Черноморец удари Ботев във Враца

Черноморец победи Ботев (Враца) с 2:0 като гост. Бургазлии постигнаха трети успех в последните си четири мача с голове на резервите Преслав Йорданов и Гаел във всяко едно от двете полувремена под Околчица. Второто попадение обаче предизвика недоволството на домакините, защото падна след грешно отсъждане на асистент-рефера Мартин Маргаритов,novsport.com
Двата отбора си размениха по едно полувреме. През първото вратарят на Ботев Митов извади всичко до 45-ата минута, когато нямаше какво да стори при добавка на Йорданов. През второто врачани подложиха Стоян Колев под обстрел, но вместо да изравнят, получиха втори гол, дело на Гаел, вкарал с гръб.

С успеха “акулите” бетонираха 6-ото си място в класирането, събирайки 37 точки. Ботев (Вр) остана на 11-ата позиция с 21 точки, като единствено може да бъде изместен от Черно море при успех на “моряците” в Стара Загора. Сигурно е, че тимът на Тони Здравков ще остане над чертата след 23-ия кръг.
Черноморец започна по-добре и още в 6-ата минута създаде първата си голова ситуация. Терзиев стреля под гредата с глава, но Митов успя да извади топката.
В 13-ата минута Ботев създаде добра атака. Якимов и Николай Христов разиграха преди топката да достигне до Илия Илиев на дъгата на наказателното поле. Ветеранът обаче предпочете да подава вместо да шутира и адресантът Коконов се засуети, и Дянков блокира.
В 21-ата минута Жайро стреля с глава над напречната греда.
Междувременно наставникът на гостите Димитър Димитров трябваше да прави принудителна смяна, като на мястото на Арно влезе Преслав Йорданов.
В 25-ата минута „акулите” създадоха втората си голова възможност. Именно влезлият Йорданов пусна пас отдясно за Балджийски, който шутира опасно от границата на пеналта. Митов плонжира и за втори път запази суха мрежата си.
10 минути по-късно отново Митов спаси врачани, като изби шут на Венелин Филипов от вратарското поле след колективна грешка в защитата на Ботев.
Голът, който се печеше, в крайна сметка падна точно преди почивката. Преслав Йорданов се разписа на добавка при изпълнение на ъглов удар след ново спасяване на Митов.
Второто полувреме се игра на една врата – тази на Стоян Колев. Първо Висенте щеше да счупи ребрата на Пехливанов при изпълнение на свободен удар.
В 57-ата минута Стоян Колев изби силен шут на Илия Илиев.
В 75-ата минута резервата Андрей Атанасов, който имаше здравословни проблеми от предишния мач, падна в наказателното поле, искайки дузпа, но главният рефер Владимир Вълков му извади жълт картон за симулация.
С една от редките си атаки през втората част Черноморец вкара втори гол. В 82-ата минута асистент-реферът Мартин Маргаритов даде тъч за бургазлии, въпреки че футболист на гостите последен игра с топката. След хвърлянето Балджийски центрира и резервата Гаел с гръб вкара за 2:0 пред очите на опитващия се да спре до последно топката вратар Митов.
В добавеното време съдията не даде дузпа за Ботев за нарушение на Пехливанов срещу Андрей Атанасов.

44. Филипов
70. Арно Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
1. Дашев
9. Йорданов Смяна за състезател влизащ в игра Гол
21. Башлиев Смяна за състезател влизащ в игра
92. Гаел Смяна за състезател влизащ в игра Гол
Треньор:
Димитър Димитров

