Ботев се справи на възродения стадион „Локомотив“, продължава да мечтае за титла

Ботев Пловдив победи Локомотив София с 2:1 в среща от 23-ия кръг на „А“ група.  „Канарчетата“ извоюваха победата си с голове на Костов в началото и на Цветков, 15 минути преди края на срещата. Между тези две попадеиня Крум Бибишков успя да изравни, но едно попадение не стигна на Локо за нищо повече от почитна загуба. Двубоят бе първи за „железничарите“ в Надежда след повече от година,novsport.com

Двубоят започна много силно за гостите. „Канарчетата“ бяха близо до гола още в първата минута на срещата. За жалост на Цветков ударът му срещна тялото на бранител на Локо. Голът обаче не закъсня. В 8-ата минута Станислав Костов напредна през центъра, видя пролука в отбраната на домакините и изпрати страхотен удар към вратата на Митрев. За бившия страж на Левски нямаше никакви шансове и резултатът в Надежда бе открит – 0:1.

След гола Ботев прие играта в собствената си половина и остави Локомотив да атакува. Играчите на Емил Велев опитваха всиячески да стигнат до положение пред веатата на гостите си, но без резултат. Най-опасните положения пред вратата на Страховяк дойдоха след центрирания, но нито едно не бе много опасно за него.

Контраатаките на „жълто-черните“ можеха да дадат резултат на няколко пъти, но липса на точност лиши играчите на Стоилов от по-изразитела преднина. Така двата отбора се прибраха напочивката при минимална преднина за Ботев и обещания за интересно второ полувреме.

През втората част отново ботев бе по-добрият отбор на терена. „Канарчетата“ започнаха вихрено и втората част. В 48-ата Митрев отново бе на път да сбърка фатално, но този път играчите на Ботев не се ориантираха достатъчно бързо и стражът имаше време да поправи грешката си.

Последва нова опасност в 54-ата минута. Отбранта на Локо проспа едно нахлуване на Иван Цветков, който стреля от над 25 метра, но за негово нещастие топката тресна горната греда над Божидар Митрев, който замръзна на голлинията.

Отново Иван Цветков бе най-близо до гола в 58-ата минута. тогава нападателят се измъкна измежду двама бранители в червено-черно. Ударът му бе слаб и не затрудни Митрев, въпреки, че бе от много близко разстояние.

В 69-ата минута нападателят вкара топката в мрежата за 0:2. Нападателят получи добър пас успоредно на вратата на Митрев и вкара, но попадението бе отменено от страничния рефер заради засада. От последвалото продължение стана видно, че Цветков е на една линия с бранител на Локо и попадението не трябваше да бъде отменяно.

Само минута по-късно се видя, че във футбола няма справедливост. Последвалата атака за Локомотив се оказа успешна. Влезлият като резерва Крум Бибишков успя да надбяга Спрокел и да излезе очи в очи с вратаря на Ботев и много елегантно прати топката в мрежата покрай плонжа на стража – 1:1.

Отговорът на Ботев не закъсня. В 75-ата минута Иван Цветков все пак успя да вакра редовно попадение. Нападателят се възползва от грешка в отбраната на Локомотив при едно центриране и от няколко метра не остави шансове за реакция на Божидар Митрев – 1:2.

До края на срещата двата отбора не предложиха нищо интересно освен здрава физическа битка и много нарушения. Все пак „канарчетата спечелиха гостуването си в София и все още могат да мечтаят за призовото място в „А“ група.  Така Ботев вече е трети и  има 47 точки и е пред ЦСКА, които утре имат мач със Слаивя. „Железничарите“ пък остават в зоната на изпадащите с едва 20 точи, една по-малко от тези над чератата – Ботев  Враца и Черно море.

