Черно море не успя да вземе нищо от Берое и продължава да трепери за мястото си в “А” група ( СНИМКИ)

Отборът на Черно море записа 12-а загуба в “А” група, след като днес отстъпи с 0:1 на тима на Берое. Срещата се игра на стадион “Берое” и бе от програмата на 23-ия кръг на родната “А” група,NOVSPORT.COM
Въпреки че не заралии им предстои много важен полуфинален реванш за Купата на България срещу Славия през идната седмица, хората на Хубчев не подцениха днешния сблъсък и заслужиха успеха си.
Единственото попадение в мача бе дело на Георги Андонов още в 3-та минута, но като цяло сблъсъкът не бе особено интересен, а положенията пред двете врати бяха доста малко.
Двубоят започна обещаващо, след като още в 3-та минута домакините успяха да излязат напред в резултата. Тогава Георги Андонов засече с глава центриране от корнер на Крумов, за да зарадва около 4000 зрители на стадиона под Aязмото.
5 минути по-късно заралии можех да увеличат аванса си след страхотен пробив на Саюд, който премина като на парад между петима играчи на гостите, навлезе в пеналта и бе повален, кълбото обаче попадна в Атанасов, който опита шут към далечния ъгъл, но не уцели вратата.

След това положение обаче темпото на срещата стана много бавно. Положенията пред двете врати изчезнаха, зачестиха грешките в средата на терена, а играчите на двата тима опитваха да стигнат до гол основно след центрирания от всякакви позиции и изритани топки.

В самия край на полувремето  Камазола шутира от над 30 метра, ала Караджов блокира. Нови голове обаче не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за “зелено-белите”.
Втората част стартира с неточен удар с глава на Мартинс, последван от също такъв на Бергонси в ответната атака. В 55-ата минута Божилов пропусна най-доброто положение за Черно море, след като Идалго центрира от десния фланг на главата на нападателя, който отблизо не уцели вратата.

Постепенно обаче мачът навлезе в руслото от първата част – темпото спадна, грешните подавания зачестиха, а чистите голови положения така и не идваха.
В 62-ата минута Саюд намери Каядо в центъра, португалецът стреля, но Китанов спаси. В 74-ата минута пък Каядо получи на левия фланг, елиминира Живко Атанасов и шутира с десния крак, но не можа да намери целта.

До края на мача гостите все пак опитаха някакъв хаотичен натиск, но така и не можа да стигнат до 100-процентова голова възможност пред Караджов и така двубоят завърши с победа с 1:0 за Берое.

13 Локо Сф 23 4 8 11 18:29 -11 20
14 Миньор Пк 23 4 5 14 14:36 -22 17

Георги Иванов

90+3′ Край на мача Край на мача, Берое победи Черно море с 1:0 в скучен мач
90′ 3 минути продължение на мача
88′ Засада Хубава контраатака на Берое, Каядо бе намерен в наказателното поле, но е бил в засада
87′ Засада Меко подаване на Пенев за Елиаш, който обаче в положение на засада
86′ Удар Удар на Райков, който е блокиран от Джоман
85′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Иво Иванов
85′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в мача, напуска Елио Мартинс
84′ Центриране Остро центриране от корнер в наказателното поле на Берое, но Караджов успя да избие топката
82′ Смяна за състезател влизащ в игра В игра влиза Паломино
82′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Черно море, изваден е Сталев
81′ Хубав пас за Венци Христов, Александров обаче прави хубав шпагат и пресича атаката на домакините
76′ Жълт картон Жълт картон за Сталев за фаул срещу Андонов
74′ Удар Каядо получи на левия фланг, елиминира Живко Атанасов и стреля с десния крак, но не можа да намери целта
72′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Венци Христов
72′ Смяна за състезател излизащ от игра И Дончо Атанасов напуска терена
69′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Тодор Колев
69′ Смяна за състезател излизащ от игра Нова смяна за варненци, излиза Комел
67′ Смяна за състезател влизащ в игра На терена се появява Елиша да Силва
67′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна и в Берое, напуска Саюд
66′ Центриране Хубаво центриране на Инканго към Божилов, който се размина с топката
65′ Жълт картон И Саюд е декориран в жълто
63′ Жълт картон Жълт картон за Идалго
62′ Удар Опасен удар на Каядо и спасяване на Китанов
55′ Bнимание Сериозен пропуск на Божилов. Идалго центрира от десния фланг на главата на нападателя, който отблизо не уцели вратата
51′ Удар Неточен изстрел на Бергонси от дистанция
51′ Удар Мартинс засече с глава центриране от фаул, но встрани от вратата
50′ Жълт картон Жълт картон за Бергонси
49′ Центриране Центриране за Симеон Райков, който остана далеч от топката
46′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Инканго
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Една смяна на почивката за Черно море, излязъл е Камазола
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме
45+1′ Край на мача Край на полувремето, Берое и Черно море се оттеглят на почивка при резултат 1:0 за домакините
45′ Центриране Центриране от фаул в пеналта на Берое, Дончо Атанасов чисти в предни позиции
45′ Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Стойчев за фаул срещу Райков
43′ Удар Камазола шутира от над 30 метра, Караджов блокира, първи удар към вратата на заралии
40′ Продължава безидейната игра на двата тима, гостите все още нямат нито един удар към Иван Караджов
36′ Центриране Дълго подаване за Андонов, който обаче е блокиран от Сталев
35′ Играчите на двата тима безцелно ритат топката нагоре и надалеч, нищо интересно на стадион “Берое”
30′ Темпото на двубоя не е никак високо, положения пред двете врати почти няма
28′ Центриране Центриране на Райков в наказателното поле на домакините, отбраната се справя и чисти
25′ Центриране Неуспешно центриране на Дончо Атанасов
23′ Нищо интересно в последните минути, играта се води в центъра на терена
19′ Саюд намери Джоман на десния фланг, последният му върна на дузпата, но Саюд се засуети и бе блокиран
17′ Центриране Центриране на Пенев в наказателното поле на гостите, където Сталев чисти
15′ Опит за извеждащ пас към Дончо Атанасов, Александров разчете добре ситуацията и пресече подаването
14′ Центриране Ново центриране в пеналта на варненци, този път Китанов лови
10′ Центриране Центриране от левия фланг за Божилов, който обаче не успя да стигне до топката
8′ Bнимание Саюд премина като на парад между петима играчи на гостите, навлезе в пеналта и бе повален, кълбото обаче попадна в Атанасов, който опита шут към далечния ъгъл, но не уцели вратата
3′ Гол Гол за Берое! Крумов центрира от ъгловия удар в наказателното поле, където Андонов засече с глава за 1:0
2′ Центриране Коварно центриране на Атанасов от корнер, Китанов успява да боксира в нов такъв
1′ Начало на мача Начало на мача