90+5′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!!!
90′ Удар Жайро отправи хубав удар, Колев вади топката в корнер
90′ Bнимание Андрей Атанасов беше фаулиран в наказателното поле от Пехливанов, но реферът не дава дузпа
90′ 4 минути е добавеното време
89′ Смяна за състезател влизащ в игра Башлиев влиза
89′ Смяна за състезател излизащ от игра Балджийски излиза
85′ Смяна за състезател влизащ в игра Цветелин Тонев влиза за Ботев
84′ Удар Альошев стреля след отбита топка в стената, Дянков блокира. Топката стигна до Атанасов, който шутира в аут
82′ Гол ГОЛ ЗА ЧЕРНОМОРЕЦ – 2:0!!! Асистент-реферът Маргаритов даде спорен тъч за Черноморец при атака на бургазлии. След това топката стигна до Балджийски, който центрира, и от гърба на Гаел топката влезе в мрежата на Митов
78′ … влезе в мрежата
78′ Bнимание Черноморец е плътно прибран в своето наказателно поле при изпълнение на свободен удар. Илиев центрира, футболист на домакините бие от един метър, но Колев спасява. След това се получава невероятно разбъркване, но топката няма откъде да мине, за да вл
75′ Жълт картон Атанасов получава жълт картон за симулация в наказателното поле
73′ Смяна за състезател влизащ в игра Гаел влиза
73′ Смяна за състезател излизащ от игра Лола излиза
70′ Смяна за състезател влизащ в игра Рангелов влиза за Ботев
66′ Центриране Илиев центрира от свободен удар, Альошев не успява да играе добре с топката в наказателното поле
64′ Ботев (Вр) натиска непрестанно от началото на втората част
59′ Удар Филипов засича центриране от свободен удар, но ударът му с глава минава над вратата
57′ Bнимание Колев избива силен шут на Илия Илиев. Няма кой да вкара в мрежата на добавка
56′ Смяна за състезател влизащ в игра Атанасов, който имаше здравословни проблеми от предишния мач, влиза
56′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на Ботев. Маркети излиза
54′ Жълт картон Първи жълт картон в мача. Той е за футболиста на Черноморец Паланков
50′ Удар Шут на Коконов вътре, в наказателното поле минава встрани от вратата
47′ Bнимание Пехливанов блокира мощен удар на Висенте от свободен удар. Топката се стовари като снаряд в бъбреците на Пехливанов
46′ Начало на мача НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!
45+2′ Край на мача КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!
45+1′ Гол ГОЛ ЗА ЧЕРНОМОРЕЦ!!! Митов спасява шут при изпълнение на ъглов удар, а на добавката непокритият Йорданов бележи
39′ Удар Крум Стоянов пробива по крилото, топката достига до Пехливанов, който шутира мощно, но Митов отново избива
36′ Точните удари са 0 срещу 3; неточните – 3 срещу 4; ъгловите удари са 1 срещу 4
35′ Bнимание Колективна грешка в защитата позволи на Венелин Филипов да се озове във вратарското поле, Митов със сетни усилия избива
35′ Удар Черноморец изпълни 4-ти ъглов удар, след който последва неточен удар
28′ Центриране Терзиев центрира към Йорданов, но последният е добре пазен и не успява да стори нищо
26′ Центриране Черноморец изпълни трети безрезултатен корнер
25′ Bнимание Балджийски можеше да открие резултата. Отдясно Йорданов пусна пас за Балджийски, който стреля от границата на наказателното поле, Митов се хвърля и избива в ъглов удар
21′ Удар Илия Илиев центрира от първия ъглов удар за Ботев, Жайро стреля с глава, но над напречната греда
21′ Венелин Филипов чисти в ъглов удар
21′ Якимов е изпреварен от Крум Стоянов при атака на Ботев
20′ Центриране Крум Стоянов опитва да изсипе топката към Преслав Йорданов, но последният се разминава с топката
19′ Ботев Вр не успя да се възползва, че Черноморец беше временно с човек по-малко при контраатака
18′ Смяна за състезател влизащ в игра Преслав Йорданов влиза
18′ Смяна за състезател излизащ от игра Арно е заменен
16′ Контузия или получаване на медицинска помощ Арно изпитва проблеми
13′ Удар Якимов тръгна отляво, топката стигна до Н. Христов, който подаде към Ил. Илиев на дъгата. Вместо да шутира, ветеранът комбинира с Коконов, който се засуети и Дянков блокира
10′ Един точен удар до момента. Той е за Черноморец. Няма неточни изстрели в първите минути. Ъгловите удари са 2 за Черноморец срещу 0 за Ботев
6′ Bнимание Терзиев стреля с глава под гредата, Митов вади топката
5′ Черноморец изпълни два безрезултатни ъглови удара
1′ Начало на мача НАЧАЛО НА МАЧА!