Събития

90+4′ Край на мача Край на Мача в Надежда. Локомотив игра страхотно срещу Ботев, но загуби с 1:2
90+2′ Жълт картон Жълт картон за Дани Пеев, който фаулира Христов
90′ 4 минути добавено време
89′ Смяна за състезател излизащ от игра Артур отстъпи мястото си
89′ Bнимание Феноменално спасяване на Митрев в самия край на мача. Вратарят запази интригата в последните минути след като спаси удар на Цветков с глава
89′ Смяна за състезател влизащ в игра Караславов влиза в игра за Ботев
85′ Удар Удар на Павлов от свободен удар, който минава над гредата.
82′ Смяна за състезател излизащ от игра Николов отстъпи мястото си на Цанков
82′ Смяна за състезател влизащ в игра Цанков заменя Николов
75′ Гол ГОООЛ ЗА БОТЕВ – 1:2!! Никой не се ориантира добре в наказателното поле при едно центриране освен Цветков. Капитанът на Ботев не остави шанс на Митрев от няколко метра и отново изведе “Канарите” напред в резултата
72′ Смяна за състезател влизащ в игра Велков заменя Димитров
72′ Смяна за състезател излизащ от игра Димитров излиза от игра
70′ Гол ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Крум Бибишков бе изведен очи в очи с вратаря на Ботев и технично изпрати топката в неговата мрежа
68′ Bнимание Отменен гол на Ботев! Иван Цветков вкара топката в мрежата на Локомотив, след което започна да се радва, но в този момент се чу съдийска свирка да отмени попадението. След повторението стана ясно, че голът е РЕДОВЕН!
62′ Смяна за състезател излизащ от игра Бранимир Костадинов отстъпи мястото си
62′ Смяна за състезател влизащ в игра Крум Бибишков влиза в игра
57′ Bнимание Цветков се измъкна от двама бранители на Локо, но не успя да отправи силен удар и Митрев се справи със ситуацията
56′ Смяна за състезател влизащ в игра На неговото място влиза Костадин Дяков
56′ Смяна за състезател излизащ от игра Педро излиза от игра
55′ Жълт картон Павлов удари лошо във въздушен двубой играч на Ботев и получи втория жълт картон в мача
54′ Bнимание ГРЕДА ЗА БОТЕВ! Страхотно изпълнение на Иван Цветков от над 25 метра срещна горната греда на Божидар Митрев, който бе замръзнал на мястото си
50′ Жълт картон Минев получи жълт картон за оспорване на съдийско решение
48′ Поредна грешка на Митрев, който не успява да изчисти топката. Тя бе овладяна от Цветков, който намира Костов. Голмайсторът на Ботев центрира остро, но този път Митрев лови.
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме.
45+2′ Край на мача Край на първата част между Локо София и Ботев Пловдив. Жълто-черните водят минимално със страхотно попадение на Станислав Костов
45′ Две минути добавено време на първата част
44′ Удар Антонио Павлов изпробва красиво акробатично изпълнение в наказателното поле на Ботев, но не успя да намери рамката на вратата
42′ Страхотен удар от далечно разстояние на Йордан Христов, но дефанзивният футболист не успя да уцели вратата
36′ Удар Опасен удар на Неделев от фаул бе на път да свари отново Митрев неподготвен, но в последния момент стражът се усети и успя да избие
31′ Bнимание Късмет за Локомотив! Митрев увисна след едно подаване от повече от 30 метра, Костов се оказа на правилната позиция, но не намери очертанията на вратата и прати топката в аут, въпреки празната врата
29′ Удар Тодор Неделев реши да изпробва рефлексите на Митрев и стреля от далечно разстояние, стражът не се затрудни
27′ Засада Скоростна акция на Локомотив изведе Костадинов очи в очи със Стаховяк, оказа се че нападателят е бил в положение на засада
24′ Bнимание Бранимир Костадинов намери добър коридор по лявото крило, финтира защитник в жълто, след което стреля, но Стаховяк успя да спаси
21′ Удар Страхотно подаване на Павлов намери Костадинов зад гърба на отбраната на Ботев. Юношата на Хартс стреля, но много разочароващо дори не успя да намери рамката на вратата
20′ Контузия или получаване на медицинска помощ Александър Дюлгеров легна край страничната линия, държейки се за коляното. Лекарският екип се наложи да изнесе бранителят извън терена и да го върне в строя, за да доиграе мача
19′ Домакините са тези, които владеят играта след гола на Ботев, но до този момент успяват да стигнат само до няколко неуспешни центрирания
15′ Много динамични и борбени първи 15 минути на срещата. Двата отбора показват огромно желание за игра и битката на терена е за всеки сантиметър
10′ Центриране Отговорът на Локомотив дойде само 2 минути по-късно, Пеев центрира от корнер, Илиев стреля, но Стаховяк улови
8′ Гол ГОООЛ ЗА БОТЕВ – 0:1 Страхотен изстрел на Станислав Костов от границата на наказателното дава преднина на гостите в София
4′ Удар Слаб удар на Луис Педро намери очертанията на вратата на Митрев, но стражът спаси
2′ Контузия или получаване на медицинска помощ Огнянов получи тежък удар с лакът от Антоно Павлов и бе изнесен на носилка, но ще продължи след намесата на лекарския екип на Ботев
1′ Още в първите секунди на срещата Ботев можеше да стигне до гол, но удар на Цветков бе блокиран от защитник в червено-черно
1′ Начало на мача Начало на мача. Прекрасни условия за игра в София. И пълни трибуни в Надежда