близост до дясната черта на пеналтерията. Ил. Йорданов центрира, Жоао Силва стреля с глава под гредата, Пиргов с една ръка вади топката в корнер
35′ Жълт картон Страхил Попов получава жълт картон, след като той и Илия Миланов приклещиха грубовато Родригес. Като че ли обаче грубите действия бяха на Миланов
32′ Жълт картон Жълт картон за Ил. Йорданов (Левски) за грубо влизане
32′ 53% срещу 47% владеене на топката в полза на Литекс. Точните удари са 3 срещу 2 за Литекс. Неточните: 1 срещу 1. Корнерите са 4 срещу 0
31′ Левски поведе с първата си голова възможност
30′ Гол ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! Рамос овладя центриране от дълбочина в наказателното поле и пусна за свободния вдясно Родригес, който с нисък диагонален шут в долния ляв ъгъл прави 1:0
29′ Жълт картон Жълт картон за Пинто
29′ Контузия или получаване на медицинска помощ Ели и Ванжер се сблъскаха. Защитникът се нуждае от медицинска помощ
26′ Bнимание Георги Миланов пада в наказателното поле след съприкосновение с Ели. Френският защитник пусна ръка в опита си да спре национала, като Миланов веднага се строполи. Реферът не дава дузпа, а Стоичков претендира за такава
26′ Bнимание Стефан Велев изведе Йорданов на левия фланг. Крилото центрира на далечната греда, където Рамос засече топката от въздуха, стреляйки в тялото на бранител. Гологлавият футболист на Левски иска дузпа. Повторенията показват, че Недялков е играл с гърди
21′ Центриране Рамос изведе хитро Родригес в наказателното поле и очи в очи с Пиргов, холандецът обаче не успява да спре топката и с това възможността за гостите приключва безславно
20′ Центриране Ели чисти ниско центриране на Славчев в корнер
18′ Ели спира с тяло Иса в наказателното поле. Иначе нападателят финтира защитника, но според рефера действията на французина са в рамките на правилата
17′ Литекс контролира играта, като действа предимно по левия фланг. Левски среща трудности при изнасянето на топката
17′ Контузия или получаване на медицинска помощ Играта временно е спряна, за да се окаже медицинска помощ на Божиков
16′ Центриране Пиргов излиза извън наказателното поле, за да изчисти с глава центриране от дълбочина. Междувременно Божиков се сблъска със Силва при ситуацията и сега изпитва болки в кръста
13′ Удар Димов шутира отдалеч – крайно неточно
10′ Три отлични ситуации пропуснаха ловчанлии за откриване на резултата. Защитата на Левски е разконцентрирана
9′ Bнимание Трето поредно положение за Литекс. Ванжер е изведен и шутира по диагонала от вратарското поле. Топката преминава на около половин метър от далечната греда. Трябва да се отбележи, че бразилецът беше натиснат от Пинто, който игра рисковано, но чисто
7′ Bнимание Внимание: Иса засича центрирането от последвалия корнер от непосредствена близост, Пламен Илиев с една ръка избива. На добавката Иса е притиснат, но успява да нанесе нов удар, но слаб и право в ръцете на вратаря
6′ Bнимание Внимание: Георги Миланов е изведен зад гърба на защитата на Левски, напредва и стреля от границата на пеналта, но Пламен Илиев боксира
6′ Центриране Ваюши получава топката по левия фланг и на скорост преминава през Мулдер, и центрира остро, но право в ръцете на Пламен Илиев
4′ Центриране Ваюши достига силно обръщане към неговия фланг, овладява и центрира, но го прави неточно и топката напуска очертанията на терена в аут
3′ Левски пресира Литекс. Особено мотивиран изглежда Ил. Йорданов
3′ Центриране Рамос изсипва топката на далечната греда към Йорданов, но прекалено силно и удар от вратата изпълнява Пиргов
1′ Начало на мача НАЧАЛО НА МАЧА!
0′ Освен това Камата изцяло залага на състава, победил Левски за купата с 2:1 на реванша в Ловеч
0′ Наставникът на Литекс Христо Стоичков е заложил на десния фланг на бразилеца Ванжер за сметка на Момчил Цветанов, който е оставен на резервната скамейка
0′ Иначе треньорът на Левски Николай Митов няма да може да разчита на контузените Базил де Карвальо и Владимир Гаджев, и на наказания Рене Михелич
0′ От групата на Левски в последния момент е отпаднал юношата Пламен Тонев Илиев, който направи дебюта си в А група в двубоя от предишния кръг на първенството – срещу Локо Сф 2:1