Локо (Пд) спечели с класика първата си победа под прожекторите на “Лаута”

Локомотив (Пловдив) се върна на победния път след класически успех над борещия се за оцеляване тим на Етър. Головете за „смърфовете” във втория им мач на осветление на „Лаута” отбелязаха Диего (20), Котев (81) и резервата Мирчев (83). Червен картон при 0:1 получи вратарят на Етър Матеуш Бак за удар без топка срещу противников състезател. Освен с попадение Диего Фераресо се отличи и с асистенция за попадението на защитника Котев.,NOVSPORT.COM
Иначе статистиката говори красноречиво – удари във вратата 13:0, удари извън вратата 14:2, корнери 10:0. Всичко това в полза на Локомотив.
Така след равенство и две поредни загуби, една от които от Ботев Вр в първия мач на изкуствено осветление на „Лаута”, „черно-белите” се поздравиха с победа, която ги бетонира на 7-мото място с 35 точки. Етър регистрира трето поредно поражение, което оставя тима на Сердар Даят 15-ти с 16 точки, на 5 от Черно море, който е с мач по-малко.

Локо (Пд) наложи териториално превъзходство от самото начало.
В 5-ата минута шут на Георги Стефанов мина над напречната греда след пробив и центриране на Абушев отдясно.
Последният пробва прехвърлящ удар, излязъл в аут, преди откриващото попадение в 20-ата минута. Тимонов изведе отлично Диего, който с шут по диагонала пред вратарското поле направи 1:0.
Отново Диего беше замесен в следващата опасност за вратата на Етър. Този път обаче изстрелът му бе избит.
4 минути преди почивката вратарят на Етър Матеуш Бак спаси шут на Георги Стефанов пред наказателното поле.
Така Локомотив се оттегли с гол аванс на почивка.
Рони Абушев стреля покрай гредата 8 минути след подновяването на играта, а удар на Тимонов от свободен удар бе избит от Бак. След това Диего се полакоми и би право във вратаря, останал сам срещу него, вместо да подаде към Абушев.
В 70-ата минута ситуацията за Етър се усложни още повече, след като Бак бе изгонен за удар без топка. Под рамката застана Петков, който замени Любенов.
В 81-ата минута Котев прехвърли резервния страж на Етър с глава за 2:0 след асистенция на Диего.
Крайното 3:0 оформи резервата Мирчев със страхотен изстрел в наказателното поле.

13 Локо Сф 23 4 8 11 18:29 -11 20
14 Миньор Пк 22 4 5 13 13:34 -21 17

Събития

90+3′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!!! Локо (Пд) – Етър 3:0. Удари във вратата: 13:0. Удари извън вратата: 14:2. Корнери: 10:0
90+2′ Жълт картон Жълт картон за футболист на Етър. Toва е Бирсент
86′ Bнимание Ришолт чисти от голлинията при удар на Маламов
83′ Гол ГОЛ ЗА ЛОКО (ПД) – 3:0!!! Резервата Мирчев прави преднината на домакините класическа
81′ Гол ГОЛ ЗА ЛОКО (ПД) – 2:0!!! Котев прехвърля с глава вратаря Петков след центриране на Диего
80′ Жълт картон Жълт картон за футболист на Етър. Това е Ришолт
76′ Смяна за състезател влизащ в игра Бирсент влиза
76′ Смяна за състезател излизащ от игра Шайесте излиза
74′ Смяна за състезател влизащ в игра Мирчев влиза
74′ Смяна за състезател излизащ от игра Стефанов излиза
71′ Смяна за състезател влизащ в игра Вратарят Петков застава под рамката след изгонваето на Бак
71′ Смяна за състезател излизащ от игра Любенов излиза
70′ Червен картон Червен картон за полския вратар на Етър Матеуш Бак за удар без топка
67′ Смяна за състезател влизащ в игра Маламов влиза
67′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на Локо Пд. Тимонов излиза
60′ Удар Етър отправя първи удар в мача, но той е неточен
59′ Bнимание Диего излиза сам срещу вратаря и бие право в него
57′ Смяна за състезател влизащ в игра Карлсон влиза
57′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на Етър. Фей излиза
57′ Гостите все още нямат нито един удар в мача!
56′ Удар Бак избива в корнер шут на Тимонов от свободен удар
54′ Удар След индивидуална акция Абушев стреля в наказателното поле, но встрани от вратата
48′ Центриране Локо Пд изпълни 8-ми безрезултатен корнер
46′ Начало на мача НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!
45′ Край на мача КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ! Локо Пд – Етър 1:0. Корнери: 7:0. Удари във вратата: 5:0. Удари извън вратата: 7:0
42′ Удар Бак спасява шут на Георги Стефанов от свободен удар, поставен пред наказателното поле
40′ Жълт картон Трети футболист на Етър получава жълт картон. Става дума за Йълмаз
33′ Жълт картон Нов жълт картон за футболист на Етър. Фиенциала е предупреденият играч
29′ Към 29-ата минута ъгловите удари са 4 срещу 0; точните шутове са 3 срещу 0, докато неточните 6 срещу 0
27′ Жълт картон Жълт картон за футболист на Етър. Това е Кастелана
22′ Удар Шут на Диего е избит в корнер, който е втори за Локо (Пд) срещу 0 за гостите
21′ Гол ГОЛ ЗА ЛОКО (ПД)!!! Диего открива резултата на “Лаута” с диагонален шут вътре, в наказателното поле. Асистенцията бе на Тимонов
15′ Центриране Локо (Пд) изпълни първи корнер, който беше безрезултатен
13′ Удар Втори неточен удар. Абушев пробра прехвърлящ удар от дистанция, като праща топката над вратата
8′ Все още няма точни удари в мача. Домакините имат един шут извън рамките на вратата. Той бе на Абушев над напречната греда
1′ Начало на мача НАЧАЛО НА МАЧА!